Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:49 26.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Опит за заден фоннови  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано18.04.03 14:40



Виждам, че темата, която е постнал IF заинтересува доста хора. Затова тук ще сложа две снимки, които са моя опит за заден фон (подготвям се за цихлидите:)))))))



Не знам дали се вижда добре, мога да покажа и от по отблизо (ама да не ме бият администраторите, че откакто разбрах как да слагам снимки...нали...)
Между другото - Боби и IF са напълно прави - най-разпространения заден фон е черен (картон, фолио). Погледнете даже аквариумите, които печелят наградата за дизайн на ADA



Тема Kви са тия шарани бе???? [re: Niky]  
Автор Gribo (Kotak)
Публикувано18.04.03 14:45



Какви са тия шарани бе???

Мирния атом - във всеки дом!


Тема Re: Опит за заден фоннови [re: Niky]  
Автор if (непознат )
Публикувано18.04.03 14:54



Bravos Niky chudno e stanalo :)
Shte vidish kato usvoime novata tehnologiq i ot Back-to-Nature shte im skrieme shapkite :))))))



Тема Re: Опит за заден фоннови [re: if]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано18.04.03 14:56



Ние някога отделяли ли сме се от майката природа, че да се връщаме при нея?!?



Тема Re: Опит за заден фоннови [re: Niky]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано18.04.03 14:58



Това отзад е пяна, нали?
Лично аз предпочитам по-тъмен фон - рибките със светли цветове изпъкват много по-добре, а контрастът с бял или жълт пясък е много красив.
Но и твоето е много красиво - наподобява естествени камъни. Това е идеята, нали?



Тема Re: Опит за заден фоннови [re: Boby_]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано18.04.03 15:30



Това отзад е стиропор. Три пласта - за да направя и пещери. А за цветовете - това беше експеримент - боядисан пясък и цемент.
Но с IF обмисляме нова технология - ще съчетаем неговия талант в дизайна с моя технически гений :)))(това последното беше шега разбира се)



Тема Re: Опит за заден фоннови [re: Niky]  
Автор zoomaniak (fish)
Публикувано18.04.03 16:07



super tova e prostata istina



Тема Re: Опит за заден фоннови [re: Niky]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано18.04.03 19:30



Стиропорът е потопен във водата, така ли? Ако е така, трябва много да се внимава с избора на оцветител - акрилни бои не са удачни, а също и много от постните. Всъщност нищо не разбирам от бои, затова няма да давам съвети по върпоса.
Струва ми се, че ако се направи добре, може да стане мноооого готино и много подходящо за Мбунда. Давай да видим резултата!



Тема Re: Опит за заден фоннови [re: Boby_]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано21.04.03 10:13



По въпроса с изработката - едва ли мога във форума да обясня как точно се прави. Ще го направя на сайта си по някое време .Но...
Стената е направена от три пласта стиропор, като са оформяни предварително дупки, че после като се сложи другия пласт - да се образува пещера. За боята - това беше най-сложната част. Аз намерих и в България подходяща боя, ама разфасовка 15 кг. Освен да почна производство.
Та...сега е направено така...бял цемент 1 слой, бял и оцветен кварцов пясък втори слой и ...епоксидна смола.Тя заглади всички изящни пукнатини, които се опитах да пресъздам :)))...да не говорим че блести. Но след 3,4 месеца в аквариума....резултата е доста добър - няма жертви и фона става идеално покрит с водорасли :)))Ще я снимам пак тия дни и ще видите развитието.
Това беше проба, сега за цихлидките мисля да пропусна смолата (няма защо да се грижа за твърдоста) Е, пак трябва да минат няколко месеца, докато отровите от цемента се махнат



Тема Re: Опит за заден фоннови [re: Niky]  
АвторTeдo (Нерегистриран)
Публикувано25.04.03 13:48



А може ли да се ползват варовикови облицовъчни плочи и да се лакират за да не испускат минерали?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.