Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:38 31.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Към Boby за цихлидите  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано16.04.03 14:51



Ти много ме запали. А на мен малко ми трябва :)
Та да те питам - докато се сдобия с големия аквариум, мога ли да си устроя един за цихлиди в моя стар аквариум - той е 100л. Е, малък е, ама...Чел съм, че трябват по 15 л на риба, но дали е верно.
Ако става, какви и колко риби да си взема (е, то и какви има де :))
Ако не става...ще изтрая до новия. Ама тоя и без това си стои празен....
А и ми е вграден в секцията...ще е супер. Като се излегна вечер, спирам телевизора и си гледам рибите :)))



Тема Re: Към Boby за цихлидитенови [re: Niky]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано16.04.03 15:09




Радвам се, че си се решил! Мисля, че в момента се предлагат поне няколко вида малавийци. Най-лесно ще си намериш, ако отидеш на съботния пазар зад театър София и потърсиш 16-та сергия. На нея продават Ники и Емо, но Емо напоследък ходи много рядко. Питай Ники за малавийци.
Отначало ще си вземеш бебета (възрастни риби се продават рядко и са скъпи), затова 100 л. ще им е екстра! Вземи си поне по 6 малки от вид, за да можеш по-късно да ги докараш до съотношение 1 мъжки към 2-3 женски.
Но трябва да се имат предивид две основни неща - агресивността на рибките и възможната хибридизация. Много ще ми е трудно тук да опиша всички възможни комбинации, безброй много са. Затова най-добре иди и виж какво има в момента. Вземи си каквото ти хареса, пък после тук ще обсъдим кое може да остане заедно и кое трябва да се отдели.
Успех и добре дошъл в клуба на шантавите любители на цихлиди!



Тема Re: Към Boby за цихлидитенови [re: Boby_]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано16.04.03 15:27



Ами то аз и преди от Ники ги взех. Много ми хареса трофеуса, ама ми се струва, че още не съм за него :))
Аз мисля да взема само от един вид - например Меланохромис йохани.
Може и два де...
Ако взема само един - 12 ли да взема :)))
Харесвам и Julidochromis ornatus, ще се разберат ли с йоханито..
Да няма Вартоломееви нощи :)))



Тема Re: Към Boby за цихлидитенови [re: Niky]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано16.04.03 15:31



Трофеусите и юлидохромисите са танганийци. Не е много добра идея да ги гледаш заедно с малавийците. Най-добре си вземи 2-3 вида малавийци от група Мбуна и различни родове като за начало. Недей да взимаш чак 12 от вид - няма голям смисъл, макар че само когато са повече, рибките наистина показват стадното си поведение.



Тема Re: Към Boby за цихлидитенови [re: Boby_]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано16.04.03 15:39



Eй, изложих се :)) Ама още не съм чел достатъчно за цихлидите де. ОК. Ще отида и ще видя какво има. После може да питам или да попрочета и тогава ще взема.
Лошото е, че тоя аквариум, понеже е в секцията, не мога да му сложа външен филтър, ама...ОК. Мерси. Като стане, ще го снимам и ще го постна :))
Не е лошо и ти да ни покажеш твоя - няколко общи кадъра.

То взе да става интересно в тоя форум. До скоро се питаха някакви работи...да става разговора. Без да си направят труда да се разровят из Нета, да попрочетат, да отсеят истината..
Дано да има повече акваристи. Успех на всички.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.