Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:59 28.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Дъждовната вода.  
Автор hopeless2 (опитен вълк)
Публикувано15.04.03 02:35



Като живее човек в район с много твърда вода май не му остава друг избор ако иска да вади неони и други видове тетри. Какво мислите по този въпрос? Разбира се няма да я събирам от града. На село дядо ми има много добра система за събиране на дъждовна вода и може да ми събира колкото си поискам.
Всички източници на информация, на които попадам, само леко загатват за дъждовната вода, а наблягат на дестилираната, което не звучи много реално в нашите условия. Въпроса е: Има ли смисъл да събирам дъждовна вода и да се опитвам да развъждам в нея трудните и скъпи видове, предпочитащи много мека вода?



Тема Re: Дъждовната вода.нови [re: hopeless2]  
Автор if (непознат )
Публикувано15.04.03 09:45



Abe ne sum polzval nikoga dujdovna voda i nemoga da ti dam suvet za neq.
No bih preporuchal drugo (e veche po svetnatite akvaristi shte kajat) zemi si Sera Morena tq ponijava GH na vodata i shte mojesh da im suzdadesh neobhodimite uslovia za jivot.

Ako nqkoi ot kolegite znae i drug nachin neka da go spodeli, shte sum mnogo blagodaren :))



Тема Re: Дъждовната вода.нови [re: hopeless2]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано15.04.03 10:15



Аз лично от доста време се опитвам всячески да "втвърдявам" водата в аквариума си, а не да я "омекотявам" - слагам вътре варовици, магнезиев сулфат и какво ли не още с тази цел.
Доколкото знам, дъждовната вода е много мека и е подходяща за редица видове, които имат нужда от такива условия. Само че това си е риск - замърсеността на въздуха, произхождаща от промишлени и битови замърсители, в наши дни е доста висока в цяла България. Поради това киселинните и пълни със сажди и прах дъждове не са рядкост. Освен това дори да живееш в екологично чист райо (те останаха ли такива изобщо?!?), това не ти гарантира нищо - дъждовните облаци могат да изминат много голямо растояние, преди да се освободят от товара си.
Другият вариант, за който знам, наистина е с дестилирана вода. Защо не пробваш да си направиш дестилатор? Не е кой знае какво - на времето си правехме експериметн с чайник и стъклена чаша върху чучура му в час по физика. Всъщност май идеята не е много добра - май ще трябва доста ток да изхабиш, докато събереш достатъчно вода.
Защо не потърсиш някъде промишлен дестилатор? По гари и депа за влакове не може да няма - трябва им огромно количество дестилирана вода, за да поддържат акумулаторите на електровозите.



Тема Re: Дъждовната вода.нови [re: Boby_]  
Автор hopeless2 (опитен вълк)
Публикувано16.04.03 23:14



Доколкото знам (може и да не е истина) водата, докато е в облаците, си е чиста пара без киселини и т.н. а замърсяването става по пътя към земята. Ако дъжда вали в непромишлен селски район предполагам, че проблема със замърсяването не би трябвало да го има.



Тема Re: Дъждовната вода.нови [re: hopeless2]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано17.04.03 12:11



Така е. Сега остава да открием незамърсени селски райони в България, да идем там с няколко големи бидона и готово!



Тема Re: Дъждовната вода.нови [re: Boby_]  
Автор hopeless2 (опитен вълк)
Публикувано20.04.03 00:15



Уфф! Така си е.
Май просто трябва да пробвам и да напиша за резултата после.



Тема alternativi?нови [re: hopeless2]  
Автор MAXlMUS ()
Публикувано13.05.03 10:18



- Planinska voda (ot cheshmite po planinite)

- mineralna voda - ot Gorna Banja, Bankja, etc.

te ne stavat li?



Тема Re: alternativi?нови [re: MAXlMUS]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано13.05.03 10:59



Самото име на минералната вода подсказва, че е силно минерализирана. А нали целта е точно това да не е?
Това, че водата е планинска, не би имало никакъв резултат, ако тя е от подземен източник. Единствено ако е от зоната на топене на снеговете и при това - в подходящ сезон, би могла да е по-мека. Но дори тогава всичо ще зависи от преобладаващите в района скални породи - ако това са варовици, няма никакви шансове за мека вода.



Тема Re: alternativi?нови [re: MAXlMUS]  
Автор if (The Designer)
Публикувано13.05.03 11:46



Am za mineralnata voda moga da ti kaja che edin poznat naprai takava vrutka slagashe mineralna voda sled edin mesec 70% ot ribite mu izmerqha.
moje i da ne se dulji na tova i ot drugo da e neznam. Ma ne bih si slojil mineralna voda

Jivota e igra, siujeta e malko gaden, no za smetka na tova puk kakva Grafika


Тема Re: alternativi?нови [re: if]  
Автор MAXlMUS ()
Публикувано13.05.03 14:22



Dobre, ama ne davate reshenija...

Za KOI specialno pishe v nikakyv sluchaj hlorirana.

Ne mi pishete i da razmrazjavam ot hladilnika - 150 litra njama da moga da razmrazja - a, predi imah edin MRaz, deto shteshe da se spravi - na vseki 3-4 dni trjabvashe da go razmrazjavam...'



Kupeshkata mineralna e s mnogo dobavki, ama estestvenata kakvo j e loshoto?

A podvodnite planinski kakvo im e - che chesmjanata kakva e - ot rekata, filtrirana, jako varovik i piesh...

Davajte reshenija!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.