Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:59 25.04.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Za ili protiv korenite v akvariumite niнови [re: Boby_]  
Автор if (непознат )
Публикувано16.04.03 11:12



Da se vklucha pak po temata.
Kakto kazah moq koren e ot mangrovo durvo. Vzeh go ot edin zoomagazin do "Slaveikov" za skromnata suma ot 8 lv. Stori mi se dosta evtino za koren s razmeri duljina okolo 50 sm i dosta debel. Horata mi go izvadiha napravo ot akvariuma (v koito vodata beshe kristalna, taka che predpolagam ne tzapa).

Vsichkite teq vrutki s obrabotka na durvo i t.n na men lichno mi se vijdat nenujni pri polojenie che mojesh za takiva smeshni pari da si vzemesh neshto dobro.
Kakto Boby spomena pri izsuhnalo sustoqnie go slojih v akvariuma i si potuna kato pich :))

E tui to ot men. Uspeh na vsichki s korenite.



Тема Re: Za ili protiv korenite v akvariumite niнови [re: if]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано16.04.03 11:47



Наистина си улучил десетката, както се казва.

Редактирано от Boby_ на 16.04.03 11:47.



Тема Re: Za ili protiv korenite v akvariumite niнови [re: Boby_]  
Автор тyчo чyчo (издръжлив)
Публикувано16.04.03 13:13



Според мен десетката се нарича Mopani wood. Имам два такива корена, донесох си ги от Чехия. Много тежки, от едната страна са светли и гладки, а от другата са тъмно-кафяви и много силно набраздени. Страхотно изглеждат. Дори се чудех от коя страна да ги поставя. В сравнение с тях, мангровите са като лозови коренища.
Прилично скъпи са и за това ги няма у нас. Краси беше внесъл преди известно време малко от тях.



Тема Re: Za ili protiv korenite v akvariumite niнови [re: тyчo чyчo]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано16.04.03 13:14



А как влияят на Ph-то?



Тема Re: interesno mi eнови [re: zoomaniak]  
Автор zoomaniak (fish)
Публикувано17.04.03 12:50



сряда, 16 Април 2003 г.
Мили ми патиланци, чета аз мненията Ви за корените и си мисля на мен ли не ми вярвате или на нашата природа. Май всичко в тоя форум трябва да е подплътено с факти и доказателства. Няма да седна да си излагам името като Ви казвам, че не е нужно да гоним михаля с тея мангрови или железни дървета, които и аз не бих пропуснал да си сложа във водата. Но нека да правим нещата с българските стоки и материали. Аз вярвам на природата ни. Вкарвал съм какво ли не във водата. Даже някой мой опити ще ги премълча за бъдещи доказателства. Когато ходех на Подуене (пазара) там съм виждал и от двата типа корени и вносните, които толкова хвалите и от наши си – плод на труда на акваристите, които са се трепели над тях, при приготвянето и търсенето им. Не е ли така.
Вносните просто си бяха парчета дърво – с цена от 10 до 60 лв. Повтарям парчета дърво. Това ли Ви впечатли в тях или това, че са нищо не пускат във водата. Май второто.
Другите о, боже, другите – те си бяха наши с разните му там извивки и фантазии на природата, с повече от 5-10 разклонения. Да пиша с безкрайно удоволствие за тях и Ви съветвам, колкото и да е амалогията по приготвянето на подобно природно-произведение на изкуството – то направете си мерака и постигнете яки успехи. Има и готови разбира се на цена от 20-50лв в зависимост от големината им. Даже и един виден наш акварист/цихлиди – Николай Николов, и при него съм виждал, преди да го познавам лично великолепни корени от българските ни земи на цена от 30лв. Негово производство. Това се наричаха корени. Но това са само моите спомени – другото оставям на Вас.
Какво като се промени цвета на водата. Имал съм такива нюанси на водата, че майка ми плаче при спомените си, тя заспиваше пред един от аквариумите вечерно време. На рибите това не им правеше впечатление. А и винаги не съм обичал бистрите води. Това не е естествен аквариум ако е бистър като сълза и нищо не плува наоколо )). Говоря за примеси не риби е...)
Какво ако падне pH на водата. Нали ще го следим през първите 24 часа или 2-3 дни. Както пада има и начини да се вдигне – или пак мислиш Boby, че съм на грешен път. При условие, че това ми е от опит придобито знание и няма да седна да говоря лъжи )). Всичко се нормализира – повярвай ми. Събирал съм опита и на други акваристи от страната. Вервайте ми........)))



Тема Re: interesno mi eнови [re: zoomaniak]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано17.04.03 13:00



И какво, като следиш Ph-то? Ще добавиш нещичко, за да го вдигнеш? Содичка да речем - чудна е за целта.
Ама пропускаш нещо - разтваряйки нови и нови електролити, повишаваш електропроводимостта на водата. Това води до стрес, раздразнени хриле и затруднено поемане на кислород.
На рибите не им правело впечатление!!! А ти откъде знаеш?!?
И не ми казвай, че си трупал опит много години - човек може да прави едни и същи грешки без дори да е наясно с това.
Започвам лекичко да се изнерявм - не ме притеснява това, че ти робуваш на някакви закони, "открити" от хора, които не са разбирали какво правят. Притеснява ме, че се опитваш да ги предаваш на други. А това е жалко. Наистина.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.