Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:46 27.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Водораслинови  
АвторMBK (Нерегистриран)
Публикувано03.04.03 01:58



Докато почивам да попитам .

Имам един аквариум в вкъщи обаче нещо водораслите не ми виреят все си купувам и немога даги завъдя, кажете ми какво да правя.

Водораслите са ми - валиснерия - или нещо такова.
Риби - хелер
АК - 50л.
Грунт мисля че е добър не е пясък а дребни камачета от 2 до 4мм.

Ще съм ви много благодарен ако ми дадете идея как да се справя стози проблем.



Тема Re: Водораслинови [re: MBK]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано03.04.03 11:04



Ами какво да ти кажа - първо, това не са водорасли, а растения. НО щом не ти вървят растенията, сигурно имаш водорасли :)))
Сега по въпроса - грунта явно ти е добър. Няма добавки, но за валиснерия не са нужни. НИщо не казваш обаче за светлината - колко лампи, колко вата.
Това е много важно. Също много важно за такъв малък аквариум е ежеседмичната смяна на 1/4 от водата, още повече, че гледаш живородки - хелери. Но дори и при тия условия, това с растенията си е малка магия...имах един ехинодорус..изобщо не растеше...Преместих го на друго място, уж същото - като изкара едни листа по една педя, цъфти, пуска издънки...абе...сложна работа си е :))



Тема Re: Водораслинови [re: Niky]  
Автор PvB (frends ;-)))
Публикувано05.04.03 08:04



niki opredeleno ne te wywetwam da smenqsh wodata tolkowa chesto ;-(( w nai skoro wreme moje da imash problemi...
a otnosno problema ne e spomenato nishto za oswetlenie bez koeto wodoraslite...ops (rasteniqta) ;-)) naistina nqma da rastyt a shte omryt ;-(( sloji si 35 watowa kryshka i se nadqwai da potrygnat ;-)) a zeleniq myh koito ti se ili shte ti se obrazuwa ako slojish po silna lampa weche e wodoraslli ;-))



Тема Re: Водораслинови [re: PvB]  
АвторMBK (Нерегистриран)
Публикувано05.04.03 21:56



Значи сложил съм една лампа от миньонките 25W със зелен цвят.
Пускам я даста време да свети.



Тема Re: Водораслинови [re: MBK]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано05.04.03 23:41



Щом ти е такова осветлението, просто забрави за растения. Най-добре се ориентирай към специализирани за аквариуми луминисцентни тръби - Grolux и Aquastar са с много добър спектър.



Тема Re: Водораслинови [re: Boby_]  
АвторMBK (Нерегистриран)
Публикувано06.04.03 00:17



ЩЕ ПРОБВАМ

БЛАГОДАРЯ



Тема Re: Водораслинови [re: Boby_]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано07.04.03 11:17



Здравейте. С една крушка 35 Вт нищо няма да стане - освен да зеленяса.
За 50 литра според мен ти трябва 1 или 2 луминисцентни лампи - 18Вт.
Аз лично използвам обикновени - за дневна светлина, DX.Ползвал съм и специализирани, но чак някакви кой знае какви промени (освен в цвета) не съм забелязал. Но всеки аквариум си е различен - при някого може да вървят растенията с тези лампи.
За смяната на водата - има много много мнения по въпроса. При първоначално пускане на аквариума естествено не сменям така често водата, но след 1 месец сменям 1/4 всяка седмица. И нямам никакви проблеми вече 2 години.
Но всеки си решава. Пробвай - ще разбереш сам как е по-добре.
Поздрави на клуба



Тема Re: Водорасли [re: Niky]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано07.04.03 13:26



Основната разлика наистина е в цвета. Само да знаеш какви цветове вадят рибите на светлината на Aquastar!
Хайде стига съм говорил, че пак ще ме нарочат, че съм рекламен агент.



Тема Re: Водораслинови [re: Boby_]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано07.04.03 15:25



Не си рекламен агент а казваш истината Боби. Наистина рибите изглеждат много добре. Виж растенията - не бих казал че растат по бързо.
Скоро мисля да пробвам с лампите на HAGEN - бая пари са, ама ще взема една дето е за растения, да видим. Май бая се отклонихме от темата, ама...
Без светлина няма растения....дори да гледаш само риби, напр. цихлиди...пак си трябва светлина...Ако имам възможност, бих си направил 2, но огромни аквариума. Единия с цихлиди, другия холандски, с растения....



Тема Re: Водораслинови [re: Niky]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано07.04.03 15:48




Аз гледам само малавийски цихлиди и в аквариума ми няма нито едно висше растение. Но подходящият спектър е важен не само за външния изглед на рибките - голяма част от видовете от така наречената група Мбуна (риби, живеещи в крайбрежните скалисти зони на езерото Малави) имат нужда да поемат допълнително зелени водорасли като важна основа на диетата им. Затова доброто и пълноценно осветление е важно дори и в този случай.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.