Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:39 29.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За осветлението  
АвторSvetlin (Нерегистриран)
Публикувано16.03.03 23:17



Привет,

От три години имам аквариум и много рядко гася осветлението му. Досега не съм имал проблеми с това, освен че периодично по стените започва да расте ситен зелен мъх, който отдавам именно на непрестанната светлина. В общи линии рибите са добре, водораслите не избуяват - нищо, с което да не мога да се справя с елементарни грижи.
По същество - искам да събера мнения дали непрестанната светлина не влияе негативно на рибите, без да има някакво външно изражение в поведението им.



Тема Re: За осветлениетонови [re: Svetlin]  
Авторtania (Нерегистриран)
Публикувано17.03.03 08:29



рибите спят колкото и ние, така че си направи сам изводите ти как ще се чувстваш ако си по цял ден "осветен отвсякъде" , по принцип препоръчителната осветеност на един аквариум е 9-10 часа на ден максимум, вечер спираш лампите :) верно че рибите са красиви, но поне когато спиш ги остави и тях да спят. а затова че били горе долу добре - може, ако се крият вечер под листата и вегетират...но ще е до време



Тема Re: За осветлениетонови [re: Svetlin]  
Автор zoomaniak (непознат )
Публикувано10.04.03 19:15



по всички елементи на логиката е грешно тъй като в природата слънцето не свети непрекъснато ))) така че рибите си почиват нощно време човече ти пренастройваш биологичният им часовник

успех промени нещата ако те интересува повече пиши



Тема Re: За осветлениетонови [re: Svetlin]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано10.04.03 23:05



Това, че не гасиш светлината, не е фатално за рибите, но ги подлага на неестествен стрес, а това не е добре - отслабва имунната им система и може да доведе до по-чести заболявания.



Тема Re: За осветлениетонови [re: Svetlin]  
Автор DANlO (The Past-master)
Публикувано15.04.03 19:39



Това с non-stop светлината не е добре както за рибките така и за растенията!Постоянната светлинаги кара да фотосинтезират без спир ... обаче няма растение което може да произвежда non-stop хлорофил!Отслабват както рибките така и растенията!
Спирай лампите като си лягаш и ги пускай като ставаш

Не ИМ се давай

Тема Re: За осветлениетонови [re: DANlO]  
АвторSvetlin (Нерегистриран)
Публикувано17.04.03 13:16



Така ще направя. Благодаря за съветите.



Тема Re: За осветлениетонови [re: Boby_]  
Автор hopeless2 (опитен вълк)
Публикувано20.04.03 00:27



Като стана въпрос за осветление искам да питам какво мислите за лампите AquaStar? Предлагат ми за 12 лева еднометрова пура 30W. Не съм сигурен дали тази марки е подходяща затова искам да знам ако някой я е ползвал или е виждал такава, какво мисли.



Тема Re: За осветлениетонови [re: hopeless2]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано21.04.03 09:58



Да, добра е. Понеже съм я ползвал само в комбинация с други, трудно мога да ти кажа нещо конкретно, освен че цената е много изгодна.



Тема Re: За осветлениетонови [re: Boby_]  
Автор hopeless2 (опитен вълк)
Публикувано23.04.03 02:25



С какви други лампи да я комбинирам? Мисля си за обикновена прозрачна лампа с жичка от 30 ст.



Тема Re: За осветлениетонови [re: hopeless2]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано23.04.03 09:53



Най-добре не я комбинирай. Аз я комбинирах с обикновени луминесцентни пури поради липса на средства, не защото е добре като резултат. А комбинирането с обикновена крушка не е никак добра идея.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.