Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:28 26.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема akulaнови  
АвторMaja (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 10:07



Kupih si dekorativni akuli.Niakoi moje li da mi kaje latinskoto im ime?



Тема Re: akulaнови [re: Maja]  
Автор x-fan (prost(o) x)
Публикувано22.01.03 11:42



Balantiocheilus melanopterus e latinskoto, na zapad mu wikat Silver shark, makar che spored men imat dosta golemi razliki s akulite ama .. karaj da wyrwi. Prewoda na imeto e gore dolu Chantousta chernoperka :-))))
gotini ribeta sa, stawat i dosta golemi, taka che sled godina dwe ako ti omryznat i nikyde ne iskat da ti gi kupqt .... "Tiganyt zowe" move da se poluchi, majtapq se, da sa ti viwi i zdrawi i da si gi gledash dylgi dylgi godini, barabar s wnucite i prawnucite im sled kato gi razwydish :-)



Тема Re: akulaнови [re: x-fan]  
АвторMaja (Нерегистриран)
Публикувано23.01.03 09:54



Blagodaria, tova s vnucite e strahotna perspektiva, zashtoto gi vidiah golemi po 30-40 cm i ne posmjah da pitam dali shte rastat oshte. Dopodna mi ideata za tigana.



Тема Re: akulaнови [re: Maja]  
Автор x-fan (prost(o) x)
Публикувано23.01.03 14:14



mdam, ne sa edni ot naj drebnite ribeta ama to wsichko si e otnositelno, ako ti e malyk akwariuma nqma da stanat koj znae kolko golemi. Chuwal sym samo za pterigoplihta che si raste kolkoto si shte bez da se syobrazqwa s golemianta na syda, raste dokato move, sled tuj ... Samo akulki li si wze ili si gi kombinirala s drugi widowe, edno wrme beshe "moderno" diskusi s akulki i labeo, sega neznam, otdawna diskusa ne e towa koeto beshe predi wreme, pone ne i towa koeto ima po magazinite w bg :-)



Тема Re: Maya погледни тук...нови [re: Maja]  
Автор Reo ()
Публикувано23.01.03 17:47



ако те интересуват и синонимите на латински на т.н. Bala shark.Има и малко данни за рибките:


Да са ти живи и здрави.



Тема Re: akulaнови [re: x-fan]  
АвторMaja (Нерегистриран)
Публикувано24.01.03 13:46



Tezi akuli i az ne znam zashto gi vzeh, no veche mi haresvat s tolkova uchuden pogled, katoche li njakoi gi e iznenadal v hrastite.
Akvariuma e 80 l i e na 3 meseca, rastenijata porastnaha burzo i s njakolko korena stana dosta krasivo.
Njakolko helera,molinezii 2 labeo, koito ne se ponasjat, malko neoni, 4 tetrazoni-huligani, somcheta i ancistrusi, 4 Acanthophthalmus cuhli koito vijdam na 10 dni i to vijdam ne poveche ot dva ednovremenno - ne e jasno kolko broia sa jivi.
Ne iskam da razmnozhavam, po lesno e da si kupja. Tova koeto mi e interesno e da nabludavam akvariuma kato edno cialo, miniekosistemata i osobeno nravite na obitatelite. V tozi smisal akulite sa dosda skuchni i strahlivi.



Тема Re: Maya погледни тук...нови [re: Reo]  
АвторMaja (Нерегистриран)
Публикувано24.01.03 14:07



Blagodaria. Moite sa po-skoro sini, na sini i beli ivici, dali az ne gresha neshto s imeto, no prodavachkata mi kaza che sa akulki



Тема Re: Maya погледни тук...нови [re: Maja]  
Автор тyчo чyчo (издръжлив)
Публикувано24.01.03 14:31



Мдаааааа, знаех си, че така ще стане
Продавачите в магазините така и не се научиха на латинските (единствените правилни) имена на рибите.
Въпросните риби нямат нищо общо с акулите (които са хрущялни риби, но това е друга приказка..), както и Балантухейлуса, за който ти говорят другарите тук. Твоите риби явно са Pangasius Suchi(простете, ако има малко разминаване) и са сомове.
Ха сега потърси нещо за риби с това име....и наслука!



Тема Re: Maya погледни тук...нови [re: тyчo чyчo]  
АвторMaja (Нерегистриран)
Публикувано24.01.03 17:10



Mislia che si prav - tova sa ribkite, a i pogleda e tochno "hypophthalmus", kakto na edna ot snimkite.Blagodaria i chao



Тема Да...PANGASIUS SUCHI са!нови [re: тyчo чyчo]  
Автор Reo ()
Публикувано24.01.03 17:45



Англичаните наистина им викат акули-IRRIDESCENT SHARK.Известни са още и с латинското име:Pangasius Hypothalmus.Иначе нямат нищо общо с акулите,освен че са с подчертана склонност към жива храна(т.е. хищни са),особено в по-млада възраст.Имат една особеност-много са плашливи и ако се шашнат яко,могат да изкочат от аквариума или дори да счупят термометър или нагревател или да съсипят водораслите.По принцип се отглеждат доста трудно-обичат тъмнината,крият се.По моe(скромно)мнение не са подходящи за аквариумни рибки.В природата стигат до ок.15 кг. и 1,3м големина.В югоизточна Азия ги отглеждат за храна.Сега извинявай за откровеноста,но ако не държиш по някаква особена причина на тях и не си опитен акварист помисли за други рибки.Още веднъж извинявай само искам да помогна.Ако се съмняваш в думите ми погледни тази статия за тях:






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.