Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:19 24.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Rastitelna hranaнови  
Автор bojan (Wizard)
Публикувано06.02.03 23:49



Znam 4e trqbva da se dava rastitelna hrana na ribite.No ne znam koq e po podhodq6ta.Ima edna koqto e kato hap4eta i se zalepva za stakloto i ne capa akvariuma.Ima i v paket4eta i kato sloga vsi4ko se razpraskva vav vodata i se zamarsqva mnogo.Na vsi4ko ot gore cihlidite mi qdat postoqnno listata na Limonkata mi stava mnogo grozna edna takava orafana!
Iskam da pitam i kak da razli4a pola na papagalite mi.Kato gi vzeh ot zoomagazina magazinera mi kaza 4e sa dvoika no na men mi izglegdat napalno ednakvi.Samo deto ediniq ima 1 krag na opa6kata a drygiq 2 kraga.

Винаги ще има утре!


Тема Re: Rastitelna hranaнови [re: bojan]  
Автор Nye (депресиран)
Публикувано07.02.03 20:03



Ами аз доколкото знам за цихлиди е добре да се използва Echinodorus или Vallisneria (не съм сигурен за правописа). А специално аз не им давам на мойте растителна храна те си събират водорасли от стъклото и растенията, така че не мога да ти помогна за това.



Тема Re: Rastitelna hrana [re: Nye]  
Авторtania (Нерегистриран)
Публикувано07.02.03 22:39



Най-добре дай малко парички и си купи растителна храна на Sera специално за африкански цихлиди - Sera Granugreen, само че имай предвид че не става за съвсем мънички рибета, гранулките са малко едри за тях. А лимончето ти - меки са му листата и добра салатка става от тях явно :) Другия вариант е Nutrafin Plant Diet - на люспи, но пък тя уж не е "специално за цихлиди" :) мойте ядат и двата вида без да се ослушват, така че пробвай и успех



Тема Re: Rastitelna hranaнови [re: tania]  
Автор Reo ()
Публикувано08.02.03 08:43



Мога да ти препоръчам ощe Тетрафил на Tetra.Аз съм я ползувал-тя е на люспи,които са стегнати и не се размекват във водата.
Има обаче и друг вариант-да го наречем жива храна:вземаш едно листо спанак,салата или лапад и го попарваш с гореща вода.После им го пускаш на дъното на аквариума както е цяло.Не говоря точно за цихлидите,но от опит знам,че го ядат с апетит а и листото не се разпада.Разбира се ако не го изядат след 1-2 часа го извади за да не остане и да изгние.Така ще спасиш и водораслите и ще осигуриш достатъчно растителна храна в менюто.Само им дай време да свикнат с този начин на хранене.



Тема Re: Rastitelna hranaнови [re: Reo]  
Автор bojan (Wizard)
Публикувано08.02.03 16:53



Nqma da poly4at hranitelno otravqne ili gastrit nali?

Винаги ще има утре!


Тема Re: Rastitelna hranaнови [re: bojan]  
Автор Reo ()
Публикувано09.02.03 14:10



Нищо няма да им стане,освен че ще имат достатъчно растителна храна в менюто.Мой приятел дълги години даваше такава храна на Анциструсите си и те ядяха яко и растяха здрави.Какво може да им стане?И така в аквариума все изгнива по някое листо от водораслите,без да го видиш,пък и ти ще махаш това,което не изяждат.Просто давай умерено и не прехранвай-това важи за всяка храна,не само за растителната.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.