Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:38 18.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Barbysi  
Авторbojan (Нерегистриран)
Публикувано31.12.02 15:34



Imam 3 genski barbysi tetrazona i 2 magki.Vigdam 4e ednata genska e palna s haiver no ne znam kak da go predrazpologa da si hvarlqt haivera.Znam 4e trqbva da se premestqt v dryg akvarium.Imam edin ot 2 litra,no toi e prazen i dokato se napravci normalna ekosistema te barbysite 6te ymrat predi da si hvarlqt haivera !Kakvo da go napravq?



Тема Re: Аз така знам:нови [re: bojan]  
Автор Reo ()
Публикувано03.01.03 20:59



Развъждане:Аквариум ок.30л.,температура27-29С,умерена аерация.Водата трябва да е отлежала и мека ок.10грд.,Необходимо е да има растителност.Пускат се един мъжки и готовата женска.Ако мъжкият е неактивен трябва да се смени с друг.Хвърлянето на хайвера продължава ок.2 ч. след което рибите трябва да се извадят.N.B.-върху хайвера не трябва да попадат преки слънчеви лъчи!Личинките се излюпват след 1 денонощие и след 4 са вече малки рибки.Тогава температурата я намали до ок.26С и захрани рибките.Успех.



Тема Re: Аз така знам:нови [re: Reo]  
Авторbojan (Нерегистриран)
Публикувано08.01.03 17:35



Problema e 4e nqmam 30l akvarium.Temeperaturata mi v akvariuma e 37/8 gradysa postoqnno sledovatelno bi trqbvalo da q poka4a s okolo 2 ili 3 gradysa ,za da si hvarlqt haivera.Drygiq problem e 4e dori i da si namerq 30l-ov akvarium 6te mine dosta vreme dokato sazdam podhodq6ta za razvagdane sreda.



Тема Re:Трудно ще е май...нови [re: bojan]  
Автор Reo ()
Публикувано09.01.03 13:58



Ами би трябвало малко по-отрано да се подготвиш ако мислиш да ги развъждаш.Пробвай поне аквариума да е по-голям и сложи някаква мрежа на дъното да минава само хайвера през нея.Обаче не знам дали ще хвърлят,все пак има необходими условия.
Пък и нещо извън въпроса ти-Барбусите са много лакоми рибки(особено Тетразоната) и много често от желание да ги отглеждат по-добре стопаните им неволно ги прехранват.Резултатът е че яко затлъстяват и не стават за развъждане.Затова Барбусите е добре да се подготвят предварително за родители и да се отберат наи-подходящите още докато не са достигнали полова зрелост.Успех би се постигнал по-добре ако не се отглеждат при по-висока темп.от 21-23С. и не се прехранват.Ако вече са затлъстели развъждането е доста несигурно.
Все пак успех!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.