Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:53 23.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Дървета и скали  
Автор *Dominika* (sladurana)
Публикувано02.11.02 18:34



Здравейте!
Направих някои покупки за аквариума си, като радостната новина е, че намерих много хубав грунд. Сега обаче, преди да започна основното почистване имам няколко въпроса за декорацията.
Иска ми се да сложа някакво пънче или нещо друго дървено, но не знам какво да сложа. Аз не разбирам много-много какво е полезно за рибките и какво може да им навреди, и затова се налага да питам . Нали съм се захванала сериозно, не искам да допускам грешки.
Другият ми въпрос е относно скаличките. Разбрах от други теми, че варовиковите не са полезни, но не знам как да разбера коя скала или камък са варовикови. И тогава какви мога да сложа спокойно в аквариума си?
Имам предвид за пънчетата нещо подобно на тези :



или това:





OUT OF ORDER!!!

Тема Re: Дървета и скалинови [re: *Dominika*]  
Автор discus (непознат )
Публикувано05.11.02 12:21



zdrasti, parvo za darvetata nai podhodiashti za aquarium sa mangrovite koreni, v sofia gi ima pri teb neznam kak e lesno se razli4avat zastoto sa dosta po tejki ot drugite vidode nai goliamoto im predimstvo e 4e po4ti ne oztvetiavat vodata i ne triabva da gi zatiskash s kamani.
za kamanite moga da ti kaja da se obarnesh kam 4ovek kato BOBI zastoto toi gleda cichlid`i a pri tiah osnovnata dekoracia sa kamanite.
USPEH!!!!!!!!!!



Тема Re: Дървета и скалинови [re: discus]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано05.11.02 13:47




Да, ама моите камъни са до един варовикови. Малавийските цихлиди, които гледам, определено си падат по по-твърда вода и варовиковите скали ми помагат да я поддържам такава. А за рибките, които гледа *Dominika*, такава вода може би би била пагубна или поне много вредна.
Най-безопасно е да ползва гранитни или базалтови скали без метални примеси. Обаче и те си имат един серизен недостатък - грозни са.



Тема Re: Дървета и скалинови [re: Boby_]  
Автор discus (непознат )
Публикувано05.11.02 14:34



znam 4e sa predimno varovikovi ama kaji i kak da gi razpoznava.



Тема Re: Дървета и скалинови [re: Boby_]  
Автор discus (непознат )
Публикувано05.11.02 14:38



znam 4e e taka no vaprosat na "dominika" beshe kak da gi razpoznava



Тема Re: Дървета и скалинови [re: *Dominika*]  
Автор Capt.Fisher (ex Aquitan)
Публикувано05.11.02 15:54



И дървета и корени продават по магазините, но са неоправдано скъпи (10-20 лв) и не особено големи.
Според мен няма смисъл да се купува - тези неща са навсякъде, само трябва да си ги вземеш.
За корените - някои използват лозови чукани. Трябва да се махне много добре кората и коренът да се свари много добре в много солена вода - няколко пъти. Едно -за да се стерилизира, и второ - за да се пропие хубаво с вода и да не изплува. Можеш да се разходиш и по Дунава, там можеш да си харесаш корен или камънаци. Там обаче операцията с варенето умножаваш минимум по две!
Аз например си купих страхотен камък от "Топливо" - там ги продават за украса на дворове (0,20 лв за кг.)
В общи линии всичко е фантазия и свободно време, плюс изваряване.
Успех




Тема Re: Дървета и скалинови [re: discus]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано05.11.02 16:57



В общия случай варовикът се разпознава съвсем лесно дори и визуално. Освен това е по-лек от повечето други скали. Понеже варовиците са седиментни скали, образувани от отлагането на черупки от морски мекотели, понякога в структурата му могат да се различат и самите черупки. Чувал съм, че се познава много лесно с оцет, но честно казано не ми се е налагало да го пробвам - очевидно е кога една скала е варовикова и без този тест.



Тема Мерси :))нови [re: *Dominika*]  
Автор *Dominika* (sladurana)
Публикувано05.11.02 17:23



Здравейте!
Много мерси на всички, които ми отговориха!
За съжаление рибките ми не можаха да изчакат вашите отговори и ми се наложи по-бърз ремонт на аквариума още в неделя. Реших да експериментирам и сложих 3 не много големи камъка от скалите покрай Русенски Лом. Не ги знам варовикови ли са или не, но определено аквариумът стана страхотен . Май и на рибките им харесват, защото станаха доста по-подвижни и игриви. Сложих грунд от Черно море, засадих няколко малки криптокорини и някакво лимонче (то има ли такова наистина, или мен са ме метнали?). Освободи се много пространство, аквариума направо светна и сега и аз и рибките ми сме много щастливи!
Поздрави!


OUT OF ORDER!!!


Тема Re: Мерси :))нови [re: *Dominika*]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано05.11.02 23:08



Грунт от Черно море морски пясък ли ще рече? Защото ако е така, значи си сложила най-втърдяващото водата нещо, което изобщо може да се сложи в аквариум.



Тема Re: Мерси :))нови [re: *Dominika*]  
Автор Capt.Fisher (ex Aquitan)
Публикувано06.11.02 11:06



Честито,
За теб се вижда че си щастлива, дано и рибките ти да се чувстват така. Толкова промени наведнъж са малко опасни. Ако имаш лекарства анти-стрес хубаво е да им сложиш. И дано камъните от Лома да си ги поизварила, да знаеш че от реките идат най-много бацили.
Морският пясък наистина втвърдява, но и аз от известно време съм с такъв и моите скаларии и трихогастери не възразяват. И ти имаше основно татива, нали? За растения също добре си се ориентирала - криптокорина и амазанка са единствените, които скалариите ми оставят на мира, всичко останало унищожават.
Успех





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.