Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:18 28.04.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Задна стена за аквариум  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано30.10.02 11:36



Правил ли е някой от вас задна стена за аквариум - с пещери, корени...
Има естествени, от стиропор, от полиуретанова пяна....
Споделете опит ако имате...
Защото в България всичко става много трудно и няма никакви подходящи бои, материали и т.н.
Благодаря.



Тема Re: Задна стена за аквариумнови [re: Niky]  
АвторWWW (Нерегистриран)
Публикувано30.10.02 21:08



КУПИХ АКВАРИУМ ТРИСТА ЛИТРА СЪС ЗАДНО СТЕНА ОТ ШПЕРПЛАТ ДЕБЕЛА 5СМ ,БОЯДИСАНА В ЧЕРНО И ВЪТРЕ НАРЕДЕНИ И ЗАКРЕПЕНИ КЛОНКИ БЕЗ ЛИСТА ОТ РАСТЕНИЕ ОТ ТИПА НА БЪЗ-ХРАСТ.СТОИ ДОБРЕ И ИЗГЛЕЖДА КАТО ПОДВОДНИ ЕДРИ РАСТЕНИЯ.



Тема Re: Задна стена за аквариумнови [re: WWW]  
Авторrumi (Нерегистриран)
Публикувано30.10.02 21:48



Имам един 300-литров аквариум, който съм направила с дебели кори от широколистни дървета и е много красиво. Върху задната стъклена стена корите са налепени с полиуританова пяна. Пробвах и със силикон, но бързо паднаха. Преди да налепиш корите трябва да ги свариш няколко пъти, като последния да е в наситен солен разтвор. В някои книги пише да се сложи малко белина във водата. Аз съм направила и тераски, на които има анубиаси, хигрофили, микросориум и т.н. Наистина се получи много красиво. Само трябва да имаш предвид, че в началото кората отделя малки парченца по дъното и освен това подкиселява водата, но за моите цели е добре дошло.
Ако искаш мога да ти пратя снимки, но не се вижда много добре кората, защото аквариумът е гъсто залесен.
Успех!



Тема Re: Задна стена за аквариумнови [re: rumi]  
АвторNiky (Нерегистриран)
Публикувано31.10.02 12:05



Ако можеш, прати ми снимки : tnn@enproco.com
Аз се опитвам да правя от стиропор, но искам да видя и ти как си я направила.



Тема Re: Задна стена за аквариумнови [re: WWW]  
Авторdoncho (Нерегистриран)
Публикувано26.11.02 10:08



Az si napravih zadnata stena na akvariuma si s dvoino staklo koeto s razmera na zadnata stena na koeto zalepih s bezcveten silikon re4ni kama4eta (goloama igra4ka e) i posle pusnah stakloto vav vodata do zadnoto staklo i izlejda naistina mnogo dobre i estestveno.



Тема Re: Задна стена за аквариумнови [re: doncho]  
АвторФaйoнa (Нерегистриран)
Публикувано02.01.03 23:14



Случайно разглеждах този форум и темата много ме заинтригува. Ако може да ми пратите предложения или снимка за задна стена на аквариум на fajona@abv.bg
Благодаря ви предварително



Тема Re: Задна стена за аквариумнови [re: Niky]  
Авторtania (Нерегистриран)
Публикувано12.01.03 21:42



http://www.csd.net/~cgadd/aqua/art_other_netmax_styro.htm ima obiasnenia kak go e napravil, no neznam dali v bg imame tezi neshtica deto gi e izpolzwal



Тема Re: Задна стена за аквариумнови [re: Фaйoнa]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано13.01.03 10:31



Здравей. Аз преди няколко месеца направих една малка задна стена от стиропор в най-малкия ми аквариум (50л). Четох на доста места из Интернет и се опитах с материали които има тук. Ползвах 3 слоя стиропор, като първо изрязвах най-долния, после следващия и така до най-горния. После оформяне, боядисване и лепене отзад...
Засега рибите са живи и здрави :))...Ще опиша подробно на моя сайт :www.geocities.com/aquariabg/, но мога да ти пиша и лично ако бързаш, че там не знам кога ще успея да го публикувам



Тема Re: Задна стена за аквариумнови [re: Niky]  
Авторonion (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 14:23



pozdraw...
megdu drugoto , site-a e mnogo gotin , mnogo pyti sym chel razni neshta ot tam , no chek sega razbiram neshto za avtorite , moge bi ne sym se i interesuwal ... no wse pakj edno golqno BRAWO ot men :)
pozdraw...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.