Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:39 13.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Сериозни акваристинови  
АвторNiky (Нерегистриран)
Публикувано21.08.02 13:59



Здравейте на всички от форума. Не искам да обиждам никого, но искам да си кореспондирам с акваристи, които сериозно се занимават с акваристика, професионално или за удоволствие в къщи. Имам впредвид, хора които имат аквариуми над 200 литра, засадени с растения , които искат понякога повече грижи отколкото рибите и т.н.
Аз имам 3 аквариума - 80, 150 и 400 литра.
В големия имам дънен нагревател, осветление 400Вата, външен филтър EHEIM 1500л/ч, система със въглероден двуокис 5л.
Бих искал да обменяме опит за отглеждане на някои специфични растения (нимфеа например) и проблеми с водорасли, риби и т.н.
TNN@Enproco.com. Ако искате, може да видите и www.geocities.com/aquariabg/





Тема несериозен акварист!нови [re: Niky]  
Авторackoлoтъл (Нерегистриран)
Публикувано21.08.02 16:02



какво да ти кажа... повечето хора, които се занимават толкова професионално с акваристика колкото ти се иска не биха имали нужда от твоята помощ или от енциклопедията... аматьорите са солта на земята, както е казал народа. добре, че го имаше този клуб, че да ми утрепе рибите

аквариумната ти енциклопедия е интересна и старателно направена.
увеличи си шрифта на видовете риби и водораслите - човек трябва за гледа с лупа за да разчете какво пише...



Тема Re: Сериозни акваристинови [re: Niky]  
Автор Firebird (***)
Публикувано22.08.02 16:29



Zdrasti,
Az sym neseriozna akvaristka, (maitapq se s kakvo li ne)
Akvariumyt mi e 95 litra, po prichini, che jilishteto ne pozvolqva poveche. Ako pozvolqvashe, shtqh da imam stena ot akvariumi, 5-6 kotki, dvor s kuche - nemska ovcharka ili koli, ili hyski, a moje i trite zaedno, ptici... Eh, mechtiii, mechti!
Gledam poveche rasteniq, otkolkoto ribi v momenta. Edno vreme mi beshe po-interesno da razvyjdam ribi, no sled kato ne postignah seriozni uspehi, doidoh na drug akyl - akvarium s mnogo rasteniq i tuk-tame nqkoq riba.
Serioznite akvaristi shte gi poznaesh po temite, koito puskat v kluba, i po otgovorite, koito davat



Тема Еи Фениксче...нови [re: Firebird]  
Автор WHunter (Изтръпнал)
Публикувано03.09.02 01:23



Защо досега не съм те чувал да се майтапиш със всичко?
Я давай по-смело, то и аз искам от време на време да се смея...аха...
НА мен хъскито и колито са ми любимите породи, ама и сетерите много си ги харесвам... жалко че в аквариум не виреят...

Далеч съм от мисълта си.


Тема Re: Сериозни акваристинови [re: Niky]  
Автор WHunter (Изтръпнал)
Публикувано03.09.02 01:32



Малии колко нерви съм хвърлил докато ти намеря нещо из саита, и очилата на баба ми не свършиха работа...(тях като ги сложа и мога да шпионирам какво правят през два блока съседите в тъмното)
Идеата ти си я бива ама в някакъв момент така съм ти се канил...имал съм чувството че тоя саит го е правил някой страшен зевзек, с единствената цел да те ядоса като ти покаже че има много инфо, а неможеш да го намериш...
И не разбрах какво е това "Оборудване"?
И имай в предвид че не всички имат за екран цяла стена...
Моля те направи ми тази услуга уголеми си шрифтовете, обещавам, че няма да те боли от тая работа.

Далеч съм от мисълта си.


Тема !!!???нови [re: WHunter]  
Автор Firebird (***)
Публикувано03.09.02 20:35



Bqh si pozagubila chuvstvoto za humor, ta si go izdirvah - s obqvi i tn.
Kato si go namerih, malko se beshe poomyrlqlo i sega e chuvstvo za cheren humor...
Smeshni sluchki s ribki mai nqmam, no kotkata edna nosht sybori akvariuma na kostenurkata pravo v legloto na deteto... Golqma parabola opisa... Dobre, che nikoi ne speshe v tozi moment. Legloto podgizna, a kostenurkata se otyrkoli na poda, svita v cherupkata si... I na mama prirodozashtitnichkata se spusna, grabna q i pochna da se trevoji "O, kostenure, nali ne si se naranila?" i da q gali po cherupchicata... Chovek da se chudi da se smee li, da plache li, ili da sushi charshafi...
Sega razdavam malkite na Maci. I synuvam kak shte idvat edni hora da si vzemat kote, a pomoshtnicata na mama namazala poda s shokolad... a kotencata namokrila i te izobshto ne izglejdat dylgokosmesti - kak shte gi haresat!?
Sybujdam se - oh, spokoino... pomoshtnicata e pri baba si... a kotacite kolkoto i da se staraqt, ne mogat da se merqt s neq, kogato stava vypros za pakosti...



Тема Re: !!!??? [re: Firebird]  
Автор WHunter (Изтръпнал)
Публикувано04.09.02 12:59



Аз обожавам хората с черно чувство за хумор, което ми напомня, че и себе си обичам: ).
Аз ще ти кажа нещо смешно за мойте рибки: заминах на почивка и като се върнах те си бяха удвойли бройката, видях се с още 200 рибока отгоре, (cyrtocara moorii) това е най-безобидния вид цихлиди, и много активни, и т.н и т.н
Искам да кажа че аз много ги харесвам, и върви да си изкарам един-два пъти за мене си, ама сега като имам стотици, ще ги чакам да пораснат и смешното е че накрая ще свършат в канала. Абе не е много за смях, защото не аз ще загубя, аз си имам още много, ама съм единствения човек във Варна който ги въди, има още един обаче неговата женска си гълта хайвера и пак съм само аз, което не е гордост а е тъжно, защото рибката си заслужава, може да разбие всички представи за скътаната хищна агресивна цихлида като цяло...
И кажи ми в такава ситуация ако нямаш черно чувство за хумор, трябва да сядаш да ревеш дето не е работа.

Далеч съм от мисълта си.


Тема Re: !!!???нови [re: WHunter]  
Автор Firebird (***)
Публикувано04.09.02 13:12



Ih, mnogo si daleche... shtqh da spasq nqkolko ribki ot kanala...
Ne sym gledala cihlidi dosega, osven skalarii, ama te ne sa tipichni... no qvno sa mnogo gotini.
Vse se kanq da pitam - povedenieto li interesnoto u tqh?
Koe nai-mnogo vi kefi v cihlidite?
Ne che mi izglejdat neprivlekatelni, no sym se ubedila, che za da znaesh kakva ribka da si kupish, e dobre predvaritelno da nauchish shto za predpochitaniq ima i kakvo e povedenieto i.



Тема Re: !!!???нови [re: WHunter]  
АвторCarp (Нерегистриран)
Публикувано04.09.02 13:23



Mojesh li da dadesh link sas snimki na tezi cyrtocara moorii, za da gi skivam kak izglejdat shtoto imeto nishto ne mi govori.

Mersi



Тема Re: !!!???нови [re: Carp]  
Автор Capt.Fisher (ex Aquitan)
Публикувано04.09.02 17:02



Ей ги на:


Готини са. Ей пази ми 2-3 чифта, ще взема. до месец се надявам да мина през Варна. Ама дали ще живеят с мойте? Че за втори аквариум жена ми няма да разпише Акт 16.





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.