Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:50 01.07.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Нямаше ли койнови  
Автор Capt.Fisher (ex Aquitan)
Публикувано03.09.02 15:29



да ме светне по-рано бе!
Вчера си купих чифт ramirezi:


Ама те били много готини! Как съм ги пропуснал досега ...
Някой ще каже ли нещо интересно за тях - клюки, любопитни подробности, линкове ...




Тема Re: Нямаше ли койнови [re: Capt.Fisher]  
Автор Boby_ (110)
Публикувано03.09.02 16:11



Какво да ти кажа? Хубави рибки. Мъжките са особено красиви.
Размножаването им е малко по-трудно от това на останалите цихлиди-джуджета (примерно апистограмите), защото рамирезитата са сред най-калпавите родители в семейството.

Stonewall - Can't we see
We're our own worst enemy


Тема Ha! I az go imam, no ne znaeh kak se kazvaнови [re: Boby_]  
АвторEmo (Нерегистриран)
Публикувано03.09.02 16:41



Byah si go kupil ot edin magazin, no taka i ne zapomnih kak se kazva. Dadoha mi gi dvoyka. A dali moje da sujitelstvat nyakolko mujkari zaedno ili eventualno nyakolko dvoyki? Az gi gledam s gupi i neonki



Тема Re: Ha! I az go imam, no ne znaeh kak se kazva [re: Emo]  
Автор Boby_ (110)
Публикувано03.09.02 16:51



По принцип Papiliochromis Ramirezi са сред най-миролюбивите цихлиди. Ако имаш достатъчно място, мисля, че би могъл да гледаш няколко двойки заедно. А не виждам и с какво рамирезитата биха навредили на неонките и гупите.
Но внимавай - при този вид вътревидовата агресия е по-силна от междувидовата и може да има някои инциденти, ако в един аквариум има повече от един мъжки. Все пак не вярвам да се стигне до по-сериозни наранявания.

Stonewall - Can't we see
We're our own worst enemy


Тема Toya poludyaнови [re: Boby_]  
АвторEmo (Нерегистриран)
Публикувано03.09.02 17:00



Vchera smenyah na ribite vodata osnovno. Zaradi zelenoto. Reshih da ne se pravya veche na pich i im kupih produkti na Sera. Slojih AQUATAN - protiv stres. Da, ama mujkiya ramirez stana lilav i zapochna da bie jenskata, koyato na svoy red sushto stana lilava. E, sega se pouspokoiha. No mujkiyat chesto razgonva bezkrajnite gupeshki stada s agresivni ataki. Malko me e strah da mu slagam vtori mujki.
A mejdu drugoto, pri taya paplach moga li da sloja riba-noj. Mnogo me kefi, a i mi kazaha, che ne bila agrasivna...



Тема Re: Toya poludyaнови [re: Emo]  
Автор Boby_ (110)
Публикувано03.09.02 17:16



За рибата-нож не мога да ти помогна. Никога не съм гледал такава.
А поведението на рибките се е променило поради стреса, на който си ги подложил. Винаги, когато се получат резки промени в химичните или физични показатели на водата, рибките са подложени на стрес. Дори с Aqutan нещата не стоят много по-различно, особено щом си сменил всичката вода. Така че това е нормална реакция.

Stonewall - Can't we see
We're our own worst enemy


Тема За ножа!нови [re: Emo]  
Автор WHunter (Изтръпнал)
Публикувано03.09.02 18:35



Много яка рибка, жалко че мойте цихлиди ще и видят сметката, иначе досега да имам 10.
Спира ме само това че няма люспи и много лесно ще я пробият. А ти какъв ти е проблема с ножа, слагай го, обаче да знаеш няколко дена да не го храниш, защото неонките ще го изкарат за около седмица.
Ефекта е много готин, лягайки си бройш 20 неонки, ставайки бройш 10 и половина, обаче поне ножа ще е доволен, абе аз ако бях щях да си взема и майната им на неонките.
Сега има вариант ако си вземеш малък нож да се спогоди с неонките и да си живее с тях дори след като стане 40 см.
Аз бях видял веднъж един нож, и даже си го бях купил, ама го натрових с тубикекс...да де кво са за мен 10 лева
сега ще си измисля някой аквариум за танганиици и с тях ще си съжителства нож, а те много добре се погаждат с макраканти и е нещо красиво да им гледаш взаимоотношенията, мойте си ходиха на гости една на друга, и си ги обичах много... не е работа да ти умрат любимите риби...Сега още имам макраканта с цихлидите, и тя е много нагла: гони дори зебрите от укритията им, въпреки че и тя е с гладка кожа без люспи, никой не я закача и даже много се обича с голямото ми мъжко ахли, все му плува зад опашката и живеят в една и съща дупка (идилия) абе те са за снимка.

Далеч съм от мисълта си.



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.