Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:00 29.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема за рибки и растениянови  
АвторMojito (Нерегистриран)
Публикувано05.08.02 17:01



Решил съм да си правя аквариум - имам едно стъкло 60 х 30 х 20 (свъбира около 30л), имам и някаква стара помпичка за въздух, ще сглобя и някакво осветление и това е. Този аквариум мисля да ми служи само за релакс, т.е. нямам никакви амбиции към размножаване на съдържанието му (засега).
Та ако може да ми препоръчате някакви рибки и растения които да отговарят на следните условия:
1. Рибки
- да са непретенциозни
- да са чистички (да не о..рат цялото дъно)
- да не се бият много помежду си - да се разбират или поне да се понасят
- да са 2-3 различни вида
- да не са живородки
- да не струват майка си и баща си
2. Растения
- да не са много скъпи и да растат (много се кефя на гъсто залесени аквариуми)

и на флората и на фауната да и е ясно, че ще се случва от време на време за по 2-3 дена да получават 0 внимание.

Давайте по-бързо предложения, че много съм се запалил и ще взема да направя някоя глупост



Тема Re: за рибки и растениянови [re: Mojito]  
Автор WHunter (Изтръпнал)
Публикувано06.08.02 05:12



Твойте рибки се наричат "крибензиси"
А растенията: или кабомба или валиснерия... но ако питаш мен много ме кефят палмите, растат много бързо и за нула време ще стане 60 см. висока, ама ще се чудиш как да я кастриш после.
Вземи си няколко крибензиса, може и някой и друг леер и им се радвай, и двете рибки не са никак скъпи и особенно цихлидата е доста чиста рибка, но ако искаш да си я купиш и за без пари, само крибензисите са толкова евтини сред всички предлагани цихлиди. И после е много красиво, като са пред хрърляне, и как после се грижат за децата си и плуват във сплитено ятце заедно с малките си...красота.
А леерите ти ги казвам за разнообразие, те са кротки трихогъзтерчета и също малко отделят л***а .
И двете рибки струват по 1лв- 1.50 зависи от къде си ги вземаш.(ако става дума за магазин)
Ако си намериш някой дето да ги въди, най-добре.
хем ще ти излезе доста евтино, хем и ще се увериш в качеството им. Аз се уверих вече от собствен опит, че риба в магазин не расте, колкото по-дълго е стояла една рибка в магазина, толкова е по повредена за цял живот.
Затова си вземам рибките направо то рибовъдите, после и други хора си вземат от мен и си знаем стоката.

Далеч съм от мисълта си.


Тема Re: за рибки и растениянови [re: Mojito]  
Автор discus (непознат )
Публикувано06.08.02 13:04



mislia 4e e dobre da si vzeme6 kardinali vobste ne sa pretenciozni ne mnogo golemi 3-4 sm idat vsi4ko imal sam oceleli sled okolo 6 meseca glad, pak i lesno hvarliat haiver ne iadat nito nego nito malkite si, za rasteniata sam saglasen s valisneriata i kabombata no si prigotvi nojica za iako strigane



Тема Re: за рибки и растениянови [re: Mojito]  
Автор Firebird (свободна)
Публикувано06.08.02 15:21



Neonkite sa syshto ribki, koito otgovarqt na izbroenite usloviq.



Тема Re: за рибки и растениянови [re: Mojito]  
АвторMojito (Нерегистриран)
Публикувано07.08.02 16:42



Мерси за помощта. Смятам да се възползвам от нея.

В нета четох някъде, че тия рибки (крибензисите) ставали по 10 cm. Ако това е така и взема 4-5 такива и още 2-3 други рибки няма ли да им е тясно в моето аквариумче?
А и още един въпрос: Имат ли друго име крибензисите? (да знам какво да търся, щото надали ще ги позная от 2 картинки в нета)



Тема Re: за рибки и растениянови [re: Mojito]  
Автор тyчo чyчo (издръжлив)
Публикувано07.08.02 18:34



Латинското име на Крибензис е Пелвикахромис пулхер (Pelvicachromic pulcher).



Тема Re: за рибки и растениянови [re: Mojito]  
Авторsavetnik (Нерегистриран)
Публикувано08.08.02 16:15





Точно като за теб е!



Тема Re: за рибки и растениянови [re: тyчo чyчo]  
Автор WHunter (Изтръпнал)
Публикувано08.08.02 20:06



Кво го шашкаш бе???
"папагал" му кажи!!!-това му е търговското название
Все едно му говориш на таратански.
Това с тея латински имена вече ми се струва като словоблудство.
Нямали кво да правят че им измисляли засукани имена, да не ви казвам името на една рибка с големи зъбки че ще паднете от столовете, или ще ви се оплетат езиците докато кажете...

Далеч съм от мисълта си.


Тема Цените... [re: WHunter]  
АвторMojito (Нерегистриран)
Публикувано13.08.02 14:19



Бях в един магазин и там имаше рибки, които се казваха папагали и цената им беше 35 лв. на парче (най-скъпите в магазина)!!! От този пазар, за които пишете могат ли да се купят крибензиси?
И защо по дяволите продават растенията без имена - цитирам надпис - "растение - цена 1.50"
Това във тоя магазин дето е на "Алабин" между Съдебната палата и възраждане.



Тема Re: Цените...нови [re: Mojito]  
Автор WHunter (Изтръпнал)
Публикувано15.08.02 00:47



малии верно, че и Ху-то му викаха папагал...
не се шашкай...това дето си го водял е било едно червено нали?
Кребензисите струват по левче.
И не са такива уруди.
А тука ни ги спестяват такива изцепки, защото хората си разбитрат от работата.
Тея хибридни боклуци не ги поглеждай даже....
търси си кребензиси..така им викай и няма как да не те разберат...
Растение : 1 лв. (стръкче рай грас)- само за просветените!!!

Далеч съм от мисълта си.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.