Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:01 29.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема проблем със златна рибка  
Авторackoлoтъл (Нерегистриран)
Публикувано16.07.02 16:24



имам две риби в много малък (10л) аквариум. скалария и златна риба. през два дни сменям 1/4 от водата. от известно време златната риба лежи постоянно на дънотo - размърдва като я обезпокоя, но после ляга пак.
не знам какво да правя - скаларията се чувства отлично. Златната също се храни нормално, и когато се размърда плува съвсем нормално...
направо не знам какво и е...
в една книга прочетох, че златната ми риба има анемия от постоянен недостиг на кислород, но пък скаларията си е съвсем добре... в друга книга прочетох, че сигурно има някаква рибешка форма на глисти...

моля ви, помогнете ми! искам да спася рибката, но не знам как...



Тема Re: проблем със златна рибканови [re: ackoлoтъл]  
Автор Boby_ (110)
Публикувано16.07.02 16:37



На първо време си вземи по-голям аквариум, купи му филтър и засади растения. Най-малкият съд, в който рибки могат да се гледат без риск за здравето им, според мен е около 25-030 л.

Stonewall - Can't we see
We're our own worst enemy


Тема Re: проблем със златна рибканови [re: ackoлoтъл]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано16.07.02 17:07



i az misla che ti triabva oborudvane, filtri, pompi - takiva exstri . . . . .ostavi gi edin den bez hrana, vij dali zlatnata shte se opravi . . .

Редактирано от RollinStoner на 16.07.02 17:07.



Тема отчаянанови [re: RollinStoner]  
Авторackoлoтъл (Нерегистриран)
Публикувано17.07.02 00:20



нямам възможност да предоставя по-добри условия на рибите...
какво да направя - мога ли да намеря нов, по-добър дом за тях? дали някой ще иска да ги вземе? но на добро място... тук из форума четох чудовищни неща за замразявния и поставяне в алкохол.
помогнете ми, моля ви. рибите са много мили, аз наистина ги обичам, но не мога да направя нищо повече от това, което имам за тях, а то е малко.
дали някой от вас не би имал място в аквариума си за една много симпатична златна рибка - Златко - съвсем не е голям, около 5см. и е много мил, доколкото една риба може да бъде мила.
помогнете ми, моля ви...



Тема Re: отчаянанови [re: ackoлoтъл]  
Автор WHunter (Изтръпнал)
Публикувано17.07.02 09:48



ОХ милата рибка....
Това за замразяването да не би някой да го е взел насериозно???
COME DOWN ... спокойно, никой не е тръгнал да си замразява рибките засега (след време знаеш ли ги кво ще измислят) .
Да ти кажа твоята рибка би се чувствала по-добре даже и в един обикновен лиген (това на сериозно) .
Аз в някакъв момент нямах съд където да ги държа мойте и ги сложих в един 70 литров бидон , използван преди това за престояване на вода за другите аквариуми в него.
Че така те си живяха доста време там и даже доста бързо растяха там (е и цапаха доста, но то си е нормално за тях).
А беше зимата, без въздух и без нагревател в банята , а там никога не е много студено.
Да ти кажа тука във Варна, Явор се казва момчето което развъжда принцеси в промишлени количества , че той си държи рибите в басейни в двора на къщата.
През зимата рибките му си оцеляват и под 30см лед (това той ми го е казвал) , в този период просто метаболизма им се забавя дотолкова, че те практически изпадат в нещо като зимен сън и не се хранят. На пролет всичко си е както преди.

Далеч съм от мисълта си.


Тема а лекарство?нови [re: WHunter]  
Авторackoлoтъл (Нерегистриран)
Публикувано17.07.02 14:08



в леген?
всъщност, преди да ги взема аз, рибите живееха в още по-кошмарни условия, но нищо им нямаше.
значи остава вариантът глисти, така ли? сега вече със сигурност никой няма да ги иска ...
а има ли някакво лекарство, което мога да сипя във водата, за да се оправи златната риба? в никакъв случай не бива да умира или да се мъчи.



Тема Re: а лекарство?нови [re: ackoлoтъл]  
Автор Boby_ (110)
Публикувано17.07.02 14:29



Не, едва ли са "глисти". 99.(9)% сигурно е, че е увреждане в следствие на системен кислороден глад. Вътрешни паразити се срещат много рядко и не се предават лесно от риба на риба. Доколкото знам, най-вероятно е да попаднеш на такива при вносни рибки, а шаранчета като твоето се развъждат и у нас, така че едва ли е внос.

Stonewall - Can't we see
We're our own worst enemy


Тема какво да направя?нови [re: Boby_]  
Авторackoлoтъл (Нерегистриран)
Публикувано17.07.02 14:44



добре, но защо скаларията е съвсем добре щом не им достига кислород?

за съжаление намам възможност за upgrade на аквариума. но все пак в него има растения, камъчета, и сменям водата редовно - това не е ли достатъчно?

на кого да дам златната рибка, за да се оправи? при познати, които имат аквариуми условията са още по-ужасни от моите... а не искам да го давам в зоомагазин, за да го умори някой пълен некадърник като мен.



Тема Re: какво да направя?нови [re: ackoлoтъл]  
Автор Boby_ (110)
Публикувано17.07.02 16:14



Ако скаларията е добре, това нищо не означава. Рибите са от различни видове, дори от различни семейства, така че не е учудващо, че нуждите им от кислород се различават.
Щом нямаш възможност да вземеш по-голям аквариум, ти остава само един вариант. 10 л. е твърде малко за вътрешен филтър, така че най-добре си вземи компресор за въздух. Не е най-добрият вариант, но за този аквариум като че ли е единствен. Компресорите не са много скъпи. Ще ти трябват още маркучета, клапанчета и гъбичка-филтър. Тези дреболии обикновено струват стотинки (не самият компресор, разбира се), така че не се безпокой за цената им. Това е моят съвет.

Stonewall - Can't we see
We're our own worst enemy


Тема Re: какво да направя?нови [re: ackoлoтъл]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано17.07.02 17:36



abe spored mene riba razbolee li se - pishi ia begala, mnogo malka e veroiatnosta da se opravi - no ako se opravi tova shte stane ot samosebesi.



Тема Destinyнови [re: RollinStoner]  
Автор WHunter (Изтръпнал)
Публикувано17.07.02 23:00



Ето един пич дето да вярва в съдбата, браво ... Много е лесно така : Падна ми шапката
- А споко тя ще се вдигне. (защото и е писано пак да ти е на главата)
Съгласи, обаче че и ние си имаме някаква сила, която често пъти може значително да помогне процеса да протече така както поне малко сме го планирали или искали.
Макар че специално относно принцесите за мен нещата стоят ясно поставени.
Все пак съм добър човек (и скромен) и не желая зло никому затова ще се помоля за тяхното благо.
Това също е опит за вмешателство в съдбата (само се надявайте и на господ да не му режат кабелния НЕТ за да чете това):

"Господи, ти който виждаш и чуваш всичко сигурно си наясно с проблема на всеизвестните принцеси (медите са голяма работа: и в рая има Animal Planet).
Смили се над бедните им души и помогни да се избавят от мъките си. Нега да оздравеят на бедното дете рибките, за да не се чувства и то нещастно от тяхната загуба.
Знам че принцесите не са твое творение а жесток експеримент на някой от нашия вид, но и те душа носят( да се чудиш от де ги вземат всичките тея души ... аха ти май бая си имаш на склад).
Бяха те обречени на вечни мъки и терзания без да могат дори да се оплачат на някой като теб или мен, но аз прозрях техните мъки и сега ги споделям с теб господи, помогни на тези бедни създания да немогат да се размножават повече за да няма повече болка и една добра душа да бъде затваряна в недъгаво и непригодно тяло . И да не се изкушаваме ние грешните люде да харчим, с пот на челото заработените си пари, така нужни за нашето оцеляване в този свят на болка и страдание, не карай толкова души да се мъчат затворени в тези съвсем несъвършенни малки телца.
Нека да пребъде твоята справедливост и за онези, които са решили, че могат да променят хода на еволюцията(твоята воля) създавайки вместо по-добри и по-пригодни видове, нещо наподобяващо живо същество.
Амин!!!

ПС- ако може само да питам как са ония ахлита дето ми ги взе ти миналата седмица, да са чудиш за кво ти бяха сега ми липсват малко, нали плати си взе ти от мене, сега няма да се разбират с ахлитата много, но твоя воля.
И поздрави на жена ти от мене>"

И аз имам принцеси и направо ми е мъчно за тях...
Относно вярата : Всеки да си вярва в неговия...

Далеч съм от мисълта си.


Тема Re: Destinyнови [re: WHunter]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано17.07.02 23:34



he he he
bash namesto kazano

i az imam edna zlatna s golemi ochi - tia samo iade, bahti i lakomoto jivotno



Тема Re: Destinyнови [re: RollinStoner]  
Автор WHunter (Изтръпнал)
Публикувано18.07.02 01:26



Нали яде, расте и все повече мутира и се мъчат направо горките , особено тея с очите над главата, имам чувството, че си ги боли направо животинките.
При мен майка ми искаше такива, само че аз съм си виновен, като и казах, че се познавам с Явор и ще ми ги даде и без пари... Фатална грешка!!! сега пак аз ги мисля и се грижа за тях, но иначе са си на майка ми, и ако нещо им се случи ще трябва да и купувам нови сигурен съм в тая работа, защото тя мноооого си ги харесва.
Остава открит въпроса как ги вижда след като в аквариума им е такъв батак, че не ми се говори.
Еи сега ще ме юрне пак аз да го чистя...
Мда май даже я чувам..."Иве аквариума ми пак е мръсен, вземи ми го изчисти"
А ако трябва някоя рибка да се махне "А не давам да ми се пипат рибите защото те са си мойте, аз си се грижа за тях..." и т.н...
Аман от тея принцеси... ще взена да им сипя малко "Тапилан" че и имаме в магазина...хммм...

Далеч съм от мисълта си.


Тема Re: проблем със златна рибканови [re: ackoлoтъл]  
Автор4o4ko (Нерегистриран)
Публикувано18.07.02 05:00



Tova sa dva vida ribi, koito ne biva da gledash zaedno , skalariata e toplovodna , a zlatnata - stydenovodna . vazmozno e da e ot nepodxodiashtata temperatyra.



Тема Re: проблем със златна рибканови [re: 4o4ko]  
Автор WHunter (Изтръпнал)
Публикувано18.07.02 09:28



мани в тея жеги то не се живее направо.
РАзбирам я аз горката рибка.

Далеч съм от мисълта си.


Тема а в езерото?нови [re: WHunter]  
Авторackoлoтъл (Нерегистриран)
Публикувано18.07.02 10:34



колко точно студеноводна е златната рибка?
мога ли да я пусна в едно изкуствено езерце, което имаме в двора? там няма водорасли и водата е сравнително чиста, но не е като в аквариума...



Тема Re: а в езерото?нови [re: ackoлoтъл]  
Автор WHunter (Изтръпнал)
Публикувано18.07.02 10:47



направо идеално ще ти кажа!!!
пускай я и не му мисли, само да не живееш във Варна, че тука такива гафове са ставали с тея гларуси, че не ми се мисли направо.

Далеч съм от мисълта си.


Тема ура!нови [re: WHunter]  
Авторackoлoтъл (Нерегистриран)
Публикувано18.07.02 10:51



добре!
пускам го, но на твоя отговорност!
трябва да ти кажа, че просто умрях от смях да ти чета мненията из клуба.

с благодарност



Тема Re: ура!нови [re: ackoлoтъл]  
Автор WHunter (Изтръпнал)
Публикувано18.07.02 10:56



Аз за туй и ги пускам такива, да се разчупва малко академичната обстановка.

Успех и пожелавам на рибката и да казваш от време на време как е...

Далеч съм от мисълта си.


Тема Re: ура!нови [re: ackoлoтъл]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано18.07.02 17:17



abe taia riba oshte li ne e izprujila perkite ???

p.s.
abe mani go tova che sa studenovodni, i na toplo jiveiat dobre - stiga da ima manja



Тема RIPнови [re: ackoлoтъл]  
Авторackoлoтъл (Нерегистриран)
Публикувано19.07.02 11:30



нямам вече златна рибка...



Тема Re: RIPнови [re: ackoлoтъл]  
Автор WHunter (Изтръпнал)
Публикувано19.07.02 14:24



Целият ДИР е в траур!!!
кога умря , преди или след като я пусна в езерото?

Далеч съм от мисълта си.

Редактирано от WHunter на 19.07.02 14:26.



Тема тъжнанови [re: WHunter]  
Авторackoлoтъл (Нерегистриран)
Публикувано19.07.02 14:59



Златко умря малко след като го пуснах в езерото.
там няма никакви химикали или отровни вещества; водата е сравнително прясна; има помпа, която върти водата непрекъснато; когато го сложих стоя почти час в торбичка докато се изравнят температурите...
и все пак?
не знам какво му стана. просто си легна на дъното. горкичката ми риба.




Тема az ti kazahнови [re: ackoлoтъл]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано19.07.02 17:30



jalko za ribata
hodi pii edna bira za bog da prosti i si kupi nov zlatko, ili oshte edna skalaria.



Тема самотно ли и е?нови [re: RollinStoner]  
Авторackoлoтъл (Нерегистриран)
Публикувано19.07.02 21:26



аз мислех да взема една гупа - отдавна ми се иска да имам такава риба, колкото и банално да ви звучи.

разбрах, че не са претенциозни, лесни са за гледане и нямат нужда от много. скаларията ми е колкото монета от 50ст, така че не вярвам да направи нещо на малкия гуп. дали ще му изяде опашката?

въпросът е дали на скаларията ще и бъде самотно?



Тема Re: самотно ли и е?нови [re: ackoлoтъл]  
Автор WHunter (Изтръпнал)
Публикувано20.07.02 09:42



Ти що не вземеш да си изкараш един "ключ" ключаря е на много лесно място, и пари не взима.
И ще ползваш доста привилегии.
Глупито ще си живее там със скалрията доста време...
И защо да звучи банално и аз отдавна си мечтая да имам Altolamprologus calvus.

Далеч съм от мисълта си.


Тема Re: самотно ли и е?нови [re: WHunter]  
Автор loony (непознат)
Публикувано20.07.02 10:20



hej, tova za glupite misleh 4e az sym go izmislila, a to kakvo....... nishto novo ne mojesh izmisli na toq svqt....... az si misleh, 4e glupi e kombinaciq ot "glupavi" i "typi"........



Тема Re: проблем със златна рибканови [re: ackoлoтъл]  
Автор Simba (тигърче)
Публикувано03.08.02 18:38



и а з имам златни риби и иса добре лекуваиги с зелено малахитово



Тема Re: проблем със златна рибканови [re: Simba]  
Автор WHunter (Изтръпнал)
Публикувано04.08.02 09:57



Охо, добре дошли на новобранците!!!
Аи де да правим рибно парти...ама те половината клуб не ядат рибка...жалко...може и печени коткида я караме, важно е пуканица да има.

Далеч съм от мисълта си.


Тема Re: проблем със златна рибканови [re: WHunter]  
Автор Simba (тигърче)
Публикувано04.08.02 11:15



Благодаря



Тема Re: проблем със златна рибканови [re: WHunter]  
Автор Simba (тигърче)
Публикувано04.08.02 11:20



odgovorimi na ivcho_tsolov@hotmeil.com tsolov_ivcho@hotmeil.com vinagi



Тема Re: проблем със златна рибканови [re: Simba]  
Автор WHunter (Изтръпнал)
Публикувано04.08.02 16:02



кво да ти отговоря бе нашия????
Ти нещо питал ли си ме, че да ти отговарям???


Далеч съм от мисълта си.


Тема Re: проблем със златна рибканови [re: WHunter]  
Автор Simba (тигърче)
Публикувано04.08.02 16:25



ylovi li ribata
as xvanax 1 itae mama tia e zodia riba



Тема Re: проблем със златна рибканови [re: Simba]  
Автор WHunter (Изтръпнал)
Публикувано06.08.02 04:57



А на мен баща ми е рибка ама вместо да го затварям в аквариум, го карам да ми прави стелажи, да ми помага да мъкна аквариуми от другия край на града и всякви такива.
Еи го в момента общото количество вода в къщи едва надхвърля 700л. и си имам от няколко дена страхотен стелаж на три етажа, а още не съм си взел 250литровия аквариум, но и това ще стане до края на месеца най-късно.
И после като дпйде някой в къщи , направо ще хлъцне, и най-много да ме питат после "Абе ти да не си обрал Зоо Магазин?".
Жалко че в това жилище нямам място да сложа 500-600л. че гледай тогава какво става...
Забележка: в обвата сума на водите в къщи не се включват тези в бойлера и в аквариума на жабата ми, както и в тоалета.
А за "рибата" през последните три дена ми минаха през ръцете малко повече от 200 рибока. и то няколко пъти.
Утре-тоест днес, само да си наваксам със съня и пак имам да местя сумати и бебета цихлидчета впо-големи аквариуми, че старите им утесняха вече.
Абе мани с тея риби е голяма краста...


Далеч съм от мисълта си.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.