Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:43 24.09.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Тема Какво може да е това?нови  
Автор OKL (базикчия)
Публикувано19.06.02 12:04



Значи вчера като си почиствах аквариума (традиционно почистване с изсмукване на изпражненията, смяна на 1/5 от водата) забелязах, че като разровя грунда от него излизат малки балончета. Питам се тия балончета какво са, кислород отделян от корените на растенията (ако въобще е възможно) или друг газ, отделян от разлагането на боклуците.

Нямам никакви оплаквания относно здравословното състояние на рибките. Грунда ми е съставен само от речни камъчета с големина колкото на ориз до боб.

Какво може да е и нормално ли е това, опасно ли е и ако да, как да се боря с него.

Благодаря за мненията ви предварително!

Човек се ражда от дупка, мисли за дупка и отива в дупка...


Тема Re: Какво може да е това?нови [re: OKL]  
Автор Boby_ (110)
Публикувано19.06.02 12:30



Растенията не отделят кислород или други газове от корените си.
По-вероятно е да е резултат от анаеробно гниене в грунта, а това не е никак добре.
Не е лошо да извадиш, промиеш и превариш целия грунт, а след това да внимаваш с количеството храна, което даваш на рибките.

Stonewall - Can't we see
We're our own worst enemy


Тема Re: Какво може да е това? [re: OKL]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано19.06.02 18:09



ako imash vynshen filtar koito izliva vodata otgore moje da sa prosto vyzdushni mehyrcheta, sys vodnata striua se vkarva razprashen vyzduh pod grunda i tam se natrupva dokato stane na mehurche . . . . . .a moje da sa i gazove ot gniene, kakto ti kaza bobi



Тема Re: Какво може да е това?нови [re: RollinStoner]  
Автор тyчo чyчo (издръжлив)
Публикувано20.06.02 12:37



Обикновено при гниене се отделят газове, които се задържат в грунта. Те са богати на сяра и при по-висока концентрация са вредни и за рибите и за растенията. При разравяне се отделят и не е проблем, но е желателно да се прави редавно и с достатъчна дърбочина на разместване на грунта. Аз лично не препоръчвам изваждане и измиване на пясъка, а почистване през по-кратък период докато не спре да се отделя този газ.



Тема Благодаря ви!нови [re: тyчo чyчo]  
Автор OKL (базикчия)
Публикувано20.06.02 12:59



Извинявам се, че отговарям с един постинг на всички, като междувременно ви благодаря за съветите!
Аз от самото начало над 95% бях сигурен, че нещата са така както казва boby_ ама, честно не ми се щеше да е така та реших да попитам, а пък и да пораздвижа малко тоя клуб, че замря напоследък
Иначе смятам та практикувам така както казва тyчo чyчo, а по-нататук ако нещата не тръгнат както трябва да вземам по-дръзки мерки, промиване или преваряване и т.н. (не на рибите де...)

Човек се ражда от дупка, мисли за дупка и отива в дупка...



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.