Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:26 29.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Нещо красиво, но какво??нови  
Авторnewbie (Нерегистриран)
Публикувано25.05.02 17:42



Точно 2 месеца след saltwater манията ми, когато вече осъзнах, че всичко ще си остане само мечти искам да ви питам този път - какви красиви риби изобщо могат да се намерят в България.
Вече съм решил да правя аквариум нещо сравнително голямо около 300л и поради липса на друго ще се задоволя със сладководни риби с надежда някой ден и в тук да почнат да се продават соленоводни.
Всеки вижда по различен начин красивото но мисля че ще се намери някой с подобен на моя вкус и ще ми предложи красиви сладководни риби достойни заместници на кораловите.
Желанието ми е рибите да са големи като размер и с ярки цветове. Искам да се получи нещо наистина интересно и красиво.
Тук има доста фенове на цихлидите но явно ги харесвате повече заради интересния им "начин на живот". Наистина не намерих красиви сред тази радновидност. Тук в Бс могат да се намерят само обикновените (банални) разновидности както и пирани и змиорки но и те не ме влекат.
Единствените сладководни риби, които ми се сториха по-интересни на пръв поглед са DISCUS-ите но не искам да задълбавам преди да ми кажете дали се продават защото аз лично не съм виждал.
Ще се радвам на всяко предложение за интересна риба или каквото и да е друго създание, което да се вписва в голям аквариум с много растителност.



Тема Re: Нещо красиво, но какво??нови [re: newbie]  
Авторsky7O (Нерегистриран)
Публикувано25.05.02 21:41



Аз така направих:
Имам 20-30 харациди - невероятни цветове и багри. Основно неони - 10 броя и други по твой избор.
2 чифта апистограма арамирези - една от най-красивите цихлиди и миролюбива.
И 3 сома.
И много, много растения - дадох някъде около 50-60 лв. само за тях.
Като един приятел ми даде няколко големи анубиаса.
Дискусите са мудни и не ме харесаха много.
Днес арамирезите пак хвърлят хайвер - какви цветове и перчене на останалите риби - абе красота.
Аквариума е малък - около 80 литра - готов - турски - но е много красив. Имах преди години 300 литров с дискуси и други но не ми пасваше толкова.
Соленоводния е изкуство и то за много пари.



Тема Re: Нещо красиво, но какво??нови [re: newbie]  
Автор Firebird (свободна)
Публикувано25.05.02 21:44



Наскоро в магазин на ул. Алабин в София (между пл. Македония и Сыдебната палата) гледах дискуси, небесносини на червени ивици, струваха 12 лв. броя.



Тема Re: Нещо красиво, но какво?? [re: sky7O]  
Автор WHunter (Изтръпнал)
Публикувано26.05.02 13:17



Абе вие любителите на харацини сте болни хора , тука имам едни приятели направо са се поболяли по тея харацини , абе кво има да им се гледа на тях?? То "най-хубавите" (по думите на приятелите ми) са някви дето стоят само на повърхноста под 45 градуса и си стоят така цял ден, пък размера им е просто за NO COMMENT едва достигат 2см. , егати манията....
Просто не ви разбирам , кво им било "по-доброто" от цихлидите , ами това че с едни цихлиди , проблема ти е да намериш мъжка и женска и си готов , а харацините трябва да събереш 50 бройки и после почват мъките , ади хвърляйте , ади хвърляйте ,ади хвърляйте ,ади хвърляйте ,ади хвърляйте ,ади хвърляйте ....ама няма , искат някви супер условия , за да се размножават и освен това са супер скътани. Може би сега съм на такъв акъл , след време кой знае... А не знам , че никога няма да се хвана да си правя аквариум , който ще ми създава повече грижи от сегашния ми (а той е само 160 л.) затова да живеят ЦИХЛИДИТЕ.
само ми дайте малко време (имам една галерия с най-страхотните цихлиди с фантастични цветове ( и вече си ги намерих , от приятели и познати , Във Варна , Добрич и назнам от къде си още , си поръчвах и си получих точно това което исках) но снимките са на харда ми , само да се сетя от кой точно саит ги бях свалил и ще ви ги постна , и ако тогава някой отрече красотата на аулонокарите ,лелеупитата, юлидохромисите или зебрите , значи че вкусовете ми с него се разминават коренно.
други риби , са ботиите (особенно Макраканта) , те биха отивали много на такъв аквариум , аз моята още си я държа , макар че го напълних тоя аквариум със страхотни цихлиди ( и малки си имам) и тя контрастира страхотно (ако си падате по шарени рибки това е само за вас) , дискуса е мис каприс рибка , иска повече грижи от едно кученце , разболява се и от няй-малкия намек за нящо нередно във водата , аман вече от умиращи риби , повече никога няма да си купя : Скаларии(макар че те с дискусите също са цихлиди но американски а те не струват) , харацини , дори лабиринтовите много ме разочароваха , абе препатих си от такива риби , нестига че ми потънаха всичките джобни за тях , ами и нищо не ми върнаха , само още и още харчове, докато цихлидите освен че ми доставят огромно удоволствие да ги гледам , ами и ми се отплащат за грижите , който да си призная са доста малко.
Все пак не отричам мнението на никой , всеки може да си гледа квото иска , просто опита ми ме наведе крайно към цихлиди , защото и аз си падам по големи , красиви рибки , но обичам и action да има покрай тях , мойте са що годе миролюбиви , но пак си хапват гупички , платички и тн.
Да не ви говоря сега за това че досега единствената риба , която успях да си дресирам беше един пангас , но той умря след като бепе достигнал внушителните 30 см.
А тези ми ядат от ръката и нямат страх от почти нищо ...
абе аз съм си голям ентусиаст относно тях и ще видим кво ще излезе.
Че така : моето предложение е цихлиди , макар че незнам доколко пазара в София е развит , все пак се обърни , към някои от хората , който ги развъждат и питай.
//сега с едно мнение отговарям на двамата но , не се коркайте.

Далеч съм от мисълта си.


Тема Re: Нещо красиво, но какво??нови [re: WHunter]  
Автор Boby_ (110)
Публикувано27.05.02 09:51



Съгласявам се с мнението ти в частта му за харацините и цихлидите.
Сред цихлдите от Малави и Танганайка има толкова красиви рибки, че да ти падне шапката. Maylandia Callainos, Labidochromis Caerelus, Aulonocara Nyassae, Nelolamprologus Lelleupi, Neolamprologus Brichardi са само част от тези, които могат да се намерят в България. Да не говорим как изглежда един аквариум, пълен с трофеуси. Ех, мечти!

Stonewall - Can't we see
We're our own worst enemy


Тема Re: Нещо красиво, но какво??нови [re: Boby_]  
Автор WHunter (Изтръпнал)
Публикувано27.05.02 10:32



Aulonocara Nyassae, - тази я имам.
И още един вид :
http://www.fishhead.com/cgi-bin/showimg.pl?File=aul_jacob_otter.jpg&Name=Aulonocara+jacobfreibergi,+Otter+Island,+Malawi
И едни дето им викат делфини , знаете ли ги?

Далеч съм от мисълта си.


Тема Re: Нещо красиво, но какво??нови [re: sky7O]  
Авторnewbie (Нерегистриран)
Публикувано28.05.02 13:10



Гледах снимки из нета но нещо не ми харесаха, все пак на живо ще изглеждат по друг начин. Ти от кой магазин се снабдяваш. Преди най-голям избор имаше в оная съборетина на фердинандова,в един тунел...много ме изнервяше тоя тип и от много време не съм стъпвал там(пък и не е имало защо).
Досега бях страничен наблюдател но в магазините в които влизам заради кучето не съм виждал дискуси или пък нещо друго интересно.
От къде си купи готовия аквариум и имаше ли по-големи че той от София 300л доста трудно ще се докара :)
Соленоводния е изкуство за много пари но си заслужава



Тема Re: Нещо красиво, но какво??нови [re: WHunter]  
Авторnewbie (Нерегистриран)
Публикувано28.05.02 13:20



Ако дискусите са толкова капризни и скучни няма да се занимавам с тях. Все пак ги искам за отмора а не за да си създавам още главоболия и да търча постоянно да купувам нови Сега ме болят много очите и не мога да проверя всички риби които сте препоръчали особено с "преведени" имена :) но по-късно и това ще направя:)

Благодаря за съветите



Тема Re: Нещо красиво, но какво??нови [re: Boby_]  
Авторnewbie (Нерегистриран)
Публикувано28.05.02 13:29



Boby тези Tropheus-и са страхотни. Мисля че те ще са моя избор. Надявам се да не са много капризни и да се погаждат с други риби.
На този сайт има доста снимки и всичките ми харесаха :)


btw Знаеш ли как се казва рибата на логото им горе вляво

Харесах си също:
Altolamprologus calvus


Thorichthys pasionis


Хареса ми и една жълтичка от тези които си изброил но вече ги обърках, направо се чудя как им помните имената аз и една не мога да запомня.



Тема Re: Нещо красиво, но какво??нови [re: newbie]  
Автор Boby_ (110)
Публикувано28.05.02 13:54



За съжаление трофеусите са доста капризни и не се понасят с други риби. Затова е желателно да се гледат на цели колонии в самостоятелен аквариум.
А онази рибка от логото много ми прилича на

.

Stonewall - Can't we see
We're our own worst enemy



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.