Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:09 08.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Риби и пътнови  
АвторPибka (Нерегистриран)
Публикувано16.05.02 21:54



Имам две златни рибки и много ми се иска да си ги взема с мен в чужбина, със самолет, чували ли сте как става това и има ли проблем за се изнасят рибки.
Как да пътуваме с тях - имам един кръгъл аквариум (5 л.), но ги пробвах да престоят в него един ден и не могат, започват да търсят въздух и да стоят на повърхността на водата, дали ще издържат дълго така, полета е около 8 ч.
Посъветвайте ме



Тема Re: Риби и пътнови [re: Pибka]  
Автор Boby_ (110)
Публикувано17.05.02 09:08



Най-добре е да ги пренасяш в специална стиропорена кутия, в която е поставен найлонов плик с рибите в него. В магазините продават кислородни таблетки, които отделят бавно кислород във водата и могат да позволят на рибите ти да останат живи до към 24 часа в ограничен обем.
А колкото до законовата страна на такова пренасяне, трябва да провериш какви са договореностите на България със страната, за която пътуваш. Има държави, в които карантинен период от 40 дни е задължителен, а това напълно обезсмисля пренасянето на рибите.

Stonewall - Can't we see
We're our own worst enemy


Тема Re: Риби и път [re: Pибka]  
Автор Labeo (Аверче)
Публикувано17.05.02 10:44



С къв акъл си решила да пренасяш точно златни рибки...
Сега ще ти обясня кво имам впредвид:
Златните рибки ги въдят ония с дръпнатите очи ,те си харесват най-хубавите , пресяват ги , след това най-гадните отиват за Сингапур , те на свой ред пак ги пресяват и най-гадните отиват към турция, те на свой ред пак ги пресяват и най-гадните отиват за България... от там в магазините и пак най-хубавите се купуват 1-ви... и за теб кво остава???
За това ти казвам , като идеш там такива златни рибки ще видиш дето тука не си и мечтала...
не казвам че и в Б-я не се въдят принцеси , ама те са ебати изтръпналите...
Така че хич не си го и помисляй да си ги носиш там ,сама ще съжаляваш.

Миг невнимание -> цял живот мъртъв.


Тема Re: Риби и пътнови [re: Labeo]  
АвторPибka (Нерегистриран)
Публикувано17.05.02 23:44



Господи, отивам в сингапур щом има страхотни риби там :))). За съжаление отивам в много черна африка, където сама ще си правя аквариум, от тук ще си нося останалото (филтри, декорацията и др.), там наистина няма. Много се разочаровах като чух, че няма риби - декоративни. Има риби в реките и океана, но те не ставали за аквариум. Освен това така съм се привързала към тия, че много ми е жал да ги оставя. Много са готинки и много добрички, напоследък ми вдигат малко шум, защото си чоплят камъните и топчетата по дъното, но си ги обичам палавниците ....



Тема Re: Риби и пътнови [re: Pибka]  
Авторвшфдиx (Нерегистриран)
Публикувано16.01.08 20:57



ктхисшопн кшак ксэ щктща гжщщщшащжо тщкоа




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.