Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:32 23.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Аквариум от органично стъклонови  
Авторsky7O (Нерегистриран)
Публикувано04.05.02 14:32



Бихте ли ми казали от какво да си направя аквариум:
- от обикновено стъкло
- или от органично - плексиглас.
Второто ми харесва повече з. е нечупимо, няма да е опасно за децата, но не се ли драска. Какъв би бил максималния обем на аквариума.
Препоръчайте ми добра литература за да си направя
водоскок и аквариум - т.е. природата у дома.
От къде мога да и купя лампи флора за аквариума и всички принадлежности.
Аз съм от Бургас.
Знаете ли дали мога да си поръчам рифоф аквариум.
Знае ли някои телефона на дистрибутора на немските аквариуми за бг.
Вчера за първи път влязох във вашия клуб и страшно много ми хареса.
Надявам се да ми помогнете и на мен.



Тема Re: Аквариум от органично стъкло [re: sky7O]  
Автор DANlO (The Past-master)
Публикувано05.05.02 01:59



За помощ - нямаш проблем!Ние сме първи :)
Та по въпроса-за аквариум при всички случай по-добре да е от стъкло-според мен де!Плексигласът в действителност се драска по-лесно , а и според мен "старее" и след време , пълен с вода ще промени доста сеоите физични характеристики!Но не съм специалист!
Ако мислиш за рифоф аквариум ще трябва да се бръкнеш доста по-дълбоко!Освен сега и после за поддръжката и т.н!Соленоводния аквариум е доста по-скъп за поддръжка и заради това в бг не е много популярен от което следва че и има много по малко търговци които се занимават с внос и отглеждане на такива риби а от което следва че цените са по-високи!
За добър аквариум се изисква майстор!Ако не се занимаваш с това по-добре недеи да се и опитваш!Е ако си правиш малък аквариум няма да имаш проблем,но с по-голям вече нещата са по-сложни!Стъклото се огъва и т.н.!Така че по-добре да ти го направи някой специалист!
За телефон и такива работи е мога да ти помогна , но предполагам че ще се намери някой!
За Бургас не мога да ти кажа добро място просто защото съм от София...
та това е от мен!
Ако има нещо друго питай!
ПП за децата не трябва да се притесняваш-просто ще поставиш аквариума на по-трудно достъпно място!Пък и е хубаво да научиш децата че с аквариума не се играе-и рибките не са за да си ги хващат :) и да ги папат!

Не ИМ се давай

ППС sorry за грешките ма много ми се спи (2 часа е вече )

Редактирано от DANlO на 05.05.02 02:08.



Тема Re: Аквариум от органично стъклонови [re: sky7O]  
Авторnewbie (Нерегистриран)
Публикувано05.05.02 03:36



Здрасти градски :)
И тебе ли те е хванала Saltwater манията. Преди около месец пуснах тема за соленоводните рифови риби но си останах само с мерака
Хората от София казаха, че и там никой не продава Saltwater риби а след време като си направих сметката какво ще ми излезе да поръчвам от чужбина и като поговорих с митничари и куриери се отказах тотално та сега се надявам някой да почне да внася.
За да не се мъчиш и ти ако ще правиш рифов и ще повъчваш от чужбина приготви най-малко 3000$ а как ще вкараш рибите е друг въпрос.
Голяма мания това, след като видях колко красиви са рифовите риби не ща и да помислям за други.
А какви планове имах....че и апартамента щях да преустройвам дори за една седмица успях да потуша опитите за бунт у нас (мина се от ха ха, да бе!...през уплашено "ти сериозно ли говориш".....до "не си и го помисляй"...после "Неееееееееееееее!" и накрая "побъркан прави каквото искаш")
Сега си имам едно blenny за wallpaper на десктопа да му се радвам. Голям сладур е и още не ми е омръзнало да му гледам ухилената физиономия






Тема Re: Аквариум от органично стъклонови [re: newbie]  
АвторHoвaчka (Нерегистриран)
Публикувано06.05.02 22:46



Момчета, имам много готин файл със плуващи в аквариум рифови риби. Супер е. Някой да иска да му го пратя?
Не се блъскайте - един по един.



Тема Re: Аквариум от органично стъклонови [re: Hoвaчka]  
Авторnewbie (Нерегистриран)
Публикувано07.05.02 00:03



От къде мислиш, че ми дойде мерака -> Sachs Marine Aquarium ScreenSaver но той вече не ми е достатъчен...може би ще се замисля ако ми предложат плазмен дисплей с рзмерите на 500л аквариум
Мерси все пак

П.П. Няма да откажа 3000$ обаче




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.