Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:46 30.04.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Помощ-още златни рибки  
АвторHoвaчka (Нерегистриран)
Публикувано30.04.02 19:56



Дъщеря ми си харесала в магазина едниминиатюрни златни рибета по на 3 месеца - някъде 3-4 см. Какво да ги правя - пуснахме ги в аквариума при голямата. Не знам как и с какво да ги храня - да не ги гътна?????????????
Адски ме е шубе от тях - симпатяги са, но са 100 пъти по-малки от другата. Помогнете със съвети!!!!!!!!!!!



Тема Re: Помощ-още златни рибкинови [re: Hoвaчka]  
Автор Firebird (свободна)
Публикувано30.04.02 20:31



Не бой се де! Храниш ги с това, с което храниш голямата, за тях важат същите правила - да не се прехранват. 3 см рибка не е толкоз малка.



Тема Re: Помощ-още златни рибкинови [re: Firebird]  
АвторHoвaчka (Нерегистриран)
Публикувано30.04.02 23:37



Толкова са смешни: Отначало си изкараха акъла като видяха Шери (от шаран) и се скриха над компресора за въздух. Сега голямата риба заспа и те тръгнаха на обиколка. Ния страшно им се радва, но мен ме е страх голямата да не ги ъъъъъъ хапе или там каквото прави риба без зъби. И още Шери - винаги е гладна, как да храня дребосъците? По колко пъти на ден?



Тема Re: Помощ-още златни рибкинови [re: Hoвaчka]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано30.04.02 23:54



Не се сещам за начин да храниш различно голямата и малките риби, без да ги отделиш в различни аквариуми. Затова продължавай както досега си хранила голямата. Не се притеснявай за малките - както каза Firebird, те не са толкова малки. Ще има достатъчно ядене и за тях. И в никакъв случай не увеличавай количеството храна, което слагаш в аквариума - рибките ТРЯБВА да изглеждат вечно гладни, всичко друго би означавало, че или ги прехранваш редовно, или са болни. Съмнявам се, че голямата ще ги изяде. Няма смисъл да се притесняваш от това.

Adversus solem ne loquitor.


Тема Re: Помощ-още златни рибкинови [re: Hoвaчka]  
Автор sofianka (original)
Публикувано01.05.02 05:23



zaspaaaaaa??? a stiga be , az moite vse gi debna da zahurkat i ne sum gi uloovila

See this smile on my face, You put it in there


Тема Re: аз имам двенови [re: sofianka]  
АвторPибka (Нерегистриран)
Публикувано11.05.02 13:10



аз имам две големи златни риби и все спят по дъното, много са мързеливи :)). ама не ис затварят очите просто си лягат подъното и това е :))).



Тема Re: Помощ-още златни рибкинови [re: Hoвaчka]  
Автор Labeo (Аверче)
Публикувано13.05.02 01:35



И аз държа едни принцеси в някво 30 литрово аквариумче ,ама вече ми иде да ги хвърля.
Да ги маааш тея принцеси , я по-добре си вземи рибки.

Така де , то това е егати клатещо , всеядната , грозна , тантуреста буца.

Миг невнимание -> цял живот мъртъв.


Тема Re: Помощ-още златни рибкинови [re: Labeo]  
АвторHoвaчka (Нерегистриран)
Публикувано13.05.02 14:22



Не съм ги избрала аз, хлапето. Нищо не мога да направя ( освен да се грижа затях, щото малката е много малка за това)



Тема Re: Помощ-още златни рибкинови [re: Hoвaчka]  
Автор Labeo (Аверче)
Публикувано16.05.02 09:32



Как ги съзпитавате тез деца бе??
Аз като бях на 10 и баща ми каза че повече няма да се занимава с нашите домашни любимци , оттогава имам разрешение да си вземам всякакви домашни л. но да си се грижим за тях сами (с двете ми сестри) , Казаха ми че те пари за риби няма да дават и започнах да си мисля как това ми хоби да се изплаща само и да не ми създава грижи и на мен , та от 6 годино сам си се грижа за всички аквариуми в къщи (малко повече от 400 литра вода)
Пак не е много имайки впредвид приятелите ми от дружеството колко имат.
И да ти кажа всичките ми пари до един момент потъваха в рибите но все съм си докарвал по нещичко от тях.
Сестрите ми се грижат за котката и морските свинчета. Доскоро имах и Ирландски сетер , и родителите ми нямаха грижа за тях , и даже на мен ми ставаше по-хубаво , така защото не ми викат за нищо , имахме си грижата , ние си ги вземаме , ние си ги гледаме , и пак ние си решаваме кое на къде да разкараме като му дойде времето . Не сме водили в къщи улични помияри и тн... Този етап го презкочихме, винаги сме си подбирали домашните животни и не се хвърляме на всяко мило , пухкаво животинче , ето на това са ме научили по този начин . Не разбирай че родителите нямат грижа за нищо , когато съм имал нужда винаги са били насреща но не и за ежедневни или ежеседмични процедури.
Например ако ми трябва колата за да занеса някой аквариум на ремонт или кучето до ветеринар , или пари за ваксини и тн...
Те купуваха за кучето , аз си имам грижата за рибките обаче съвсем сам , защото найстина не съм им искал и левче за рибки или за храна или за някакви други принадлежности , а съм си се обурудвал с всякаква техника.
Абе искам да кажа че колкото и малка да е като и стовариш отговорноста за домашните любимци ще видиш как сама ще започне да се ограничава, и да си мисли кое е най-добре .

Миг невнимание -> цял живот мъртъв.



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.