Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:05 17.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Кои охлюви са най-подходящи?нови  
Автор bojan (непознат )
Публикувано06.04.02 03:47



Кой вид охлюви е най-подходящ за 120л аквариум?А имам ли изобщо нужда от охлюви?Видях в един зоомагазин бели жаби в аквариъма с рибите.Те вършат ли някаква работа или са просто декоративни жаби?Една приятелка ми каза че охлювите се въделе много бързо.Как мога да спра да се размножават толкова много, за да не стане много грозно?Питах зоомагазинера и той ми каза да си взема колиза, тя се ядяла охлювите.



Тема Re: Кои охлюви са най-подходящи?нови [re: bojan]  
Авторrumi (Нерегистриран)
Публикувано06.04.02 11:26



Най-подходящи са т.нар. Малайски охлюви или Melanoides.Те се заравят в грунда и по този начин допринасят за неговото разрохкване и не позволяват грунда ти да се спласти.Освен това по този начин доставят кислород до корените и така те загниват по-трудно.И на всичкото отгоре се хранят с вече изгнилите корени и низшите водорасли в аквариума. А дори и да станат много не затрашават равновесието в аквариума. По принцип стоят заровени в грунда и се показват само вечер, когато изпълзяват по стъклата.
Аз лично съм много доволна от тях.



Тема Re: Кои охлюви са най-подходящи?нови [re: rumi]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано07.04.02 10:45



Да, и аз имам такива охлюви в аквариума и те наистина вършат добра работа и не пречат.

Adversus solem ne loquitor.


Тема Re: Кои охлюви са най-подходящи?нови [re: rumi]  
АвторOko (Нерегистриран)
Публикувано08.04.02 13:55



Kolko sm. ti e grunda. Moja e 2-3. dostatu4no li e? sega6niat mi akvarium e 35l.



Тема Re: Кои охлюви са най-подходящи? [re: bojan]  
Автор Firebird (свободна)
Публикувано10.04.02 20:08



Охлювите се въдят много бързо, понеже повечето са хермафродитни, и е достатъчно да имаш 2, за да ти се напълни аквариума с тях.
Можеш да си вземеш Ампулария, те са от малкото разделнополови и няма да се размножат с такава бясна скорост. Неприятното е, че охлювите гризат растенията и ги загрозяват.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.