Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:14 23.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема absoliutna nachinaeshta  
Автор sofianka (original)
Публикувано10.04.02 14:04



Zdraveite momcheta. Vchera kupih akvarium . Omruzna mi vseki put v magazina da visime s chasove na ribkite puk i vikat ,che noseli kusmet.
I kakvo imam v nalichnost? Edna pompichka za kislorod , edin akvarium s 30 litra voda, 9 zlatni ribki/biaha nai-evtinite. Shte sum mnogo blagodarna ako niakoi mi razkaje kakvo oshte mi e neobhodimo dokato niakoia ribka ne e zaginala ,che samo tova ni ostava. Mejdu drugoto gldam niakakvo suvsem minichko ribe se podviava po dunoto i ne moga da razbera dali e jivo ? Vchera kato napulnih vodata slojih rechni kamucheta i edn a chaene lujica niakakva antistresirashta technost deto prodavacha ima blagovolenieto da mi suobshti.
Predvaritelno vi blagodaria za otdelenoto vreme az sum tuka za da stava tema i razgovor

See this smile on my face, You put it in there


Тема Re: absoliutna nachinaeshtaнови [re: sofianka]  
Автор Labeo (Аверче)
Публикувано10.04.02 16:26



Аууу как ти завиждам, това са най-сладките мигове , когато си абсолютно начинаещ , и аз почнах с 30л. аквариумче и подобно съуражение.
Ами напълнила си го вече , тикаи му и рибките , те принцесите нищо им няма и без нагревател даже(виждал съм един чове дето ги гледа неговите под 30 см. лед през зимата и нищо им няма.
Така че за начало са подходящи за теб.
Радваи им се , и колкото по-малко знаеш , толкова по-лесно ще ти бъде , до едно време!!!

Миг невнимание -> цял живот мъртъв.


Тема Re: absoliutna nachinaeshtaнови [re: Labeo]  
Автор sofianka (original)
Публикувано10.04.02 16:40



Hubavo de ama bez filter shte moje li? Ami ako sum bez filter na kolko vreme da smeniam vodata? Aleleee lesno vie da go kajete tova. Ma shte nastupi tragedia ako niakoia ribka....
Molia vi kajete neshto i za navicite na tezi zlatni ribki /uj sa cherveni de/kakvo im e normalnoto povedenia? Da slagam li vodorasli , che mnogo ne mi se iska? Gledam gi poveche se vurtiat po dunoto... eh kak ne vi se razpravia beeeeee, ama che ste fenove

See this smile on my face, You put it in there


Тема Re: absoliutna nachinaeshtaнови [re: sofianka]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано10.04.02 16:54



Е, честито!
На първо време компресорчето, което имаш, е напълно достатъчно за филтрация при 30 л. аквариум. Трябва да е включено непрекъснато. Надявам се, че си имаш най-обикновено дунапренено филтърче за него.
Мисля, че 9 такива рибки са твърде много за този аквариум, но е възможно да оживеят. Внимавай да не ги прехранваш - винаги е по-добре рибките да са гладни, отколкото прехранени, да не говорим колко е зле, ако във водата остава неизядена храна.
Растенията не са задължителни, но са желателни. Помагат много да се поддържа равновесието в аквариума, като преработват органичните вещества и осигуряват допълнителен кислород.
Дъното можеш да покриеш с едър речен пясък, в който да засадиш растения. Ако искаш те да виреят добре, ще ти трябва и осветление за аквариума.
Златните рибки по принцип са спокойни, плуват бавно и ядат много.
Наблюдавай поведението им - ако стоят на повърхността и гълтат въздух, значи има нещо гнило - някакво отравяне или пък липса на кислород.
Мисля, че това е засега. Намери си някаква книжка и попрочети нещо за гледането на рибки. Хобито е чудесно и ти пожелавам късмет с рибите - дано ти донесат много радост!

Adversus solem ne loquitor.


Тема Re: absoliutna nachinaeshtaнови [re: Boby_]  
Автор sofianka (original)
Публикувано10.04.02 17:33



ami prodavacha mi kaza ,che se pada po galon voda na ribka a edin galon e 3 litra. oh ama che hobi , zanimavka zaradi decata e po skoro/predpochitam pred kotka/
ami za hranata maiche decata im dadoha pak hrana , veche shte ia digna i niama da imat dostup i hranata se iziade razbira se. ta posledni vuprosi: kolko hrana da davam na tezi jivotni i po kolko puti? i na mashinkata za kislorod niamam nikakva gubichka , znachi triabva da kupia taka li? I ne razbrah za vodata koga da ia smeniam ,che za edin den ma gledam veche baia lainenca ima v akvariuma. sigurno vi se struvat glu[pavi vuprosite mi , no sujalete bednite ribki deto stopanite im ne znaiat kak da gi gledat

See this smile on my face, You put it in there


Тема Re: absoliutna nachinaeshtaнови [re: sofianka]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано10.04.02 17:52



Водата трябва да сменяш веднъж седмично или при крайна нужда.
Ако рибките са възрастни, достатъчно е да се хранят два пъти на ден. Трябва да им даваш толкова храна, колкото могат да изядат без остатък за 3-4 минути и не повече.
Гъбичка си купи - продават се във всеки зоомагазин.
Един галон е по-скоро 3 1/2 литра. Рибките може би няма да са "натясно" в 30 л., но няма да имаш достатъчно филтрация. Все пак пробвай да ги задържиш - скоро ще си проличи дали ще стане работата.

Adversus solem ne loquitor.


Тема Re: absoliutna nachinaeshtaнови [re: sofianka]  
АвторThe_fish_man (Нерегистриран)
Публикувано10.04.02 18:33



Tolkova sladko pitach che ne izdqrjah i az da ne se vklucha v temata.Bobi kakto obiknovenno ti otgovori na osnovnite vqprosi,no az imam edna malka zabelejka!Ne slagai raztenia i piasqk dokoto ne natrupach malko opit sqs pitomtsite .Vzemi malko kamenna morska sol i sloji vqv akvariuma saotnochenie 4-ri supeni lajitsi na vseki 10 litra akvariumna voda.Zlatnite ribki predpochitat solta a i ako sa stresirani tova che im pomogne da obsorbirat chast ot solite koito sa izrazhodvali po vreme na stresa.
Prodaljavai da pitach che ako ti kajem vsichko ,za kakvo chte si pichem posle



Тема Re: absoliutna nachinaeshtaнови [re: The_fish_man]  
Автор sofianka (original)
Публикувано10.04.02 23:09



ok i az taka misleh za vodoraslite, mersi taka i shte napravia i morska sol shte turia ma nali im slojih vchera niakakva antistresirashta techost ciala lujica? a i osven tova vodata mi idva ot kladenec i minava prez softener koito ia omekotiava i prechistva /vchera go zaredih/ ,ta ne znam kakvo suotnoshenie sol ima v neiazatova shte sloja po-malko. mejdu drugoto vodata mi se vijda baia mutnichka i neshto pozeleniala. boby tuka mi kaza che foltraciata mi e slaba za 30 litra , ami kakvo da napravia da kupia oshte edno kompresorche li ?

See this smile on my face, You put it in there


Тема Re: absoliutna nachinaeshtaнови [re: sofianka]  
Автор DANlO (The Past-master)
Публикувано11.04.02 01:21



Здрасти и от мен
Щях по-рано да пиша ,но нямах време!Както и да е!
Значи по-основните работи вече се казаха тук!Само малко не разбрах от къде идва водата ти?Не си ли свързана с ВиК мрежата ?Ако е така знай че трябва водата преди да се сипе в аквариума да е престояла (24 часа)
Какво е това което си сипала?Можеш ли да го прочетеш и напишеш тук?
Аз пък не съм съгласен с мнението на The_fish_man за водните растения(да поясня водорасли са нисшите растения които в общия случай са вредни и се появяват като има някакъв проблем в аквариума-прекалено силна светлина или някои химични показатели на водата не са в норма)Според мен трябва да си засадиш някои растения-най-добре е да питаш в магазина за по-лесни за отглеждане!А на този етап една обикновена лампа с нажежаема жичка (работеща не повече от 10 часа на денонощие [през деня]) ще ти е напълно достатъчна!
Малко ме притеснява източника на вода !Не е хубаво нито да е мътна нито да е зеленикава!Мътна може да е заради грунда който си сложила(ако има прекалено много глина)но в такъв случай трябва да има жълтеникъв цвят,а нещо с това зелено не се връзва!
Грунда е много важна част от аквариума и според мен е напълно задължителна-там много процеси вземат участие и с това най-общо казано спомагат за биологичното равновесие в аквариума ти!
За сега не се сещам за друго!Пиши пак и питай-ние сме на среща!
ПП: никога не прехранвай рибките ти - давай им по толкова по колкото могат да изядат-давай им най-добре на 1во време сушена дафния и витаминозна(задължително пакетирана от реномирана марка- Tetra,Sera , а не тия в прозрачните пликчета - те са МЕНТЕТА-без майтап!) докато свикнеш с дозата , чернодробната храна включи в менюто по - натам-прекалено лесно разваля водата ако е в повече!

Не ИМ се давай

Тема Re: absoliutna nachinaeshtaнови [re: sofianka]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано11.04.02 11:19



Според мен за твоя аквариум най-подходящият филтър би бил потопен, от онези с дунапрен. Можеш да си потърсиш нещо на фирма AquaEl. Доста добри са като качество, а цените им не са много високи. Може и нещо немско. Само не се пробвай с български или турски, защото само ще си дадеш парите на вятъра.
Зеленото във водата най-вероятно са микроскопични водорасли и инфузории. Казано с други думи, водата ти "цъфти". Бялата мътилка са остатъци от храна, с които се хранят водораслите. Прехранвала си рибките. Мисля, че е най-добре да смениш всичката вода, като внимателно почистиш аквариума от мътиката. После внимавай повече с количеството храна, което даваш. Водата може пак да се замъти, но ако всичко е наред, това ще отшуми само.
Има много растения, които можеш да гледаш, без да полагаш някакви специални грижи за тях. Добро решение биха били кабомбата или валиснерията.

Adversus solem ne loquitor.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.