Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:56 30.04.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Фактори на растежа  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано12.03.02 13:45



Четох някъде и някога, че при работата на нитрифициращите бактерии се отделят определени неразтворими във вода белтъци, чието присъствие в аквариума забавя растежа на рибките. Не си спомням почти нищо повече, за съжаление съм забравил и източника. Това май взе да ми се случва твърде често напоследък, но какво да се прави.
Та въпросът ми е има ли някой, който знае повече по темата? По еднакъв начин ли влияят тези белтъци на различните видове риби? Дали има някаква зависимост между типа на храната, с която храним рибите (растителна, животинска и т. н.) и количеството на белтъците?

Adversus solem ne loquitor.


Тема Re: Фактори на растежанови [re: Boby_]  
АвторThe_fish_man (Нерегистриран)
Публикувано12.03.02 17:55



Bobi i az sqm chuval za podobno nechto ,no koi znae dali niakoi ne e zapqlval samo stranitsite na porednoto izdanie :-)Sega moiata hipoteza e slednata !Maikata priroda sqchtestvuva ot milioni godini i pochti nichto ne se e promenilo vqv biologichniat tsikql.No,!!Chovekqt zabqrzan za niakqde ili kqm samonijenieto si bqrza da forsira maikata preroda,sqotvetno tia otvrqchta po niakakqv nachin.Ot izvesno vreme se zanimavam sqs akvaristika ,probvah kakvi li ne himikali i az da oskoria niakoi protses na razvitie,no rano ili kqsno nechto se obrqchta naopaki .Pouchavai se ot profesoinalnite razvqjdachi po sveta ,koito ne polzvat nikakvi dopqlnitelni sredstva osven periodichna smiana na vodata .Az naprimer smeniam 50%ot vodata vqv akvariuma si vseki den,i rezultata e porazitelen.60-tiat den diskusite mi sa na Sofiiskiat pazar i horata sa dosta dovolni ot zdravinata im.



Тема Re: Фактори на растежанови [re: The_fish_man]  
АвторThe_fish_man (Нерегистриран)
Публикувано12.03.02 17:58



Dali se poznavame???Ne smiatam che sme se vijdali ,no i tova moje da stane niakoi den



Тема Re: Фактори на растежанови [re: The_fish_man]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано12.03.02 18:01



По повод употребата на хормони (например) за ускоряване на растежа съм напълно съгласен с теб.
Но за белтъците не си ме разбрал правилно. Те забавят растежа, като при това са с естествен произход. В естествената среда натрупването им е пренебрежимо малко, но в аквариум става достатъчно, за да повлияе на рибките. Но така или иначе, ти ми отговори на въпроса - щом със смяната на 50% от водата дневно постигаш по-бърз растеж, значи премахваш от водата нещо, което забавя растежа и което успява да се натрупа в рамките на 1 седмица, през какъвто период аз сменям част от водата. Какъв по-добър кандидат за това от въпросните белтъци, нали?

Adversus solem ne loquitor.


Тема Re: Фактори на растежанови [re: The_fish_man]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано12.03.02 18:03



Значи съм се припознал. По стил на изразяване ми напомняш на един човек, но както и да е. Щом живееш в България, значи наистина съм се объркал. Извинявай.

Adversus solem ne loquitor.


Тема Re: Фактори на растежанови [re: Boby_]  
Автор DANlO (The Past-master)
Публикувано12.03.02 18:35



Това със смяната на водата ...
не е ли малко...ненормално?
Та нали да се създаде естествения кръговрат във аквариума е необходимо водата да старее?
Мисълта ми е колко често трябва да се сменя по принцип аквариумната вода?!

Не ИМ се давай

Тема Re: Фактори на растежанови [re: DANlO]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано13.03.02 08:46



Ами варира малко в зависимост от различните видове риби, които гледаш. Средно между 1/10 и 1/5 веднъж седмично. Но като гледам, и по-честата смяна на по-голям обем вода има някои предимства. Все пак за мен недостатъците на по-честата смяна надделяват - водата наистина не може да "остарее", рибите са подложени на по-голям стрес и т. н. А немалка роля има и още един факт - ти имаш ли време да сменяш всеки божи ден половината от водата в аквариума си?!? Щото аз нямам.

Adversus solem ne loquitor.


Тема Re: Фактори на растежанови [re: Boby_]  
АвторThe_fish_man (Нерегистриран)
Публикувано13.03.02 17:32



Bobi imah vqv pred vid izpolzvaneto na selektirani bakterii i omichlenoto im prilojenie ,koeto ne e nikak estestvenno za akvariuma.Bachta mi naprimer predi poveche ot 20 godini e razvqjdal dekorativni ribki i ne e izpolzval nikakvi pribavki a ribite mu sa bili izkluchitelno zdravi i ostoichivi na bolesti.Az moga da kaja i se gordeia sqs tova che sqchto postignah podobno nechto.






V paralel sqs maikata priroda !



Тема Re: Фактори на растежанови [re: The_fish_man]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано13.03.02 17:48



ОК, пак съм те разбрал погрешно. Извинявай.
Може да ти прозвучи самохвално, но и моите риби не са боледували от поне 1 година (дори от преди това, но всъщност тогава си взех този аквариум, затова го смятам от този момент). През цялото това време не съм слагал никакви добавки във водата. Наскоро пет рибки просто умряха - ей така, без никакви симптоми - вечерта всичко беше ок, а на сутринта бяха мъртви. Доста време мина оттогава, но случаят не се повтори. Нито една от останалите рибки не се разболя. Още не знам какво стана - отравяне ли беше, някаква рязка промяна в параметрите на водата (в онзи момент не разполагах с тестове под ръка) или бог знае какво друго.
В предишния си аквариум слагах добавки, но и тогава не помня рибите ми да са боледували. Е, имах един случай на червенка, докарана с тубифекс. Наложи се да изхвърля всички риби - направо ми се плачеше. Но не мисля, че която и да е риба би имала достатъчно силна имунна система, за да отблъсне точно червенка.

Adversus solem ne loquitor.


Тема Re: Фактори на растежанови [re: Boby_]  
Автор Labeo (Аверче)
Публикувано13.03.02 20:57



Я разкажи по-подробно за тая червенка?

Да плуваш в свои води си е най-хубаво!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.