Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:59 25.04.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Чудя се дали...нови  
Автор DANlO (The Past-master)
Публикувано11.03.02 15:15



Чудя се дали има акваристи рибари?!



Тема Re: Чудя се дали...нови [re: DANlO]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано11.03.02 15:38



Може би са от тия, дето ловят рибите, а после ги пускат?


Adversus solem ne loquitor.


Тема Re: Чудя се дали...нови [re: Boby_]  
Автор DANlO (The Past-master)
Публикувано11.03.02 16:55



abe nali pak gi boli kato im razranqt ustata
na men mi e jal



Тема Re: Чудя се дали...нови [re: DANlO]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано11.03.02 17:02



Абе, DANIO, аз дори не ям риба, а ти ме питаш дали ловя!
Е, не ям не толкова от жал, а по-скоро защото мразя вкуса и, но може да има и някакъв подсъзнателен елемент, знам ли?

Adversus solem ne loquitor.


Тема Re: Чудя се дали...нови [re: DANlO]  
Автор тyчo чyчo (издръжлив)
Публикувано11.03.02 17:03



Хаха!
Аз винаги се шегувам, че не отнемам живота на рибите, а напронив- дарявам им го.
Всъщност наистина е така- посветил съм доста време на размножаването на аквариумни риби.
А на риболов съм ходил няколко пъти като дете, но не от страст, а защото другите ходеха. Дори веднъж хванах едно рибе- леле, че радост беше
Ловил съм и гупи в езерото в кв."Дружба". По- късно разбрах, че не били точно гупи, а Гамбузия, ама...
Гледал съм в аквариум и Слънчаци (Lepomis Gibossus). Рибарите обикновено ги убиват, но при мен живяха около година и накрая за тяхно нещастие се превърнаха в храна за пираните ми. Но както и да е- поне не съм ги закачил на кукичка.



Тема Re: Чудя се дали...нови [re: тyчo чyчo]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано11.03.02 17:09



Хей, човече, къде изчезна за толкова време?
Я вземи да погледнеш темата на Labeo и по-точно последните 5-6 постинга. Рибите му страдат от нещо, което ми прилича на водянка, но изобщо не съм сигурен, щото май се развива твърде скорострелно. Така или иначе, знаеш повече за болестите от мен и може и да му помогнеш.

Adversus solem ne loquitor.


Тема Re: Чудя се дали... [re: Boby_]  
Автор тyчo чyчo (издръжлив)
Публикувано11.03.02 17:20



Благодаря ти за оценката, но не мисля, че мога да добавя повече от това което си написал. Освен това всички стари акваристи са ми казвали, че воднянка не се лекува- просто премахваш болната риба, за да няма контакт с другите. Преди време пробвах с антибиотици, но не се получи. За Malawi bloat също нямам лек- само превенция, но и така се случва да се подуват. Дори сега една женска Аулонокара е подута и нали се сещаш какво ми е...



Тема Re: Чудя се дали...нови [re: тyчo чyчo]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано11.03.02 17:33



Да, имал съм и аз два случая на malawi bloat. Гадно е да гледаш как рибката умира и нищо да не можеш да направиш!
btw Аулонокарата да не е от тия, които аз ти дадох? Тогава много се извинявам, че съм ти дал болна риба!

Adversus solem ne loquitor.


Тема Re: Чудя се дали...нови [re: Boby_]  
Автор тyчo чyчo (издръжлив)
Публикувано11.03.02 17:57



Вината въобще не е твоя- понякога при смяна на условията се наблюдават подобни проблеми. Интересното е, че вече 20-ина дни е подута, храни се, но не ми остава време да седна да я наблюдавам по- продължително. Не ми се иска и да я изхвърля, но вече мисля да я отделя в самостоятелен аквариум, за да не се заразят останалите, ако умре.



Тема Re: Чудя се дали...нови [re: тyчo чyчo]  
АвторThe_fish_man (Нерегистриран)
Публикувано11.03.02 18:53



Nai posle i na men da mi olekne che imalo i drugi kato men koito obichat ribite i ne gi iadat :-)))




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.