Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:46 26.04.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Как да си взема 700л.акв. без майка ми да разбере?  
Автор Labeo (Аверче)
Публикувано07.03.02 16:58



Маитап бе.
Искам да питам как да постигна идеална филтрация по естествен път за 160л. аквариум , като до тук чистачи са ми :
1х анцитрус; 1х птеригоплихт, 3х калихта ; 1х лорикария; боцията ми; 2х лабеота(и те чистят) ; 1х коридорас (сребърен с дълги плавници) ;2х акантуфталмуса; и пак се мъти , пробвам по 2-3 дена да ги държа без храна но пак е мътно.
Осветлението е лошо 1 крушка - 75 вата и една 40 .
помпата е 600 литра на час с два филтъра (единия е активен въглен) и даже имам коралов пясък(едър) на дъното.
и пак не е достатъчно ...
А сега съседа ми се обади на вратата и ме помоли да питам и за неговия проблем:
и при него мрат рибите, почти без външни белези , само си свиват плавниците, лягат на дъното и до 15 минути - КРАИ
така вече цяла седмица по няколко инцидента на ден (той обаче няма разстения)а аквариума му е 140л.
Да се върна на моя проблем:
чудя се дали да не си купя амониери, те били добри чистачи?
А и ми кажете как се ползваше трипафлавина - 1-ви ден ,2-ри и тн. как беше?

Да плуваш в свои води си е най-хубаво!!!


Тема Как да си взема 1000 л. морски аквариум,нови [re: Labeo]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано07.03.02 17:16



без жена ми да ме убие на място?
Помпата ти е предостатъчна за този аквариум. Може би е малко пренаселен? Или прехранваш рибите? И в двата случая на ненадейно умрели рибки, които описваш (твоя и на съседа ти), най-вероятно се касае за отравяне с амоняк или нитрити. Може би в аквариума ти не може да се заформи естествен кръговрат? Защо не пробваш да го "подслиш" със Sera Nitrivec? Сега нямам време да пиша повече, но пробвай с Nitrivec и Aqutan.

Adversus solem ne loquitor.


Тема Re: Как да си взема 700л.акв. без майка ми да разбере?нови [re: Labeo]  
АвторThe_fish_man (Нерегистриран)
Публикувано08.03.02 03:39



Boby stava dosaden sqs tezi produkti na (SERA) toi samiat e obvzet ot maniata na charenite etiketi:-)A za ribetata vi tam ot etaja ,moga da kaja che ne mrat ot Amonia ,poneje kogato izmirat ot toksichni vechtestva obiknovenno stoiat na povqrhnosta i tqrsiat nachin da izleznat ot sobstvennata si toaletna.A kogato stoiat na dqnoto sqs zatvoreni plavnitsi se predpolaga che sa napadnati ot mikroskopichni paraziti. Metelenovo sinio ili Tipaflafin chte svqrchat rabota,no ako imach raztenia dupe da im e iako lol .
Kakto i da e pojelavat ti uspeh vqv lechenieto a az chte naminavam po chesto da pomagam sqs kakvoto moga.
A na Boby se izviniavam ako sqs mu naranil chustvava ,no da beche stanal reklamen agent na SERA ta i malko kinti da napravi vqv foruma :-)))



Тема Re: Как да си взема 700л.акв. без майка ми да разбере?нови [re: The_fish_man]  
Автор Labeo (Аверче)
Публикувано08.03.02 09:14



Ами ако извадя разстенията и ги третирам отделно.
Значи имам:
Метиленово синьо , малахитово зелено, трипафлавин, Контра ихтио.и нещо купено от София в средно голяма опаковка без етикет, взела го е майка ми от някакъв дядо на пазара в столицата дето сам си ги забърквал тея.
Както и да е само кажете как им бяха дозировките че съм забравил(сега вярно че трябва да пише на тях но уви пише само:"капка на литър").

Да плуваш в свои води си е най-хубаво!!!


Тема Re: Как да си взема 700л.акв. без майка ми да разбере?нови [re: The_fish_man]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано08.03.02 11:12



Няма нужда да се извиняваш - не съм рекламент агент на SERA, а от доста време не съм ползвал нищо тяхно, освен храните им. Но това не променя факта, че продуктите им са най-доброто на нашия пазар като отношение цена/качество.
Нека обаче ти кажа защо препоръчвам Nitrivec и Aqutan толкова усилено.
Една рибка, която живее в оптимални за вида си условия, обикновено има доста силна имунна система. До толкова силна, че дори при наличието на болестотворни микроорганизми във водата, тя не се разболява. Същото важи и за податливостта и на микропаразити. Следователно естествения кръговрат на веществата в един аквариум е най-съществената преграда за болестите по рибките. А ако акваристът няма достатъчно опит или време да постигне това сам, може да си помогне.
Ако се започне лечение с трипафлавин или метиленово синьо (и двете не са особено ефективни лекарства, но хайде да не споменавам по-ефикасни, че пак ще ме обявиш за рекламен агент), то може и да помогне. Но другата седмица или другия месец проблемът пак ще се появи, дори по-тежък от преди.

Adversus solem ne loquitor.


Тема Re: Как да си взема 700л.акв. без майка ми да разбере?нови [re: The_fish_man]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано08.03.02 11:55



А, забравих да добавя нещичко за диагнозата. Когато измират от токсични вещества, наистина първо изплуват на повърхността и се опитват да "гълтат" въздух.
А за да поставиш диагноза микропаразити (които обикновено са по хрилете), са нужни още някои симптоми - например, в по-ранен стадий рибката се търка в предмети и в дъното.
Ако се касае за стомашно-чревна инфекция, щеше да има подути коремчета и евентуално щръкнали люспи и слузести изпражнения, които не се отделят нормално, а се влачат след рибката.
За по-големи паразити по хрилете (червеи) и дума не може да става, защото те лесно се виждат, а освен това отново има триене на рибката в предмети.
Паразити, бактериални, гъбични или вирусни инфекции по кожата, устата или перките са съвсем лесно забележими.
И след като отхвърлихме всички възможности, пак се връщаме в изходна точка - най-вероятно е да става дума за отравяне. А ако наистина е така, трипафлавинът може повече да навреди, отколкото да помогне.

Adversus solem ne loquitor.


Тема Re: Как да си взема 700л.акв. без майка ми да разбере?нови [re: Boby_]  
Автор Labeo (Аверче)
Публикувано08.03.02 12:36



Смених вода и сложих акватан , но имам друг проблем от краи време :
Лабеотата не спират да се търкат -нон стоп .
И то само те , никой друг.
Не знам може би нещо във водата да не им е тамън. Слагам им и акватан но те си продължават , а нищо им няма на пръв поглед, и другите рибки са добре но те пак се търкат по всичко (най вече в главата на Пангаса ми)

Да плуваш в свои води си е най-хубаво!!!


Тема Re: Как да си взема 700л.акв. без майка ми да разбере?нови [re: Labeo]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано08.03.02 12:57



Ами защо не каза по-рано? Това го правят, когато хрилете им са раздразнени. Обикновено се касае или за твърде силен стрес (какъвто в твоя случай няма), или за паразити. В такъв случай погледни съветите на The_fish_man и опитай с трипафлавин.

Adversus solem ne loquitor.


Тема Re: Как да си взема 700л.акв. без майка ми да разбере?нови [re: Labeo]  
АвторThe_fish_man (Нерегистриран)
Публикувано08.03.02 18:13



Eto me i men otnovo !V predvaritelno podgotvenno akvaiumche i razbira se sqs voda ot akvariuma ,slagach edin hubav razpenitel da airira vodata ,vzemach malko morska sol (kamenna)raztvariach ia vqv vodata.Sqotnochenieto e 5 grama ili (supena lqjitsa)sol ,na vseki 5 litra voda.Kaza che imach Tripaflavin ?Vzemach i ot nego ,no za da postignech sqotnochenie kapka na litqr ,1-vo tribva da go razredich .5 Grama prahoubrazen tripaflavin vqv litqr distilirana voda ili si napravi sqotnochenieto vqv po malki kolichestva .Sled kato imach raztvora ,slagach ot nego spored litraja na predvaritelno podgotveniat akvarium ,vadich Labeoto postaviach gi vqtre i vnimatelno zapochvach da gi nabludavach vqv sledvachtite 5 minuti.Vqv momenta vqv koito zapochnat da se preobrqchtat sqs koremite na gore ,gi vrqchtach vqv osnovniat akvarium.Zvuchi malko strachnichko predpolagam,no e efikasno .I za produktite na Sera otnovo :-) Niama takova magichno nechto vqv sqvremieto koeto da zapochne da deistva momentalno i da opravi nechtata vqv akvariuma.Poleznite bakterii koito sera prodavat sa vqv dormirachto sqstoianie i im triabvat pone 28 dni za da zapochnat da funktionirat pravilno i rabira se na tiah im e nujna spetsialna sreda ,koiato ne vinagi sqchtestvuva vqv vseki akvarium. Moiat sqvt e smeniai 25% ot vodata vsiaka sedmitsa i ne gi hrani mnogo.
Gorechti pozdravi i Primorsko :-)



Тема Re: Как да си взема 700л.акв. без майка ми да разбере?нови [re: The_fish_man]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано08.03.02 22:37



Бактериите наистина не действат веднага, но със сигурност мога да твърдя, че не се касае за 28, а за 5-7 дни. И естествено, че не са чудодейни. Ако може да се справи без тях, би било доста по-добре. Лошото е, че когато се касае за малък аквариум, е много по-трудно равновесието в него да се поддържа без допълнителни средства. А в общия случай (не говоря за Labeo, а въобще) малки аквариуми имат начинаещите, които често прехранват рибките и/или пренаселват аквариумите си. Както знаеш, това влияе доста лошо на рибките и не виждам причина някой да се отказва от употребата на допълнителни средства с доказано добро действие. Не са задължителни, но помагат.

Adversus solem ne loquitor.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.