Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:10 09.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Дано.нови [re: Boby_]  
Автор Labeo (Аверче)
Публикувано11.03.02 11:45



Да оцелеят...
Пак направих дисекция , този път на Лабеото.
Имаше една зелена торбичка пълна с течност , но никакви паразити.
Всичко е наред с другите.
взех си


и боция морлети.
При нас първото е 1 лев а боцията -1.50.
Но все пак ги взех от познати.

Да плуваш в свои води си е най-хубаво!!!

Тема Re: Дано.нови [re: Labeo]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано11.03.02 12:10



Порбвай да ги лекуваш срещу водянка. Докато не се намеси някой, който разбира повече, за друга диагноза не се сещам.
Водянката обикновено се развива, когато рибките не са гледани добре, но намерих и няколко източника, които са единодушни, че често се случва да се прояви при няколко рибки дори когато няма никакви проблеми в аквариума.
Завиждам ти за сомчето! Не мисля, че съм виждал такива тук. Гледай си го и му се радвай! Че и за 1 лев - това, заедно с 1.5 за боция, направо ми звучи като научна фантастика!

Adversus solem ne loquitor.


Тема Re: Дано.нови [re: Boby_]  
Автор Labeo (Аверче)
Публикувано11.03.02 12:21



Питаш ли ме , и аз много му се кефя.
Абе ти да не си невидим на "Кой е Тук"?
Почти фантаскита, викат му връзкарство.

Да плуваш в свои води си е най-хубаво!!!


Тема Уанови [re: Boby_]  
Автор Labeo (Аверче)
Публикувано11.03.02 12:24



Днес попълних 363-тата снимка в колекцията ми и 230-тата страница с информация за някоя рибка.
И то благодарение на ДАНИО.
Защото ми даде адреса на аквахобито.

Да плуваш в свои води си е най-хубаво!!!


Тема Re: Уанови [re: Labeo]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано11.03.02 12:54



А аз все нямам време да го разгледам това аквахоби.
А иначе аз съм си невидим, но без връзки и фантастични похвати. Ами то си го има в профила - погледни си твоя и го промени, ако искаш да си невидим в "Кой е тук".

Adversus solem ne loquitor.


Тема Re: Уанови [re: Boby_]  
Автор DANlO (The Past-master)
Публикувано11.03.02 14:50



Адашче аз за болестите не мога да помогна,страхувам се че не съм компетентен в това отношение
А за

мога да кажа че е една от любимите ми рибки!Цената на която си го взел ти леко казано ме залепи за стола(щото краката ми умаляха) за поне 20 минути!
Може малко да преувеличавам ама това тук(в гадната софия) не можеш да го видиш по магазините, камоли да си го купиш!Аз иам такъв от около 2-3 години и е единствената риба която уцеля при нерибешки условия!!!Направо е суперГолям късметлия си!
А за Боцията същата работа ама поне тук съм я виждал,но на цена над 10 лЪва!
Ма кво да се прави!
Успех с другите рибки!
хей да не вземеш да се откажеш!Гледай напред!и виждай само хубави неща(да си вземеш 700 литров аквариум и майка ти не само да го забележи а и да ти даде да си го стпанисваш,например )



Тема Re: Дано.нови [re: Labeo]  
АвторThe_fish_man (Нерегистриран)
Публикувано11.03.02 18:45



Labeo ne si smeniai imeto ,chte ti podaria novi ribki za rojdenniat ti den :-)A za jqltata technost koiato opisvach mi se struva chte stava vqpros za nepravilno funksionirane na drobovete na tezi ribi ,koeto se prechiniava ot stara hrana ili infektirana jiva hrana.Da zaboliavaneto e bakterialno ,vqzmojno e da e i Dropsy ,no az pone nikoga ne sqm uspial da izlekuvam riba sqs podoben simpton.A ako namerich niakakvi vqtrechni paraziti ,imam lekarstva koito ti garantiram che chte izlekuvach ribata ako razbira se vse ochte e aktivna i se hrani.
Az chesto imam problemi sqs stomachni chervei pri moite Diskusi ,no moiat problem idva ot tova che gi hrania samo sqs jiva hrana i chesto se okazva zamqrsena.Kakto i da e ,jalko za porajeniata koito ponasiach vqv momenta,no ne se otchaivai chte doidat i po dobri vremena :-))



Тема Re: Дано.нови [re: The_fish_man]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано11.03.02 23:13



Тук ще развия една хипотеза, която не мога да докажа по никакъв начин, но ми звучи доста вероятно. Знае се, че симптомите на Malawi bloat и на водянката (Dropsy) са почти идентични. За първата болест съм изчел доста и знам, че тя не поразява само малавийски цихлиди. Характерното при нея е, че когато се появят външните белези (издуто коремче, настръхнали люспи и т. н.), рибата вече е с непоправимо увреден черен дроб, който е първото място, където инфекцията се развива. След поява на външните белези, рибата умира доста бързо, но въпреки че изглежда скоротечна, инфекцията я е изяждала отвътре доста време, преди да се прояви забележимо. Това ме навежда на мисълта, че всъщност всички говорим за едно и също - увреждането на дробовете на The_fish_man, Malawi bloat-а на тучо чучо и моята водянка нищо чудно да се окажат различни проявления на един и същ болестотворен микроорганизъм. Лошото е едно - и в трите случая болестта не се лекува. Единственият шанс е да се отделят болните риби от здравите и да се стискат яко палци.
btw The_Fish_Man, защо не отговориш на

ми да се запознаем? Може би вече се познаваме или те бъркам с някого?

Adversus solem ne loquitor.

Тема Re: Дано.нови [re: Boby_]  
Автор Labeo (Аверче)
Публикувано12.03.02 09:27



боби, това с невидимото си го знам просто питам , защото никога не те виждам, а не и не виждам смисъла да не те виждат.
Сега да ви кажа за рибките- въпросното сомче е наистина много готино , а тази боция я виждам за пръв път, Но цената на която съм я взел е такава защото човека от когото я взех е от дружеството на акваристите , а и аз ходя там....
Както и да е : от последния път дето ми умря биколора нямам трагични инцициденти.
Живи , здрави и растат.
Сложих някакъв противо-бактериален препарат и даже се избистри водата.А него го продават в София, на съботния пазар , някакъв човек го забърквал, абе добре деиства.
Просто ми се върна усмивката. Честно да ви кажа аз за пръв път ги виждам тея сомчета на живо,до сега само в интернет съм чел за тях, макар че от магазина ме убедиха че са получавали и друг път ,но знаете как е с вносните риби-ограничени количества, малко , и бързо свършват.
На болните си рибки неможах да помогна но на живите определено им помогнахме.
Имам все пак един въпрос , как така тая болес се развива толкова бързо при някои видове а други хич не ги засяга.
Освен ако не е нещо от храната...

Да плуваш в свои води си е най-хубаво!!!


Тема Re: Уанови [re: DANlO]  
Автор Labeo (Аверче)
Публикувано12.03.02 09:44



10 лева!!!??? Кво правите вие столичани бе , тея магазини ви свалят кожите...
Тук няма боция над 8 лева, и то в мъртав сезон ,не каква да е а

.
А тя е така да се каже: "Елита" на тея мряни.
А те са на път да заместят всякакви други риби (но това само при мен) направо нямам думи за тях, макар че могат да се кажат смо хубави неща, спокоино могат да се мерят с всякакви цихлиди.
И да им разкажат играта (това се касае за тигровите, и особенно мраморната) <е може би не биха издържали с Астронатус , но на една американска цихлозома и виждат сметката за отрицателно време. Много са странни , ако никои не ги закача и те не се закача , но ако ги скожиш с target fish, мале мила.
И те обичат да си ги гонят, двете ми морлети гонят даниотата точно като цихлидите. и се навират на места дето даже za са почти недостъпни. Страшни рибета. И също оцеляват в нерибешки условия, една даже я носихме на плажа с нас(но това е друга история...)и е дългичка...
Адаш само ми ела във Варна да ти покажа кво са риби и цени...

Да плуваш в свои води си е най-хубаво!!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.