Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:27 20.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Избавете ме от тия гадинкинови  
АвторMъчeниk (Нерегистриран)
Публикувано25.02.02 12:32



Избавете ме от тия гнусни охльови!кажете начин!Мога да извадя рибките и да загрея водата ама до колко? Ще умрат и растенията! Има ли някакви препарати! Посъветвайте ме !Моля ви!



Тема Re: Избавете ме от тия гадинкинови [re: Mъчeниk]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано25.02.02 14:43



Сещам се за три варианта.
1. Вземи си рибки, които ще изядат охлювите и потомството им. Не се шегувам. Лошото е, че най-вероятно освен охлювите, ще пострадат и сегашните ти рибки.
2. Всеки път, когато почистваш аквариума, изваждай всички охлюви, които видиш и унищожавай всички яйца. Така рано или късно ще ги унищожиш - пробвал съм. Необходимото условие е да почистваш аквариума веднъж седмично.
3. Извади рибките, изхвърли всичката вода, почисти внимателно растенията от яйца (често ги снасято от долната страна на листата), превари грунта и камъните, почисти стъклата на аквариума (може да пробваш и с калиев перманганат, но после много добре трябва да го изплакнеш), много добре почисти филтрите и нагласи всичко отново. Така може и да не стане от раз, но ако повториш след известно време, със сигурност ще имаш успех.

Мисля, че вторият вариант е най-удачен. Дори и да намериш някакви препарати, които унищожават охлювите, не те съветвам да ги използваш.

Adversus solem ne loquitor.


Тема Re: Избавете ме от тия гадинкинови [re: Boby_]  
Автор Labeo (Аверче)
Публикувано26.02.02 13:33



ЗА кво сме тук ...
Донякаде боби е прав , но не напълно аз се отървах от тези малки кафеви гадинки по следния начин:
1-Вадя всички рибки и разтения ...преварявам грунта и почиствам листата . И готово ----------след един месец пак са там

и казах че се отървах нали? - решеНието се нарича Боция Макраканта- красива, кротка ,унма, полезна, не много скъпа , но не и малко ,моя фаворит...изяде всички охлюви с завидна изобретателност и много и се кефя като излезе да поплува на открито защото 35% от времето си прекарва скрита в някои керамичен дънер... ОБОЖАВАМ Я ! и я препоръчвам на всички акваристи ( и строява Лабеотата ми като в казарма , без да ги наранява)

Да плуваш в свои води си е най-хубаво!!!


Тема Re: Избавете ме от тия гадинкинови [re: Labeo]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано26.02.02 13:39



Ей, за ботия не се бях сетил (може би защото никога не съм гледал)! Наистина са много интересни рибки, поне на външен вид. Щом казваш, че е оцеляла при лабео, значи може и аз да се замисля да сложа 1-2 при моите гадинки.

Adversus solem ne loquitor.


Тема Re: Избавете ме от тия гадинкинови [re: Boby_]  
Автор DANlO (The Past-master)
Публикувано26.02.02 14:19



Ей това ме заинтригува!!!!
Кажете ми само може ли да съжителства с хелери,данио,тернеции,гупи,сомове и куп други МИРолюбиви рибки и има ли спецялни изисквания относно качествата на водата?



Тема Re: Избавете ме от тия гадинкинови [re: DANlO]  
Автор DANlO (The Past-master)
Публикувано26.02.02 14:33



Ето че сам си отговарям :) а ако искате посетете

за да видите малко инфо преди да си купите рибките!

П.П.:единственото което не разбрах е това с болестта?Пише че са склонни към тази болест ама как да ги опазя?Също пише там че той третира аквариума си за 3 дни при закупена рибка с някакво лекарство(ами като аквариума ти е 150 литра то за 3 нови рибки ще си изхабиш цялото лекарство???или първо третираш самата рибка в отделен по-малък съд???)и какво е това лекарство, SERA предлага ли го и как му е името (същото ли е като там???)



Тема Re: Избавете ме от тия гадинкинови [re: DANlO]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано28.02.02 08:51



Ихтиофтирозата не е страшна болест, ако се вземат мерки навреме. Може и ти да пробваш превантивно да третираш няколко дни водата, в която са ботиите, с лекарство - има специализирани, а може и по-общ, антибактериален препарат (Sera имат няколко подобни). На този сайт прочетох, че ботиите са податливи на стрес. Това е една от основните причини за отслабване на имунната система на всяка рибка. Затова ти препоръчвам да пропуснеш лекарствата и да ги третираш с Sera Aqutan, който намалява стреса, причинен от транспортирането на рибките и успокоява дразненето в хрилете им.

Adversus solem ne loquitor.


Тема Re: Избавете ме от тия гадинкинови [re: Boby_]  
Автор DANlO (The Past-master)
Публикувано28.02.02 09:01



Мерси,между другото има ли ги на пазара тия рибки,знаеш ли?



Тема Re: Избавете ме от тия гадинкинови [re: DANlO]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано28.02.02 09:24



Честно казано, не знам. Със сигурност съм ги виждал там, но беше преди две-три години.

Adversus solem ne loquitor.


Тема Re: Избавете ме от тия гадинкинови [re: Mъчeниk]  
АвторLabeo (Нерегистриран)
Публикувано28.02.02 19:53



Spoko be! nqma takiva raboti : s boCii se zanimavam vsushtnost ot dosta vreme i imam opit s tqh (dosega sum imal okolo 15-tina) nikoq ot nishto ne e boleduvala, no naistina sa podatlivi na stres! i im se otrazqva kofti. Sega neshto poveche za porodite:
NE si vzimai: "tigrova" ili puk "mramorna" te ne sa ot mirolubivite
- hubavite sa (ne i znam porodata ) tumnosinq s cherveni plavnici.
i moqta lubimka Makrakanta-tq e THE BEST i e nai-krasivata i nai-mirnata - i DA moje da sujitelstva s vsichki vidove MIRolubive ribki che i s nqkoi ne chak tolkova mirolubivi.
Sega za Sera Acuatan-a ami pri nas vuv Varna veche ne go prodavat zaradi tupite turci ! Mnogo me qdosa tova zashtoto az si go polzvah redovno.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.