Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:13 17.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Гупата ми роди ???нови  
Автор realsun (Sunflyer)
Публикувано16.02.02 01:18



Взех я преди месец, може би дори и повече.В магазина питах продавача дали е бременна, каза ми че не е.И днес (15.02) - 26 рибки.Как така, не е била с мъжка гупа, може лида е забременяла още в магазина и после аз да съм я купила съвсем в началото на бременноста, така си го обяснявам.Освен това кажете с каква да ги храня малките.Преди също съм гледала риби, хранех ги със стрит сварен жълтък и после с накълцан тубифекс, пак ли трябва така да ги храня, хич не ми се сменя вода след всяко ядене.Иначе една от старите ми
риби (от преди няколко години) израсна и я сложих при големите.Освен това вече има суха яйчена храна, но от нея малките растат адски бавно, а в един момент като че ли въобще спират да растат.С каква храна да ги храня, за да израснат възможно най-бързо.Изобщо, честно да си кажа хич не ми се гледат малки, винаги умират поне 40-50% от тях.За сега съм взела от една приятелка витаминозна - люспите и ги стрих, но те не искат да ядат.Доста са капризни,
още от раждането са с определени предпочитания.Чакам съвет по въпроса !

Редактирано от realsun на 16.02.02 01:26.



Тема Re: Гупата ми роди ???нови [re: realsun]  
Автор DANlO (The Past-master)
Публикувано16.02.02 07:04



zmi ne znam za teb no az gledam ribki to4no za tova-za da izpitam trypkata da si otgledam moq si-sobstvena riba-ne zakupena ot nqkoi !Razbira6 li to4no bebetata me radvat nai-mnogo!
Za gupata ti ti si prava-bila e oplodena o6te w magazina(ne znam kakva e vyzmojnostta da sa se prenesli myjki polovi kletki v samata voda koqto si izlqla v akvariuma -no sys sigurnost ne e po-golqma ot tazi da e bila oplodena v magazina)
kolkoto do malkite,az gi hranq s iai4na hrana,v samoto na4alo,i posle po4wam da im dawam jiwa zahranka!Za gupi napylno podhodq6ta e malka dafnia(to sa super miniatiurni to4ici koito te si hapvat kato ogladneqt)no pak e hubavo da im se dava na dozi nqklko pyti na den!Ribetata 6te rastat dobre(i byrzo)ot tazi hrana(moje6 da q nameri6 na pazara)pyk i 6te im e vkusno!!!towa e !



Тема Re: Гупата ми роди ???нови [re: realsun]  
Авторsplendid (Нерегистриран)
Публикувано17.02.02 22:59



Hi ti ,az sushto imam mnogo malki,koito sujitelstvat zaedno s golemite v edin akvarium.NAI-dobre e da hranish malkite ti sus spezialna hrana za malki ribki ot zoomagazina-tq e edna sitna julta hrana.Posle e hubavo da se hranqt i sus rastitelna i ot nai-sitnata 4ernodrobna!Sus sigyrnost 6te porastat burzo!!!!Ako imash problemi pishi mi na e-mail:viktoria_pz@mail.bg



Тема Re: Гупата ми роди ???нови [re: splendid]  
Автор realsun (Sunflyer)
Публикувано18.02.02 09:18



Първия ден им дадох от тази растителната, на следващия ден обаче умряха 7,
а вчера в Неделя още 2.Вчера им сложих малко сварен жълтък, днес ще им
търся от тази яйчната за бебета, тъй като съм виждала и такава на люспи.В
нашия магазин няма, така че ще трябва да ходя в центъра, ама нищо.Дано други да не умират, че тези 9 рибки бяха 30%, днес като им сменя водата ще
ги преброя, да видя дали няма и някоя друга умряла.



Тема Re: Гупата ми роди ???нови [re: realsun]  
Автор Deny21 (минаващ)
Публикувано18.02.02 11:40



Проблемът е в смяната на водата, почти сигурна съм! Ако я сменяш всеки ден - ще ти умират рибките - гаранция. Сигурно нямаш и помпичка за въздух, а може би и са в много малко пространство.
Помисли по тези въпроси

Късмет!



Тема Re: Гупата ми роди ???нови [re: realsun]  
Автор YTK (антиюзър)
Публикувано18.02.02 11:54



Добре е да даваш на малките само прецеден жълтък в първите 4-5 дни, след което можеш да ги храниш със стрити люспи (препоръчвам ти SERA VIPAN, а не български) и дафния. Растителната храна за малки рибки не е подходяща - съдържа СТАШНО МНОГО боклуци и разваля водата за отрицателно време. В никакъв случай не сменяй водата !!! Дори да е преседяла 48 часа, в повечето случаи рибките не я понасят и масово измират ! Ако все пак се налага смяна, трябва да добавяш водата на капки, 10 литра за около 2 часа. Вместо смяна трябва да им осигуриш обилна аерация и е добре да имаш повечко растения - те осигуряват повече кислород и храна за рибките. Добре е да ги отглеждаш в по-голям аквариум, колкото повече пространство имат - толкова по-бързо растат.
А по въпроса за роднинските връзки - разбира се, че има значение какви са партньорите ! Ако са с близки роднински връзки се ограничава генетичния фонд на поколението, увеличава се вероятността за мутации и въобще изменения, рибките са по-неустойчиви на болести. Можеш например да си вземеш рибки от два различни магазина. Живородните рибки, каквито са гупите, могат да раждат многократно след едно оплождане, така че можеш да очакваш рибката ти да роди отново около 40 дни след това раждане...



Тема Re: Гупата ми роди ???нови [re: YTK]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано18.02.02 12:28



Хубав отговор. Само искам да вметна, че можеш да пробваш Sera Micropan, която е специална храна за малки рибки. Другото страшно хубаво нещо за бебета е артемия, която обаче ще трябва да си излюпиш ти.
YTK е прав за водата, но има и още едно възможно разрешение - да използваш вода от големия аквариум, а не прясна. Във всички случаи е задължително при бебетата да има много добра филтрация. Без това просто няма да стане, защото не е препоръчително да се сменя повече от 1/5 от водата наведнъж и то не по-често от един път на 2-3 дни, а най-добре седмично.

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.


Тема Re: Гупата ми роди ???нови [re: Boby_]  
Автор realsun (Sunflyer)
Публикувано19.02.02 10:50



Проблема е в това, че гледам само една женска рибка, други нямам.Имам и 3
червенобузи костенурки и куче - далматин.Рибката живее сама в аквариум от
1 литър.Малките рибки живеят в буркан от компотените, те събират 0.8 литра.
Малките се чустват добре, вече малко са пораснали.Дано останалите да могат
да пораснат и да оживеят.



Тема Re: Гупата ми роди ???нови [re: realsun]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано19.02.02 11:06



Е, при това положение е доста трудно да им създадеш подходящи условия. Ако искаш рибките да те радват и да не умират или боледуват, би било добре и ти да се отнесеш по-сериозно към отглеждането им, т. е. да им осигуриш нужната среда за обитание, като купиш малък аквариум и подходящи филтър и нагревател към него. Не знам с какви финансови възможности разполагаш, но аз лично съм на принципа, че е по-добре да не гледаш рибки, отколкото да ги гледаш при лоши условия.
Извинявай, ако мнението ми те обижда и успех с гупите!

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.


Тема Re: Гупата ми роди ???нови [re: Boby_]  
Автор Deny21 (минаващ)
Публикувано19.02.02 19:24



Присъединявам се към мнението, въпреки че всички сме започнали по някакъв начин да гледаме рибки...
имам предвид, че може сега да сме свидетели на "запалването" на един бъдещ любител акварист, което е обнадеждаващо, нали?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.