Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:03 25.04.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За даниото  
Автор Deny21 (минаващ)
Публикувано18.02.02 11:54



Здравейте всички!

Някои си спомнят, че от преди доста време щях да развъждам даниото си. Но така се случиха нещата, че чак сега ги отделих. Тогава много съвети ми даде Боби, надявам се и сега да поговоря с него.
Та отделих ги аз даниото, като не спазих доста от съветите, защото много хора разпитах и те ме убедиха, че са най-лесните хайверни рибки за развъждане. Нито съм ги хранила с жива храна, нито съм ги отделяла мъжки от женски преди да ги отделя за развъждане, нито съм спазила съотношението 1 женска - 3 мъжки. Отделих всичкото си данио което имам - 2 женски и 2 мъжки, да се оплождат...
Нивото на водата е 10 см. в 5-литров аквариум, температурата - 23 градуса постоянна (обаче не мога повече да я вдигна в този аквариум), на дъното няма нито сепаратор, нито мрежичка, а просто по-едри камъчета, за да може да падне между тях хайвера и да не го изядат. Обаче вече втори ден и те не искат да снасят! Женските ще се пръснат по шевовете на коремчетата си, а мъжките ще им изскочат сърчицата да ги гонят и побутват по коремчетата, дори съвсем близо до края са - мъжкия се оплита около женската, но само за момент и после се маха, и въпреки всичко това - няма и няма хайвер!
Кажете ми какво да правя, наистина ми се струва че всеки момент ще снесат хайвер - има ги всички признаци на любовната игра - но те не го правят.
Дали ще стане работата, като не спазих доста от изискванията?
Мерси предварително!

Поздрави!

Редактирано от Deny21 на 18.02.02 11:56.



Тема Re: За даниотонови [re: Deny21]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано18.02.02 12:20



Здрасти! Къде изчезна толкова задълго?
Това не са изисквания, това са препоръки. Но най-добре махни едната женска, като оставиш двамата мъжки сами с другата. Така ще имаш по-големи шансове.
Успех!

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.


Тема Re: За даниотонови [re: Boby_]  
Автор Deny21 (минаващ)
Публикувано18.02.02 12:46



Здравей Боби!

Радвам се да те видя в клубовете.
Тук съм си, ама не съм влизала скоро
в интернет и затова...
За рибките, не ми се иска много да
махам едната женска, защото и двете
са ужасно дебели и ще се мъчат ако
скоро не си хвърлят хайвера...
Не знам... може и да пробвам
Мерси!

Поздрави!



Тема Re: За даниотонови [re: Deny21]  
Автор Deny21 (минаващ)
Публикувано18.02.02 17:12



Боби махнах вече едното женско данио,
въпреки че го направих след дълги размисли...

А като снесат хайвер, ще ми помагаш ли?

Аз знам, че много често снасят в ранните
сутринни часове, затова всяка сутрин като се
събудя с голяма надежда поглеждам дали са снесли...

Ще те изненадам ако не утре, то вдругиден сутрин
Няма начин да не стане!

Поздрави!




Тема Re: За даниотонови [re: Deny21]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано18.02.02 17:25



Ще направя, каквото мога, но не съм гледал данио от повече от 10 г. и си спомням твърде смътно. Всъщност не е точно така - вчера си купих 4 данио-та, но не с цел да ги размножавам, а за target fish при танганийските ми цихлиди - когато в горните слоеве плуват пъргави и бързи рибки, танганийците се показват повече от укритията си. Все пак ще направя каквото мога, но мисля, че тук има и хора с по-пресен опит с данио.

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.


Тема Re: За даниотонови [re: Deny21]  
Автор DANlO (The Past-master)
Публикувано18.02.02 17:48



Здрасти,от не много време се моткам по клубовете, затова не си спомням да съм те срещал!
Отностно Даниото имам и аз няколко препоръки:
-Значи за температурата-според мен е дбобре да я вдигнеш малко поне до 24-25 градуса(за съжаление май нямаш възможност,но според мен сегашната темп. е твърде ниска )
-Отностно броя на мъжките-наистина е по-добре да са повече от женските, с цел по-добро(пълно)оплождане на хайвера!Един мъжки трябва да е доста надарен,за да оплпди целия снесен хайвер!Но според мен това(отношението мъжки:женски) НЕ е фактор за самото снасяне!
-Не знам за формата на аквариума ти ,но според мен доста по-подходящи са издължените(правоъгълни,а не квадратни)аквариуми!
-За мрежичка не се тревожи,стига да забележиш хайвера просто ще разкараш родителите,той(хайвера)не се нуждае от грижите им(на родителите)!
Пожелавам ти успех с най-яките рибки на света
а за отглеждането-нямаш проблеми,мисля че има достатъчно компетентни хора тук!



Тема Re: За даниотонови [re: Deny21]  
Автор DANlO (The Past-master)
Публикувано19.02.02 16:06



kakvo stava s danioto????????



Тема Re: За даниотонови [re: DANlO]  
Автор Deny21 (минаващ)
Публикувано19.02.02 19:06



Нямам още хайвер

Много ме е яд, защото се гонят и показват абсолютно всички признаци че ще си снесат хайвера, обаче това все не се случва.

Чудя се дали не е защото са неопитни и ще им е за първи път? Това има ли значение изобщо?

Благодаря на всички за помощта!
За температурата Данио, си абсолютно прав - по никакъв начин не мога да я вдигна в това малко пространство. Ако знаеш как съм закрепила аквариумчето върху едни тръби на парното, за да поддържа постоянна температура, ще се учудиш от моята изобретателност!

Едната женска я махнах, сега останаха двете мъжки с една женска, при това оставих точно тази, която я гонеха. Обаче не мога да купувам тепърва още мъжкари, пък и знаете че като се купи рибка има един куп процедури преди да я сложа при другите.

Боби, не знаех че даниото могат да се ползват за тези цели... интересно. Да не вземат да ги изядат...

Поздрави!



Тема забравих...нови [re: Deny21]  
Автор Deny21 (минаващ)
Публикувано19.02.02 19:16



Забравих да кажа, че аквариума ми не е квадратен, а правоъгълен.

И да попитам пак за хайвера - как точно да го позная?
Има ли всъщност вероятност женската да не отслабне в коремната област изобщо, но да е снесла част от хайвера? Или пък веднага ще си проличи?





Тема Re: За даниотонови [re: Deny21]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано20.02.02 09:06



Засега опасност от изяждане няма - танганийците са още малки, а освен това когато даниото излезе от територията на дадена рибка, тя спира да го преследва.

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.