Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:29 12.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Водна плесеннови  
АвторOko (Нерегистриран)
Публикувано09.01.02 10:41



Някой успял ли е да излекува рибка от "водна плесен" ? Имам два хелера болни! Триеха се в грунда! В книжката пише: 1. прясна вода 2. метиленово синьо 3. риванол
Знаете ли друг лек?



Тема Re: Водна плесеннови [re: Oko]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано09.01.02 16:53



Така почти нямаш шансове да ги излегуваш.
Ето ти една изпитана рецепта:
Sera Micopur и Sera Bactopur Direct.
Може да ти излезе доста по-скъпо от два (даже 5) нови хелера, но е ефикасно. Внимавай Bactopur-а да е Direct (на таблетки, а не разтвор). Спазвай указанията и ако хелерите още имат шанс, ще се излекуват.

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.


Тема Re: Водна плесеннови [re: Boby_]  
АвторOko (Нерегистриран)
Публикувано10.01.02 09:08



Мерси!
Водата да бъде ли прясна! В книжката така пише. Аз държа вода в една кофа с капак в банята и сега сменям на всеки два дена водата на болнИците. Но изпитвам съмнения! Сам разбираш, че така пехато отива на кино



Тема Re: Водна плесеннови [re: Oko]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано10.01.02 12:08



По-добре е водата да е стара, от големия аквариум (стига да си сигурен в качеството и). Доколкото си спомням, лечението се извършваше така:
Ден 1: Слагат се Mycopur и Bactopur Direct.
Ден 2: Слага се само едното (отдавна не ми се е налагало и забравих кое, но на описанието, което върви със самите лекарства, пише).
Ден 3: Отново се слагат и двете.
Ден 4: Сменяш водата.

Ако няма пълно оздравяване, повтаряш след 3-4 дни.
Ако изпитваш някакви съмнения дали няма и други заразени риби, най-добре е да третираш целия аквариум, а не само болните рибки. Здравите рибета няма да пострадат от лечението, ако не предозираш лекарствата. И като свършиш, сменяш не всичката вода, а около 50%.
Опитай, защото колкото и да струва една риба, по-добре е да е жива, а не мъртва.
Дано да стане!

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.


Тема Re: Водна плесен [re: Boby_]  
АвторOko (Нерегистриран)
Публикувано11.01.02 10:09



Добре, Боби. Мерси! И аз си обичам моите си рибета. Не искам да купувам други, а тези да прежаля. Не затова си ги гледам, нали!?
Сега срам, не срам ще те питам и още нещо:
Дявол да го вземе това нещо нали се развива бързо??? Моите два хелера вече от 10 дена са отделени, а болеста не прогресира! Дали не си въобразявам!
Симптоми: Сребристобели петънца около хрилете( да не са си естествените им люспи) Второ единия хелер го видях как се отърка странично в грунда и тогава веднага го отделих. Вчера видях снимки на тая болест. Ми то цялата уста и хриле са покрити с бяло. Не прилича на моите!
Конкретно питам: колко време трябва да чакам докато разбера дали са здрави или си въобразявам???



Тема Re: Водна плесеннови [re: Oko]  
Автор DANlO (The Past-master)
Публикувано11.01.02 10:51



ne mi se vqrva da si vyobrazqva6!6tom si go vidql da se otyrkva!No neznam nabluodavai go hubavo!Ako prodyljava da tyrsi mesta kydeto da se "tyrka"!
no ne znam! ne sym tolkova navytre!Moje tiq dni da mina prez vas da gi vidq helerite!Ama ne sym mnogo siguren dali 6e imam vreme :(



Тема Re: Водна плесеннови [re: Oko]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано11.01.02 14:27



Ако наистина са гъбички, би трябвало да се развиват сравнително бавно.
Бързо се развиват бактериалните и вирусните инфекции, при това, не във всички случаи.

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.


Тема Re: Водна плесеннови [re: DANlO]  
АвторOko (Нерегистриран)
Публикувано11.01.02 19:55



ако намериш време, мини!



Тема Re: Водна плесеннови [re: Boby_]  
Автор Labeo (непознат )
Публикувано16.01.02 14:31



Да ви кажа до вчера се борих с гъбички но слава на мене излекувах ги и то доста евтино прекарах ги през една баня с Трипафлавин и за два дена всичко изчезна ,съдя за това по пангасите на тях наи им личи
И един личен въпрос вие двамата каде живеете ,аз съм във Варна



Тема Re: Водна плесеннови [re: Labeo]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано16.01.02 14:43



Много зависи от това какви точно гъбички са имали рибите ти. Някои видове са устойчиви към Трипафлавин. Но щом твоите риби са добре, значи си улучил подходящото лекарство.
Аз съм в София. Как са рибите във Варна - намират ли се по-екзотични?

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.