Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:53 28.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пясък?  
Автор Eзpa Иrнимбpитoв (понякога)
Публикувано04.01.02 01:37



Абе един тип ме метна, че ако имам пясък в аквариума, водата не ставала мътна... е, като сложих, разбира се, тя помътня, обаче не там е проблемът, а ми светна, че нали не трябвало да има варовик в аквариума? а в пясъка сигурно има?

айде, със здраве


Тема Re: Пясък?нови [re: Eзpa Иrнимбpитoв]  
Автор DANlO (The Past-master)
Публикувано04.01.02 11:45



zna4i grundyt e dosta vajna 4ast ot akvariuma!
pqsyk moje i e hubavo(za rasteniqta)da ima no ne obiknoven a edrozyrnest re4en siv pqsyk!
i e hubavo toi da e dolniq sloi a ot gore da ima sloi po edri kamy4eta!
otnostno varovika -da promenq tvyrdostta na vodata pravi q po tvyrda! nai gobre si vzemi tester za tvyrdostta na vodata i si q meri!!



Тема Re: Пясък?нови [re: DANlO]  
Авторitzy (Нерегистриран)
Публикувано04.01.02 12:15



az puk znam che piasuk ne e hybavo da ima v akvariuma, zashto ne opitash da slozhish kamuni, stava po krasivo! :P



Тема Re: Пясък?нови [re: Eзpa Иrнимбpитoв]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано04.01.02 13:26



По принцип в аквариума може да има пясък, но той задължително трябва да е силикатен. Освен това, зърната трябва да са поне с размера на пшенично зърно. Можеш да ползваш речен пясък или дребен чакъл. Ако слагаш камъчета, внимавай да не са червеникави. Червените камъни обикновено съдържат железен оксид, който се освобождава във водата и може да ти причини доста главоболия.

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.


Тема Re: Пясък?нови [re: Boby_]  
Автор DANlO (The Past-master)
Публикувано04.01.02 14:38



hey hey hey kakvo ozna4ava dosta glavoboliq?????

az imam v akvariuma si edin dosta golqm i super krasiv oranjev kamyk mnogo e qk i kazano li e 4e VSICHKI 4ervenikavi kamani sa takiva??? no kakvo moje da napravi toi!
i nqma li na4in da se tretira s ne6to(naprimer s nqkakyv lak) za da se "kapsolova"?



Тема Re: Пясък?нови [re: DANlO]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано06.01.02 21:16



Не съм спец по геология, но мисля, че има и други вещества, които могат да придадат червен цвят на скалите. Обаче не се сещам как би могъл да ги разпознаеш. Затова избягвам червеникави камъни и толкоз.
Това, което наричам главоболие, може да се нарече и отравяне.

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.


Тема Re: Пясък?нови [re: Boby_]  
Автор DANlO (The Past-master)
Публикувано07.01.02 13:20



thanks!6e vidq dali imam poznat geolog ta da mu se obadq ;)



Тема Re: Пясък?нови [re: Eзpa Иrнимбpитoв]  
Автор .:*itzy*:. (danio lover ;))
Публикувано08.01.02 02:54



a gledai ti! az sum otvorila tziala tema za kamuni v akvariuma! no vsushtnost kato kazah "kamucheta" imah v predvid edni takiva drebli stukultza v razlichni tzvetove! edna moia priatelka e kato danio (v smisul naposleduk e hiper zapalena po ribki i akvariumi ) i az dosta chesto hodia s neia po magazinite da im kupyvame vodorastli i hrana i t.n..ta tia ima niakvi takiva stukultza i kushtichki v akvariuma si! znaete li kakvo, az verno shte vzema da go snimam!

.:*muah*:.



Тема Re: Пясък?нови [re: Eзpa Иrнимбpитoв]  
Автор DonAngel (void)
Публикувано21.01.02 18:27



Хмммм!

Моят грунд е от боядисана "бяла мозайка". Проблема е, че вече няколко хора, които разбират, ми казват, че това е вредно. Моят въпрос е: доколко вредно е това и какви последствия ще има? Понеже купих грунда от зоо магазин (аз съм лаик все още и разчитам на подобни магазини и на техният опит), сега ме е страх да си купя нов грунд, защото знае ли човек какво ще ми пробутат?

Случайно някой да знае читав зоомагазин в Пловдив, на който може да се има доверие?

Предварително благодаря!

Д.



Тема Re: Пясък?нови [re: DonAngel]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано22.01.02 09:57



Ако искаш да имаш рибки, махай веднага тая мозайка и смени водата. За нещастие не съм от Пловдив и не мога да ти кажа нищо за приличен зоомагазин.
Сигурен ли си, че неонката трие коремчето си, а не хирилете?
Това може да е признак за много неща - стрес, отравяне, паразити по хрилете. Най-вероятно се касае за първото. От стреса имунната система на рибките отслабва и те стават лесна плячка за разни заболявания. Стресът може да се дължи на неподходящи условия, на транспортиране на рибката, на рязка промяна на показателите на водата. На първо време махни грунта и ако можеш да намериш, сложи малко Sera Aqutan. После наблюдавай рибките внимателно за някакви други симптоми.

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.