Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:32 27.04.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Чернодробна храна  
АвторOko (Нерегистриран)
Публикувано27.12.01 12:42



Имам аквариум от 35 литра и гледам гупи, хелери и молинезии. Напоследък водата взе да помътнява, въпреки, че редовно я сменям(близо 1/2 всяка седмица), и имам хубав филтър. Мисля, че причината може да е в чернодробната храна, тя е тежка и пада на дъното, а моите рибки не са пригодени да търсят храна в грунда. Какво да правя? Да махна ли тази храна от менюто? Грунда ми е един-два пръста, може би трябва да сложа още, заради бактериите в него, които да се справят с излишната храна. Това дали ще реши проблема? Не съм го чистил близо 2 месеца (грунда). Това ли е проблема. Колко често трябва да го чистя? Пишете ми, моля!



Тема Re: Чернодробна хрананови [re: Oko]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано28.12.01 10:14



1/2 от водата на седмица е твърде много. Количеството трябва да варира между 1/10 и 1/5. Чернодоробната храна по принцип не е много хубава и наистина е добре да я избягваш. В аквариум от 35 л. е доста трудно да се създаде равновесие, затова можеш да прибегнеш и до някои помощни средства - Sera Aqutan и Sera Nitrivec. Ако всичко върви нормално, грунтът би трябвало да се почиства веднъж годишно. Наблегни на растенията. Може би прехранваш рибките? За едно хранене трябва да им слагаш толкова храна, колкото могат да изядат за не повече от 3-4 минути. Има и още какво да се каже, но опитай това и да видим резултата!

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.


Тема Re: Чернодробна хрананови [re: Boby_]  
Автор YTK (антиюзър)
Публикувано28.12.01 11:49



Не знаех, че чернодробната храна не е полезна. Аз храня рибките си само с такава от почти година и не съм имал никакви проблеми. Ще ти бъда благодарен, ако ми препоръчаш някоя друга суха храна.



Тема Re: Чернодробна хрананови [re: YTK]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано28.12.01 12:12



Не съм казвал, че не е полезна. Само дето много бързо се разваля, ако остане недоядена и ако се дава в повече, може да направи повече поразии от другите видове храна. Освен това е доста бедна на витамини. Ако искаш да имаш здрави рибки, важно е да им даваш разнообразна храна. Не знам какви риби гледаш, за да ти кажа точно с какво би могъл да ги храниш. Аз ползвам предимно продукти на реномирани германски производители - Sera, Tetra. Асортиментът им е доста богат и ако можеш да си го позволиш, препоръчвам ти да даваш на рибките си от техните продукти. Имат почти всичко - от витаминизирана храна на растителна основа до изсушен тубифекс и артемия. От Vitacraft не съм много доволен, както и от чешките и полските храни. За български и турски и дума не може да става.

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.


Тема Re: Чернодробна хрананови [re: Boby_]  
АвторOko (Нерегистриран)
Публикувано28.12.01 12:52



Какво е Sera Aqutan i Sera Nitruvec. Къде мога да ги намеря? На съботния пазат зад театър "Зад Канала" има ли ги? Благодаря за съвета!



Тема Re: Чернодробна хрананови [re: Oko]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано28.12.01 13:02



Би трябвало да ги има на пазара. Във всеки случай можеш да си ги купиш от всеки по-голям магазин. Aqutan отстранява хлор и тежки метали от водата, а Nitrivec съдържа нитрифициращи бактерии и/или други екстри, които спомагат за поддържане на биологичното равновесие (особено полезен е при малки аквариуми, които се поддържат доста трудно).

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.


Тема Re: Чернодробна хрананови [re: Boby_]  
АвторOko (Нерегистриран)
Публикувано28.12.01 13:15



Мерси, Боби! Отивам да си ги купя още днес! Ще си купя и храна с антибиотици. Дано да ми се оправят!



Тема Re: Чернодробна хрананови [re: Oko]  
Автор DANlO (The Past-master)
Публикувано28.12.01 20:14



Sera Nitruvec e tova 6i6encekoeto ti pokazah u nas ;)



Тема Re: Чернодробна хрананови [re: DANlO]  
АвторOko (Нерегистриран)
Публикувано29.12.01 09:38



Да взема да сменя водата, все пак, а?



Тема Re: Чернодробна хрананови [re: Oko]  
Авторmomiche (Нерегистриран)
Публикувано31.12.01 10:57



prosto peri gubata prez 3 dni, za da ne se razmytva vodata ot chernodrobnata hrana; i inache mislq, che nqma nishto losho da im raznoobrazqvash hranaha- ne mislq, che ima neshto vredno v chernodrobnata
pozdravi




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.