Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:53 21.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Тема umria mi ribata  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано22.12.01 09:25



beshe padnala na dynoto, ne se beshe obyrnala naopaki. izglejdashe niakaksi nakostreshena. vecherta mi se stori leko stranna, na surtinta beshe umriala.
kakva e prichinata spored vas?




Тема Re: umria mi ribataнови [re: RollinStoner]  
Автор DANlO (The Past-master)
Публикувано22.12.01 11:24



moje da sa mnogo pri4inite !taka (az pone)ne moga da precenq!Ti ot koga si q pusnal v akvariuma tazi ribka(i kakva e tq)



Тема Re: umria mi ribataнови [re: RollinStoner]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано23.12.01 10:44



Какво значи "леко странна"? Описваш само последните, предсмъртни симптоми, от които не мога да си съставя пълна представа. Имаше ли нещо по кожата на рибата (петна, язви, подутини, охлузени места, рани и др.), по хрилете, по плавниците? Нещо странно като поведение - "гълтане" на въздух от повърхността, триене в камъни, прекалена активност и агресивност, укриване (за тези рибки, за които то не е привично)? Пиши, пък може и да ти помогна.

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.


Тема Re: umria mi ribataнови [re: RollinStoner]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано24.12.01 01:51



ribata beshe ot tia s golemite ochi, cherna, prilicha mnogo na zlatna, ne znam kak se kazva porodata.
beshe v akvariuma ot okolo 2 sedmici i beshe mnogo podvijna, imashe apetit, i vecherta predi da umre beshe svila perkite i ne pluvashe tolkova mnogo.
ne sym ia oglejdal mnogo vnimatelno no mai niamashe nishto ot sorta na rani ili ohluzvania po tialoto. beshe edinstvenata riba v akvariuma.




Тема Re: umria mi ribataнови [re: RollinStoner]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано26.12.01 03:05



Рибката ти е била шлаер. Най-вероятно се касае за отравяне с амоняк или нитрити. Концентрацията им във водата се увеличава, когато органичните вещества са повече от възможностите за преработка на нитрифициращите бактерии и растенията. Значи или си слагал твърде много храна, или не си имал нормален кръговрат на веществата в аквариума. Може и да не си го почиствал достатъчно често и да си сменял твърде малко вода, може също и филтрацията на водата да е недостатъчна. Друга възможност е температурата на водата да се е покачила и/или да не е имало достатъчно разтворен кислород. Като гледам какво съм написал, май станаха твърде много неща. Извинявай, ако започвам да приличам на ченге, но за да изясним случая, ми трябва още информация:
Колко голям е аквариумът?
Какъв и колко грунт имаш?
Какъв вид е филтърът ти и какъв капацитет има?
Колко и какви растения има в аквариума?
Какво е осветлението?
С какво, колко и колко често си хранил рибката?
Колко често почистваш грунта?
Колко вода сменяш при едно почистване и колко често правиш тези смени?

Най-важното е да не се отказваш!

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.