Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:23 05.07.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Silno te4enie....?нови [re: Boby_]  
Автор DANlO (непознат )
Публикувано05.12.01 19:01



Kak taka kapaciteta ne trqbva da nadminava litraja za 4as?!?!?
Ta moqta pompa e 1200 l / 4as a akvariuma mi e 150 litra! I vsi4ko v akvariuma mi (nadqvam se )e normalno! Ne mislq 4e e neobhodimo da smenqm pompata?
Posyvetvaite me!



Тема Re: Silno te4enie....?нови [re: DANlO]  
Автор Boby_ (post-mortem)
Публикувано05.12.01 20:36



Хи, хи! Това за литража и капацитета на помпата просто не е вярно. Моят аквариум е 300л., а помпата ми е с капацитет 1800л/ч. Всичко си е ОК вече 3 години. Все пак не трябва да се прекалява, но в твоя случай няма никаква нужда от смяна на помпата. Просто намали по някакъв начин силата на течението и нямаш проблеми!

Повредата не е във Вашия телевизор!


Тема Re: Silno te4enie....?нови [re: DANlO]  
Авторfish (Нерегистриран)
Публикувано05.12.01 22:12



Imah vqv pred vid ako pompata ti e vkluchena kqm filtqr ,bilo dqnen ili vqnchen vqv tozi sluchai tezi peremetri triabva da se spazvat. Bakteriite otgovorni za pravilniat biologichen tsikql ne se razvivat blagopriatno pri super bqrzo techenie preminavachto prez tiah a tova chte dovede do locho kachestvo na vodata i ot tam vsichki posleditsi. Boby vinagi dava primer sqs negoviat akvarium,no nikoga ne spomenava che ribite koito gleda vqv nego ne sa mnogo pretsizni kqm tezi uslovia.
No kakto i da e niama miasto za trevoga ,ostavi pompata da bie po kqsite strani na akvariuma i se nadiavame vsichko da e normalno .
Nabludavai povedenieto na ribite si ,i ako zabelejech che se kriat vqv niakoi ot aglite na akvariuma to togava chte mu mislim poveche.
Relax i se naslajdavai na vodniat si sviat .



Тема Re: Silno te4enie....?нови [re: fish]  
Автор DANlO (непознат )
Публикувано05.12.01 23:00



Blagodarq vi i na dvamata



Тема Re: Silno te4enie....?нови [re: fish]  
Автор Boby_ (post-mortem)
Публикувано06.12.01 09:47



Извинявай, ама ти с кой аквариум даваш пример? С тоя на съседа ли?
Рибите, които гледам, като цяло са устойчиви на инфекции, но са доста уязвими от резки смени на киселинна реакция, ниво на амоняк във водата, твърдост, кислородно съдържание, въглероден диоксид, температура, тежки метали и други подобни фактори.
Не смея да цитирам "уважавани" източници, защото в някои от тях съм чел такива безобразни глупости, че просто ме е срам да ги кажа. Имам вече доста години опит с рибите, гледал съм (и съм уморил) много видове, докато се научих да ги опазвам живи и здрави, дори размножаващи се. Така че, независимо дали сме на едно мнение, имам правото да се позовавам на опита си.
Колкото до нитрифициращите бактериите, вече споменах, че грунтът на дъното е най-ценният субстракт, в който те се развиват. Филтърът, независимо механичен или биологичен, се явява допълнителен и като такъв, не може и не трябва да оказва съществено влияние. Пак ще дам пример с моя прословут аквариум - преди година аз бях в командировка. През това време жена ми беше на море. Останала неплатена сметка за ток и инкасаторът отвил бушона. Цяла седмица аквариумът ми е стоял без филтрация, но когато се върнах, нямаше нито една умряла риба! За информация, не гледам лабиринтови рибки и сомове, които могат да живеят в бедна на кислород вода.
Сигурен съм, че система като твоята, разчитаща предимно на филтъра, също може да функционира нормално известно време. Но по този начин рискуваш да има резки промени в качеството на водата, когато почистваш филтъра.
Още веднъж извинявай за заяждането, но когато не съм съгласен, не мога да си трая.

Повредата не е във Вашия телевизор!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.