Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:56 01.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема мноу весело!!!  
Автор Brahman (лутащия се)
Публикувано21.10.01 16:52



Голем кеф начи , да затвориш живот зад стъкло и да се радваш докато той страда!!!



Тема Re: мноу весело!!!нови [re: Brahman]  
Автор Boby_ (изкопаемо)
Публикувано23.10.01 17:00



Гледах го този постинг, гледах го и реших, че не си струва да му отговарям. Ама като ми е скучно!
Страдали били рибите! Глупости на търкалета. Малко статистика: в аквариум (при едно добро гледане) повечето видове живеят около два пъти по-дълго, отколкото в естествената си среда. Боледуват много по-малко. Много от аквариумните рибки се размножават добре в аквариум, при това малките са с много по-малка смъртност и мнго по-голям шанс за достигане на полова зрелост, отколкото в дивата природа. При добри условия, т.е. - достатъчно голям аквариум, качества на водата, близки до естествените биотопи на отделните видове, подходяща диета, рибките имат поведение, максимално близко до това в естествената им среда. Дори голяма част от видовете, отглеждани в аквариум, през целия си живот не обитават по-голяма територия от тази, която им се предоставя в аквариум.
Така че последното нещо, което правят аквариумните рибки (в добри ръце) е да страдат!

Abyssus abyssum invocat


Тема Re: мноу весело!!!нови [re: Brahman]  
Авторdodo (Нерегистриран)
Публикувано23.10.01 21:35



И рибите се чудят какви кретени има пред аквариума им.



Тема Re: мноу весело!!!нови [re: Boby_]  
Автор Brahman (лутащия се)
Публикувано24.10.01 15:40



така, тъй като се чудя с коя тъпотия да се хвана първо ще карам подред:
Страдали били рибите!Глупости на търкалета.Малко статистика: -- значи според теб продължителността на живота значи качество? Ми как ще ти се отрази на теб един 100 годишен живот на легло? Боледуват по -малко-- а къде остави естествения подбор, единствения генератор за еволюция? При добри условия- т.е. достатъчно голям аквариум, качества на водата, подходяща диета--- никога , ама никога не можеш да пресъздадеш условията на естествения ареал на даден вид чрез изкуствена дубликация.Дори по -голямата част от видовете отглеждани в аквариум, през целят си живот не обитават по голяма територия от тази , която им се предоставя в аквариума---- е какво искаш да кажеш , че рибките в естествената си среда плуват тип "совалка" напред назад и обратно , което им предоставя аквариума , или може би твоят аквариум е колкото хола ти? Ами добре приятелю дай тогава ще измерим твоят ареал на движение средно статистически и ще те затворим в него с всичката ти необходима храна, спокойствие и сигурност, предполагащи дълголетие, да видим колко ще си щастлив. И ми прави впечатление казваш "много " от видовете , какво значи това ? Че за другите тва не е валидно? Казваш че най малкото което правят рибките е да страдат . А ти кога изучи езика им та разбра как се чувстват? Или може би и в зоопарка на животните им е супер добре и чакат даже на опашка да си наемат клетка?



Тема Re: мноу весело!!!нови [re: Brahman]  
Автор Boby_ (изкопаемо)
Публикувано24.10.01 15:55



Не ти ли звучи абсурдно да говориш за качество на живота на риба? Може би след малко ще пофилософстваме върху душата на амебите? Да не смяташ, че съм сложил хора в аквариум?
Условията, при които живеят рибите ми, са достатъчно близки до естествените. Ти също не живееш при напълно идентични с нужните ти условия - във въздуха, който дишаш, се съдържат много по-големи количества въглероден диоксид, олово, прах и какво ли не още, отколкото са полезни за здравето ти. Но си живял така достатъчно дълго, за да свикнеш с това.
Ако достатъчно дълго си гледал рибки, ще се досетиш, че техният език не е труден за разучаване. Аз се занимавам с това от доста години и мога да кажа кога една риба "страда" и кога - не.
Индивидите, поставени в аквариум, не влияят върху развитието на популациите в дивата природа, поради което не участват в естествения подбор. Той няма практически никакво отношение към хобито акваристика.
Щастлива риба! Ей на това му викам аз несъвместимост. Бъркаш понятията. Придаваш антропоморфни качества на създания, които не биха могли да ги притежават.
Щом си стигнал до там, че да сравняваш шимпанзе с риба и да поставяш всички животни под един знаменател, значи нещата не са ти особено ясни!

I'm your truth, telling lies
I'm your reasoned alibis
I'm inside
Open your eyes
I'm you


Тема Голем кеф!нови [re: Brahman]  
Автор Eниka (любознателна)
Публикувано14.11.01 12:35



Голем кеф, начи, влизаш в некои клуб и пишеш глупости!
Ако разбираше поне малко, нямаше да се излагаш така.
Боби е абсолютно прав. Рибките са единствените животни, на които в домашни условия можеш да възпроизведеш прилично местообитание. Защото им предоставяш вода, водни растения, а във водата, дори чешмяната, бъка достатъчно живот, че да порасне още какво ли не... Аквариумът е една истинска екосистема, макар и маалка да ти се вижда.
Отглеждат се риби, които и в естествената си среда не обитават водоеми, по-големи от локва...
Напр. куче, гледано в апартамент, е в много по-лошо положение от рибките.
Никакво тичане, никакво препикаване на мебелите, никаква плячка, никаква игра с джапанките на стопаните... Малко хора се замислят.

На теб и другите, които не познават добре животните, препорьчвам книгата "Соломоновият пръстен" от Конрад Лоренц. Тънка, весела и много умна книжка

Редактирано от Eниka на 14.11.01 12:45.



Тема Re: Голем кеф!нови [re: Eниka]  
Автор Brahman (лутащия се)
Публикувано15.11.01 14:22



значи за теб е напълно природосъбразно и еволюционно справедливо да затвориш рибките в нещо което ТИ смяташ , че им е комфортно , хехе излиза че ние сме по умни и хитри от майката природа а? Ако нещо е трябвало да стане в природата , то задължително става, само че нашата намеса винаги пречи , природата може сама да се грижи за себе си , не сме и нужни ние. А чешането на разни човешки прищевки и страсти определено не е в помощ.



Тема Re: Голем кеф!нови [re: Brahman]  
Автор Boby_ (демагог)
Публикувано15.11.01 15:34



След като си човек, значи и ти пречиш на "майката природа". Що не вземеш да се гръмнеш, та да може тя да се развива по естествения си път?

I'm your truth, telling lies
I'm your reasoned alibis
I'm inside
Open your eyes
I'm you


Тема Re: Голем кеф!нови [re: Boby_]  
Автор Brahman (лутащия се)
Публикувано23.11.01 14:52



heh ami 6te ostavia tozi neandertalski podhod s grumvaneto na tezi koito im dopada, za6toto ne e nujno kogato si ojuli6 rukata da ia otreje6, ako tova na teb ti dopada nikoi ne moje da te spre, no az mislia 4e e mnogo po lesno i dvustranno polezno ako zapo4bem da jiveem v harmonia s prirodata-- tazi koiato ni e darila s jivot , vmesto da se opitvane nea da naglasim kum pri6tevkite si.



Тема Re: Голем кеф!нови [re: Brahman]  
Автор Boby_ (демагог)
Публикувано23.11.01 16:27



Мен никой не ме е дарявал с живот, господин Мистик. Моето раждане е плод на случайно съчетаване на гените на родителите ми, а личността ми - на комбинираното въздействие на обществената среда, в която съм израстнал, и въпросните гени.
Същото важи и за моите рибки. И след като те са се пръкнали и израстнали в аквариум, не виждам причина да не изживеят целия си живот там. И на мен ми се иска да съм внук на Рокфелер, ама не съм. Затова правя каквото мога с това, с което разполагам. Препоръчвам същото и на теб - направи нещо за себе си, вместо да риташ.
Поради начина си на живот, виждам природа само през стъклото на колата си, когато минавам покрай Борисовата градина на път за офиса. И затова съм си взел малко вкъщи. Ако на теб ти пречи, ти недей. Не изпитвам никакви угризения и не мисля, че по някакъв начин вредя на твоята любима природа с хобито си. В крайна сметка, най-важното е оцеляването на екологичните системи и на целите популации, а не на отделни индивиди. А аз не съм отишъл да изловя всички риби от езерото Малави да речем.
Хайде със здраве и си опичай акъла!

I'm your truth, telling lies
I'm your reasoned alibis
I'm inside
Open your eyes
I'm you



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.