Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:10 17.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Akvarium  
Автор|Milen (Нерегистриран)
Публикувано26.09.01 10:25



Bih iskal da vi popitam, ot kade bihte mi preporachali da si poracham da mi napraviat akvarium. Razbira se govorime za nai-evtinoto i v sashtoto vreme da e kachestveno (ne bih iskal da mi proteche na 2 meseca). As sam ot Sofia, taka che po-dobre magazina da e v Sofia. Imam namerenie da e 250 - 300 litra.
Blagodaria vi predvaritelno.



Тема Re: Akvariumнови [re: |Milen]  
Автор Boby_ (изкопаемо)
Публикувано26.09.01 13:49



В София цените са много високи. Не се подвеждай! Аз вече си купих 320 л. аквариум от софийски мошеник. От качеството съм доволен, но се оказа, че цената е много висока в сравнение с тази, за която съм могъл да си го купя.
Ето ти един мейл:


Момчето живее в Перник, достатъчно близо до София, за да може да се превози един аквариум. Пиши му и го питай за колко може да ти го направи.
Ако искаш, пробвай и в едно магазинче в София -
Намира се в Младост 1. Не знам номера на блока, но мисля, че е 45. Това е един дълъг 8-етажен блок, който започва от Оазис и завършва на Кооперативния пазар - Младост 1. Като вървиш от задната му страна (не тази откъм булеварда), ще видиш надпис "Зоомагазин Ориноко". Магазинчето е в едно общо мазе, към което има стълби от тротоара. Там цените са много добри. Дано все още да съществува, защото не съм го посещавал от месеци.
Друг вариант е да отидеш на зоопазара в събота. Той се намира зад театър София и там всеки втори може да ти направи аквариум. От теб зависи да попаднеш на подходящ човек. Късмет и пиши какво си успял да намериш!

Nemo me impune lacessit!

Тема Mersi Bobyнови [re: Boby_]  
АвторMilen (Нерегистриран)
Публикувано26.09.01 14:33



Mersi za informaciata Boby,
ej sega shte mu drasna niakolko redana momcheto ot Pernik. V sabota ili nedelia shte se opitam da otkria i onzi zoomagazin v Mladost. Dano otkria dobra oferta.

Akoimash niakoi akvarium koito ne go polzvash i e po-golemichak i ako ti se prodava razbirase, moje da mi pishesh..



Тема Re: Mersi Bobyнови [re: Milen]  
Автор Boby_ (изкопаемо)
Публикувано26.09.01 16:04



По-скоро бих си купил още 1-2 аквариума, отколкото да продам някой от моите.

Nemo me impune lacessit!


Тема Re: Mersi Bobyнови [re: Boby_]  
Автор Dark_Lord (Be yourself!)
Публикувано26.09.01 17:14



Boby,

Tyi kato i se zapalih po akvariumite i opredeleno shte se nasocha kym goliam akvarium bih iskal da te pitam vyrhu kakvo moje da se postavi 300l akvarium. Ili e neobhodimo da se napravi specialna konstrukcia za postavka?

Здраве и енергия! Останалото ще си го купим!


Тема Re: Mersi Bobyнови [re: Dark_Lord]  
Автор Boby_ (изкопаемо)
Публикувано27.09.01 10:36



Много по-красиво е, когато аквариумът е върху поставка и е на нивото на очите на седнал човек. С 300 л. трябва да внимаваш. Не те съветвам да го слагаш върху каквото и да е, което не е направено специално за целта. 300 кг вода + 50 кг стъкло + 30-40 кг. грунт и камъни - смятай сам! Трябва да внимаваш и с пода. Ако живееш в стара къща без бетонна плоча, просто забрави. Дори в панелен блок е добре аквариумът да е в някой от ъглите на помещението, а не в средата.
Най-добра работа би свършила поставка от метални търби с квадратно сечение. Само горната и част трябва да е от г-образни винкели. Има някои проблеми, свързани с остаряването на заварките, особено, ако конструкцията не е боядисана. Под аквариума задължително трябва да има плоскост от стиропор или стиродур, която, преди да поставиш върху нея аквариума, трябва внимателно да се почисти от всякакви камъчета и други неща. Едно мъничко камъче под дъното на аквариума може да го спука, когато е пълен. Под стиродура пък сложи дървена плоскост. Трябва да внимаваш и с нивелацията на поставката, както и с точковия натиск на крачетата върху пода. Ако са прекалено тесни, като нищо могат да се забият в паркета или да спукат плочките.
След всичко това ще ти кажа, че аз имам 300 л. аквариум и го държа на пода.
Подложил съм под него една плоскост от стиродур и толкова. Създава по-малко грижи. Единственият проблем се появява, когато трябва да се източи всичката вода от аквариума.
Какви риби смяташ да гледаш в твоя бъдещ аквариум?

Nemo me impune lacessit!


Тема Re: Mersi Bobyнови [re: Boby_]  
Автор Dark_Lord (Be yourself!)
Публикувано27.09.01 16:58



Mai niama da e 300l :)))
tyi kato sym oshte dosta nazad v akvaristikata mai shte e po dobre da zapochna s neshto po malko. Vsyshtnost dali niama da e po dobre da e 80-100l? Sega imam 40l no neshto vze da mi izglejda mnogo malyk.

Здраве и енергия! Останалото ще си го купим!


Тема Re: Mersi Bobyнови [re: Dark_Lord]  
Автор Boby_ (изкопаемо)
Публикувано27.09.01 17:49



Колкото по-голям е аквариумът, толкова по-малко поддържане е нужно. Моят го чистя веднъж на 2-3 седмици, а изглежда по-добре от другия ми, 50 л., който чистя всяка седмица. Единствените порблеми, които създава, са свързани с размерите и теглото му. Ако го сложиш на земята, решаваш огромна част от тях. Щом имаш възможност да си вземеш голям аквариум, направи го! Няма никакво значение дали си новак или не. Даже в по-голям аквариум е по-трудно да допуснеш грешка, от която всички риби да измрат.

Nemo me impune lacessit!


Тема Re: Mersi Bobyнови [re: Boby_]  
АвторMilen (Нерегистриран)
Публикувано28.09.01 10:08



Ot lichen opit moga da kaja che kolkoto i da e goliam akvariuma vinagi idva moment, v koito si kazvash : "Eh, zashto ne e oshte malko po-goliam"

Boby, as pisah na momcheto ot Pernik, obache toi ne mi e otgovoril nishto Dali si proveriava poshtata chesto?



Тема Re: Mersi Bobyнови [re: Milen]  
Автор Boby_ (изкопаемо)
Публикувано28.09.01 10:47



Не много често. Прави го от клубове, от време на време. Почакай и мисля, че ще ти отговори.
Аквариумът винаги е малък! Това е желязно правило. Обаче когато се замечтая за по-голям, винаги се сещам какво ми струваше да местя моя. Това много бързо ме сваля на земята и засега действа. Не знам, обаче, до кога.

Nemo me impune lacessit!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.