Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:11 29.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ribi  
Авторdj (Нерегистриран)
Публикувано22.07.01 18:47



az imam 80 litra akvarium zanimavam se s tova ot 2 godini no po ribite mi ima niakakvi beli tochki i te ce zgastiavat i ribite umirat .
molia daite mi suvet!



Тема Re: ribiнови [re: dj]  
Автор Boby_ (минаващ)
Публикувано23.07.01 00:15



Най-вероятно е ихтиофтироза или нещо близко до нея. Лекува се лесно с метиленово синьо. Може да се купи във всеки зоомагазин, в който се продават рибки. Ако искаш по-сигурни резултати, купи си някое марково лекарство. Вече почвам да звуча като рекламен агент, но няма как - най-доволен съм от продуктите на Sera. Можеш да пробваш със Sera Costapur.
С каквото и лекарство да лекуваш рибите си, трябва да го сложиш в големия аквариум. С изолиране и лекуване само на болните риби няма да имаш успех.
Същото важи и за осветлението - повечето лекарства са светочувствителни и затова е добре да се слагат вечер, а през деня аквариумът да е затъмнен.
Заразата най-вероятно е дошла от нови риби, които не си подложил на карантина (повечето магазини са развъдници за болести) или от жива храна. Един съвет - избягвай тубифекса. Колкото и да го промиваш, от причинителите на болести няма да го измиеш.
Успех!



Тема Re: ribiнови [re: dj]  
Автор Deny21 (новак)
Публикувано25.07.01 16:37



Лелеееее, гадна болест!

Умирали са ми погловно всичките риби в аквариума от нея!!! Отвратителна е! Точно си мислех, че ще мога да дам и аз веднъж съвет, но Боби ме е изпреварил, както се оказва!
Нищо ново и по-различно не мога да ти кажа от това, което той е написал. Пробвай с мастилено синьо - това е лекарството, въпреки, че на мойте риби не помогна...

Много късмет!



Тема Re: За BOBYнови [re: dj]  
АвторKAA (Нерегистриран)
Публикувано24.08.01 12:43



Колега, аз съм колекционер на аквариумни риби.Ако и Вие сте ще ми бъде приятно да обменим информаций.Пък и защо да не се срещнем?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.