Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:40 03.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Отглеждане на дискусинови  
АвторБaйИлия (Нерегистриран)
Публикувано17.07.01 20:23



Отглеждането на дискуси е сложна работа. и върха на сладоледа в акваристиката. Аз за съжаление се надцених и се захванах стова трудно дело.



Тема Отглеждане на дискуси [re: БaйИлия]  
АвторБaйИлия (Нерегистриран)
Публикувано17.07.01 20:39



Гледам дискуси от .... 2-3 години. Аквариума ми е малък към 90л. Сигурно от там са всички проблеми. Амам една мисля, че беше чешка помпа - вътрешна. 40 ватова крушка, турски нагревател. Храня ги само със телешко сърце, сменям около 10л всяка седмица или през ако ме домързи или съм зает. Глядал съм до 4 рибета. Но нещо не е както трябва. Много са капризни.
Оставям водата да престои от предния ден. Постоянна температура. Чистя дъното все едно аз ще ям после:))) Имам и малко растения. Но и те не вървят нещо. Преди им взимах от скъпите храни за разнообразие - от тези за дискуси. Скоро не съм.
Сега гледам само двечки. И едното е голямо колкото дланта ми, а не ще да яде от 1-2седмици. И преди други да ми правили така, но бяха малки. Верно, че тази е доста стара около 2г че и повече. Отслабна доста и ... работата е ясна.
Та ако има някой ентусиаст, на когото му се занимава с мен, да ми помогне, че да не се мъча и да не мъча рибетата:(( Напоследък се замислям да ги сменя с слънчев барбус, много са ми милички и атрактивни. Ще взема да напускам 20-30 хем по живо, хем край на мъките.



Тема Re: Отглеждане на дискусинови [re: БaйИлия]  
Автор Boby_ (минаващ)
Публикувано18.07.01 12:34



Не се отчайвай!
Има и далеч по-сложни за гледане риби от дискусите, а и доста по-атрактивни като поведение.
За начало провери водата за нитрати, направи тестове за Ph и твърдост. Много често подобни на твоите проблеми се появяват от прехранване и съответно прекомерно съдържание на органични вещества във водата. 90 л. не е голям аквариум, но може да свърши работа, ако гледаш само няколко рибки. Не е зле да пробваш да добавяш разни неща като Sera Nitrivec. Ще помогне за създаване на равновесие дори и в малък аквариум.
Никога не съм гледал точно дискуси (не са ми интересни), но преди да си купя голям (300 л.) аквариум, гледах малавийски цихлиди в 50 л. и Nitrivec ми "спасяваше живота". Ако съдя по моите цихлиди (африкански роднини на дискусите), две години не е никаква възраст. Моите достигат полова зрелост на около 1-1.5 г. и при добро гледане могат да доживеят 10 г.
Смени си осветлението с луминисцентно. Продават се хубави лампи специално за аквариуми (Grolux и др.). Хем рибите ще изглеждат с по-ярки цветове, хем е по-добре за растенията.
Надявам се да съм ти помогнал! Не се отказвай! Аз съм уморил доста рибки, преди да стигна до тези, които гледам в момента, но не съжалявам, а карам напред и от всяка рибка научавам по нещо ново!
Успех с дискусите!



Тема Re: Отглеждане на дискусинови [re: Boby_]  
АвторБaйИлия (Нерегистриран)
Публикувано19.07.01 00:04



Благодаря ти!
Имах луминисцентна лампа, но изгоря нещо в нея и я смених с обикновенна. Дадох луминисцентната на "майстор" и нищо не става от нея. Тя е без ресивер ли, абе не знам точно каква е. Знам че не евтина - холандска ..... беше - с някаква платка и нещо изкиха. Не ми се дават пак 30 лв за лампа при съмнителни признаци за по добро.
Не съм опитвал с никакви изкуствени средства за подобряване на климата в аквариума. Може да опитам. Иначе дискусите са си доста атрактивни и мирни рибета. ПРи първа възможност ще си направя истински аквариум. Като твоя.
За по-бързо и по-лесно ми пиши на geo_kanara@yahoo.com
С растенията как се оправяш? И какви точно риби гледаш?



Тема Re: Отглеждане на дискусинови [re: БaйИлия]  
Автор Reo (Мъгла)
Публикувано11.08.01 09:39



Извинявам се за намесата,но аз имам много добър резултат в растежа на водораслите с Flora-GLO(японска лампа,има ги с различни спектри).

"И слънцето бавно залязва на изток."


Тема Re: Отглеждане на дискусинови [re: Reo]  
Автор Boby_ (изкопаемо)
Публикувано13.08.01 10:30



Кажи къде ги продават. Аз съм с немски "Grolux" и "Sylvania Aquastrar", но нищо не пречи да опитам и нещо по-различно.

Cognito Ergo Sum!


Тема За лампатанови [re: Boby_]  
Автор Reo (Мъгла)
Публикувано13.08.01 22:53



Виж Боби не искам да те лъжа.Купи ми я един приятел,който сериозно се занимава с търговия на рибки и аквариумни принадлежности.Той ми я препоръча и аз му поръчах да ми вземе една.Не се поинтересувах обаче откъде точно се снабдява.Не ми пречи обаче да го попитам и ще ти кажа.Иначе смятам,че лампата си я бива наистина,и аз съм ползувал преди лампите ,които споменаваш,но с тази определено по-добре ми се разви Анубиасът.Иначе криптокорините и ехинодорусът си вървят по същия начин-и с другите лампи си бяха добре.

"И слънцето бавно залязва на изток."


Тема Re:Az chte ti pomogna ,daleche si za konkurent :-)нови [re: БaйИлия]  
АвторNick -The_fish man (Нерегистриран)
Публикувано12.09.01 06:31



Sqs razvqjdaneto na Diskusi se zanimavam veche ot 15 godini ,pitai i chte ti otgovoria sqs podrobnosti ot kachestvo na voda do genetika .
The_mask4@hotmail.com
Ospeh do togava :-)



Тема Re: Imam zabelejka za Diskusite :-)нови [re: Boby_]  
АвторNick -The-fish man (Нерегистриран)
Публикувано12.09.01 06:42



The DISCUS -Sumphusodon aequifasiatus idva ot Amazon river i neinite pritotsi a kqdeto kachestvoto na vodata e sqvsem razlichno ot kachestvoto na vodata vqv Africa po tochno Lake Tanganyika ili sqsednite ezera .
Da izviniavai imat malko obchto i tova e samo che sqs vqv edna familia Cichlidae :-)



Тема Re: Imam zabelejka za Diskusite :-)нови [re: Nick -The-fish man]  
Автор Boby_ (изкопаемо)
Публикувано12.09.01 09:57



Слушай, мой човек!
Различават се само някои от показателите на водата. Например Ph и твърдост. Високото съдържание на амоняк и неговите съединения е гибелно както за риби от Амазонка, така и за такива от Малави и Танганайка. Препаратът Sera Nitrivec представлява щам от нитрифициращи бактерии, които отсраняват амоняк, нитрити и нитрати от водата. Той не променя физичните и характеристики. Предполагам, че не знаеш това, защото Sera е германска фирма, чиито продукти едва ли са разпространени в САЩ!
Представителите на семейство Cichlidae имат много общи черти по между си, независимо от местообитанието си. Никаква друга причина не би могла да ги обедини таксономично в едно семейство. Няма да се впускам в обширни обяснения за това какво точно е общото и какво - различното, а просто ще ти дам един адрес, за да се дообразоваш сам:



Освен това, преди да се захвана с малавийски цихлиди, съм гледал дълго време южноамерикански, включително и такива от поречието на Амазонка. През аквариумите ми са минали апистограми, цихлазоми, еквиденси, папилиохромиси, геофагуси...
Не бързай да отправяш обвинения, преди да си се запознал със събеседника си!

Cognito Ergo Sum!


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.