Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:54 03.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Май рибките не са на мода!нови  
Автор hopeless2 (опитен вълк)
Публикувано02.07.01 01:36



Като гледам колко хора пишат тука, май сред интернетаджиите няма любители на аквариумни рибки.


Владимир Василев
-------------------------
Реалността сме ние!


Тема Не съм съгласна!нови [re: hopeless2]  
Автор Deny21 (непознат )
Публикувано02.07.01 16:07



Наистина не съм съгласна с това твърдение!
Мисля, че в много домове има аквариуми, както и много любители им се радват по цял свят, същото е и в България! Аз лично гледам рибки откакто се помня, може би съм била 7 или 8-годишна. Винаги съм се чудела какво толкова ме привлича в гледането на рибки, но в крайна сметка си мисля, че тръпката ми се поддържа от това, че ги развъждам. И по-точно тръпката идва от даването на живот, продължаването на живота, или може би наблюдението отблизо на развиващ се живот! Мисля, че е ВЕЛИКО!
Може би затова още не съм се отказала и развъждам нови и нови видове рибки. Това е моето мнение. А в този клуб не се пише много, защото по-известен е клуба "Домашни любимци", където има много теми за аквариумни рибки. Просто му трябва време на клуб "Рибки", да се популяризира!
Поздрави на всички любители на рибките!



Тема Re: Не съм съгласна!нови [re: Deny21]  
Автор hopeless2 (опитен вълк)
Публикувано03.07.01 00:53



Присъединявам се към пожеланието ти! Аз също съм дългогодишен любител на аквариумни рибки. Ама тука са писали само няколко човека и общо има около десетина мнения, затова се пошегувах горе.

Владимир Василев
-------------------------
Реалността сме ние!


Тема Re: Не съм съгласна! [re: hopeless2]  
Автор Boby_ (минаващ)
Публикувано04.07.01 14:46



За нещастие, времето няма да помогне. Хората, които гледат рибки у нас, са ориентирани към разни живородки, барбусчета и други подобни дребосъци, струващи стотинки. Повечето от "любителите" изобщо не си правят труда да се информират за условия на живот, биология, изисквания към средата, начин на хранене, а често - дори и за латинското име на любимците си. Поради това, рибките им редовно измират, а те, горките акваристи, просто отиват в магазина и си купуват още няколко гупички за 50 ст.
Докато няма достатъчно хора, които да се заинтересуват по-задълбочено, няма да има и какво да се каже в този форум.



Тема rib4ici,a?:))нови [re: Boby_]  
Авторsickrap_girl (Нерегистриран)
Публикувано05.07.01 16:14



temata e mnogo hubava-ribkite moje bi mi haresvat s tova 4e sa nejni i lyubq6ti :0prosto mnogo sa simpati4ni i mani4ki-tova mi haresva....oba4e te ne sa svobodni i sa sviknali s tozi na4in na jivot-nqkak si sa zavisimi ot nas,a na grijovnite hora tova im haresva,haresva im i na tezi hora koito iskat da sa opravlqva6tim v smisal te da diktuvat pravilata
a za6to otglejdaneto na jivotni trqbva da se svarzva s modata?tova ne e moda vse pakte sa jivi sa6testva mnogo po mili i dobri ot horata,prosto te sa simvol na krasotata,na savar6enostta,4ieto tvorenie e na prirodata :))
emi ne znam koq zodiq ste,oba4e opredeleno sega ve4e si imate dna ribka v kluba-mene :P samo 4e horata rodeni pod tozi znak ne sa kato ribkite koito gi otglejdame i qdem :))



Тема Re: rib4ici,a?:))нови [re: sickrap_girl]  
Автор Deny21 (новак)
Публикувано05.07.01 17:54



Знаеш ли, подсети ме, че в рибките също много ми харесва това, че те живеят в една истински красива среда - подводната среда! Страшно хубави са всички нейни форми, дънни камъни, подводни растения, движещите се риби, та дори и голия пясък (за морето) - голото необитаемо дъно! Не знам защо, но много си падам по подводни снимки - всички филмчета по Animal planet, Discovery chanel и другите програми за животни ги гледам с огромно удоволствие! Подводната среда страшно отпуска нервите, някак си ... много е примамлива! (Някой ще каже, че съм раждана във вода или пъпа ми е хвърлен там ) - ама не!
А що се отнася до зодията ми - наистина е водна, макар и да не е риба - рак съм!
Поздрави на всички любители на рибките!



Тема Re: rib4ici,a?:))нови [re: sickrap_girl]  
Автор Boby_ (минаващ)
Публикувано06.07.01 13:16



Само за сведение на неинформираните, рибките, които се отглеждат при подходящи условия в аквариум, имат продължителност на живота, няколко пъти надвишаваща тази в естествената им среда.
А колкото до правилата на игарата, не ги определя човекът, а самите рибки. Всеки вид има изисквания за средата, в която обитава и ако акваристът не се съобразява, ще бъде "награден" в най-добрия случай с дребни, безцветни изродчета, които изобщо не приличат на онези цветни създания от снимките, а в най-лошия с аквариум, пълен с умряла риба!



Тема Re: Май рибките не са на мода!нови [re: hopeless2]  
Авторlvelin (Нерегистриран)
Публикувано13.07.01 11:14



Ne si prav,prisuedinjavam se kum ostanalite koioto sa na tova mnenie ne bih kazal che njama lubiteli na ribkite ,naprotiv




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.