Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:34 27.09.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема не искам кредитни карти  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано16.02.08 19:48



Здравейте!Какво трябва да направя, за да спре банка да ми издава кредитни карти?. Не съм активирала нито една от тях и нямам намерение, но по пощата непрекъснато получавам нови и нови. На едната банка дори не съм клиентка /банката е купила една кредитна институция, от която също имам неактивирана кредитна карта/. Вече започва да ми писва и искам по някакъв начин да ме изключат от базата си данни. Моля кажете какво да направя. За да бъдат унищожени неактивираните карти дължа ли някакви такси?



Тема Re: не искам кредитни картинови [re: coccinella]  
Автор--- (Нерегистриран)
Публикувано16.02.08 20:36



Никому нищо не дължиш, щом не си подписвала нещо. Обърни се към Комисията за защита на потребителите - техните адвокати ще се погрижат. Тази история взе много често да се случва напоследък и мисля, че в най-скоро време ще има дела на КЗП или частни лица срещу ОББ и други селски хитреци.



Тема Re: не искам кредитни картинови [re: coccinella]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано16.02.08 21:20



сигурно правиш големи покупки и като гледат че си паралия те зарибяват





Тема Re: не искам кредитни картинови [re: coccinella]  
Авторkocмoc (Нерегистриран)
Публикувано16.02.08 22:08



В щатите положението е още по-брутално. Няма спасение от натрапени кредитни карти. Така че не се и мъчи. просто не ги активирай.
Виждам, че имаш 2 деца. Моя двегодишен син много обича да си играе с всякакви видове карти, така че тези натрапените намират своето алтернативно приложение и не се сърдя много на банките.



Тема Re: не искам кредитни картинови [re: kocмoc]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано16.02.08 22:53



Благодаря Ви.
Най-гадното е, че ги пращат по пощата - едната седмица плика с кода, на следващата седмица картата. Уж във входа имаме ограничен достъп и пощенската ми кутия се заключва, но не съм сигурна, че някой не може да злоупотреби. Не съм параноична, но след като масово се тръби за злоупотреби с кредитни карти, как може уважавани банки да процедират по този начин.



Тема Re: не искам кредитни картинови [re: coccinella]  
АвторПoтъpпeвш (Нерегистриран)
Публикувано17.02.08 02:34



Уважаваните банки не процедират така. Някой спомена ОББ, те наистина издават кредитни карти и по телефона, но досега не ми се е случвало да ми пращат карта по пощата, а вече имам 4 техни. Докато една друга голяма банка наистина ми го е правила този номер, но смятам, че риска си е изцяло неин-без договор няма и задължение.
А от Комисията за защита на потребителите не трябва да се очаква нищо. Аз се консултирах с адвокат за изпратената ми по пощата карта, но той ми каза, че пред съда това ще мине за реклама и ще е същото все едно да тръгна да съдя Била или Фантастико за изпратените ми брошури.



Тема Re: не искам кредитни картинови [re: kocмoc]  
Автор;; (Нерегистриран)
Публикувано17.02.08 08:55



В кой щат и от коя банка по-точно пращат по пощата кредитни карти без да си ги поискал?

Пращат само 'preapproved' форми, с които да си поискаш кредитна карта. Ако не те мързи и кажеш на 'credit score' компаниите да не дават неоторизиран от теб достъп до твоите дани на банките, и тези оферти почти ще изчезнат.

Това което пращат всъщност кредитна или чекинг карта е?

Второто си е съвсем нормално, но първото е чисто безумие. Имат ли начин да докажат, че карта която са пратили на клиент без той да я е поискал и без договор, е използвана от клиента а не от пощальона или съседа му? Защото ако нямат могат да загубят много пари.



Тема Re: не искам кредитни картинови [re: coccinella]  
АвторБeтka (Нерегистриран)
Публикувано17.02.08 10:59



Не се притеснявайте, картите, които сте получили не са активирани.
Това може да стане само след като клиентът лично се яви в банката, подпише договор и се легитимира с личната си карта.
Съседът или пощальонът няма как да се възползват.



Неактивираните в определен срок карти банката е длъжна сама да унищожи.

Повечето банки предлагат кредитни карти на свои добри клиенти и това е нормална практика навсякъде по света.

Апропо, а вие защо упорито им отказвате?



Тема Re: не искам кредитни картинови [re: Бeтka]  
Авторбeтko (Нерегистриран)
Публикувано17.02.08 19:08



Апропо, а вие защо упорито им отказвате?
Примерно 10 карти по 30 евро годишна такса = 300 евро.
Общо взето на тези 300 евро мога да им намеря по-добро приложение отколкото да ги давам и аз не знам за какво.
Една максимум две карти с нужният кредитен лимит са достатъчни.
Ти ще ме светнеш ли защо са ми 10 примерно, освен да ми надуват портфейла?



Тема Re: не искам кредитни картинови [re: coccinella]  
АвторФилakи Шиятa (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 10:12



С тези карти банките подхождат малко некоректно, бих казал направо "селски". Когато предлагаш някаква стока, трябва да казваш: 1. какво даваш и 2. колко струва. Една банка ми пусна карта в пощенската кутия, в придружителната листовка освен стандартните хвалби и локуми нямаше сведение: 1. каква лихва се дава за наличността (т.е. какво ми предлагат) и 2. колко са таксите за обслужване (т.е. колко струва стоката им). ВЪЗМОТИТЕЛНО !!!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.