Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:46 19.04.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Пощенска/ Булбанк/ Райфайзеннови  
АвторKoko (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 15:31



Моля контактувалите с горецитираните да споделят мнение - за ипотечен кредит





Тема Re: Пощенска/ Булбанк/ Райфайзеннови [re: Koko]  
Авторbankerka (Нерегистриран)
Публикувано06.08.07 13:08



най-добре е да се ориентираш към банката, в която евентуално имаш преференциални условия. Иначе Пощенска дават най-много пари спрямо оценката на обезпечението - 100%. Според мен с Булбанк изобщо не си губи времето.
Може да видиш евентуално и на ПИБ условията. Последно като гледах за една позната - Райфайзен, Пощенска и ПИБ бяха с най-добри условия като лихви. Не забравяй да попиташ и за всички такси и комисиони, които ще те цакат и имай предвид, че ако те питат как искаш да изплащаш главницата по кредита - най-изгодно е при равни главници, а не равни (анюитетни) вноски.
При ипотечните кредити е най-добре срокът на изплащане да не надвишава 17г., защото от там нататък разликата в месечните плащания е малка, но като обща сума накрая - получаваш инфаркт.
Успех!



Тема Re: Пощенска/ Булбанк/ Райфайзен do bankerkaнови [re: bankerka]  
Авторira (Нерегистриран)
Публикувано06.08.07 17:21



Моля за съвет
инвестиционен кредит за коя банка ще ме насочите да проверявам, и има ли банка която дава такъв кредит с гратисен период, касае се за млад човек на 27 години, така, че и срока за погасяване може да е по-дълъг
Благодаря предварително



Тема Re: Пощенска/ Булбанк/ Райфайзеннови [re: bankerka]  
АвторKoko (Нерегистриран)
Публикувано07.08.07 15:18



Благодаря за мнението ... Подредих ги точно по ред на предпочитание, но нещо взех да го променям...
За преференциите - нямам ама никакви - така че не играят.
Пощенска не признават лесно други доходи извън трудовите, не застраховат имота, нито лицето, допълнителните 10% трудно ги дават, защото искат 6 месеца назад дохода, и да е до 60% от него вноската... То затова и 17 г не ме устройват

Не на последно място доста са тромави в обслужването.
ПИБ имат висока лихва на фона другите ... дори и да си си държал пари при тях.
Райфайзен ... много ми е полицейска ...
А защо да не се гледа в Булбанк? Какви забележки има там?
Най-ниско ГПР изкарва за Булбанк ...



Тема Re: Пощенска/ Булбанк/ Райфайзеннови [re: Koko]  
Автор mtsachev (непознат )
Публикувано08.08.07 22:39



На моитепари.бг има сравнения. Не са много точни офертите де, така че се подготви за разлики като отидеш в банката. Аз лично от тия 3те банки бих избрал РББ, иначе виж и пиреос.

Гледай банката да има оферти с анюитетни и намаляващи вноски, почваш на анюитетни и след определен период предоговаряш на намаляващи. В пиреос ако редовно си плащаш повече от вноските по погасителния план може и без доказване да минеш на намаляващи.



Тема Re: Пощенска/ Булбанк/ Райфайзеннови [re: mtsachev]  
АвторKoko (Нерегистриран)
Публикувано09.08.07 11:41



Да, там гледах точно. Определено има разлики:) Но се преживяват - обикновено са в "полза" на кредитоискателя.
Звънях и на Пиреос - не ме устройва защото цяла една година искат назад доход. Е уж гледали в НОИ 6 месеца назад, но все тази. Дохода ми се вдига завбъдеще и в крайна сметка с него ще плащам.
РББ ако е Райфайзен - стигнах до извода, че много мотат, а нямам време.
За вноските - да, смятам да почна с анюитетни, 200-300 лв товарене в момента ще са ми в много при намаляващи, че докато се завърши ще има и наем... Иначе ми допада да върна 10-15 хил евро по-малко





Тема Re: Пощенска/ Булбанк/ Райфайзеннови [re: Koko]  
Авторbankerka (Нерегистриран)
Публикувано23.08.07 16:56



Ами не знам защо толкова се впрягаш дали е полицейска или не..
в крайна сметка гледай качеството на услугата и нейната цена
в Булбанк яко нерви ще късаш, да не говорим, че товарят с много такси.
Работила съм и в Булбанк и в РББ - сега съм извън банковата сфера, но малко или много продължавам да съм в тия среди и да давам консултации и прочие.
Аз изцяло банкирам през РББ - онлайн банкиране безплатно, в което точно си виждаш какво се случва с кредита и сметките ти изобщо, както и лихвеният процент. От кредитирането им съм доволна. Ако имаш проблем с мотаене - може би не е лошо да пробваш в офиса на Съборна. Там управителката е много читава мацка и бързо действат, тъй като отпускат само потребителски и жилищни кредити. Пробвай се там и ако има проблем - драсни ми на tittyt@gmail.com
Успех :)
Пиреос категорично не я препоръчвам. Пощенска не са чак толкова тромави.



Тема Re: Пощенска/ Булбанк/ Райфайзен do bankerkaнови [re: ira]  
Авторbankerka (Нерегистриран)
Публикувано23.08.07 16:59



Щом човекът е млад - няма никакви проблеми със срока на погасяване.
Относно ползването на гратисен период - не го препоръчвам, тъй като през този период си плащаш яко лихва, без грам да ти мръдне главницата по кредита. Общо взето смисъл от гратисен период има единствено в случаите, в които жилището още е в строеж и човекът е под наем примерно или му предстои да обзавежда и прочие.
Пощенска предлагат и до 35г. срок на погасяване, в които без проблем ще се впише и твоя човек.
Относно банките - РББ, Пощенска



Тема РББ онлайн?нови [re: bankerka]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано24.08.07 08:52



Аз изцяло банкирам през РББ - онлайн банкиране безплатно, в което точно си виждаш какво се случва с кредита и сметките ти изобщо, както и лихвеният процент.

това е така,при РББ онлайн банкирането е ясно 4е може да се следи кредита по сметката, но заЩо не може да се правят плаЩания през Интеренет както по принцип е нормално и дали Ще я въведат тази услуга скоро?
примерно при мен когато си попълня нареждането за валутен превод системата не иска да го задвижи и при запитване в РББ казаха че нямат тази опция в интеренет банкирането поради опасения за сигурност..и какво се оказва че само за проверка на сметката си имам профила,но не и за плаЩания...





Тема Re: РББ онлайн?нови [re: Gerylin]  
Авторbankerka (Нерегистриран)
Публикувано24.08.07 15:24



хахаха.. кой велик гений те излъга така ;)
нищо подобно - ти вероятно си пуснал пасивно банкиране, като си попълвал заявката за онлайна банкирането :)
аз си правя всякакви операции - левови, валутни преводи, превалутирания
от една сметка в друга, преводи във същата банка, към други банки - проблеми никакви :)
според мен не си се обърнал към правилния човек
по принцип, за да банкираш активно - трябва да са ти изпратили сертификат, който да инсталираш на компютър, за който си сигурен, че го ползваш само ти.
ако имаш други проблеми - дай сигнал!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.