Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:59 20.04.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: В отговор на всички казани глупости дотук!!!нови [re: Estilian]  
Авторsvetli (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 11:35



1. В Испания са чували за СУ и НБУ? Трай, не думай!!!!
2. В САЩ се наблягало на тясната специализация, която ражда много умствено ограничени хора??? Ти учил ли си там? Колко американеца познаваш? Ако бяха толкова умствено ограничени, нямаше да са толкова богати и да създават почти цялата култура на 20 век.
3. "живял съм на много места извън страната и знам как стоят нещата!" - имам подозрения по отношение на това твърдение



Тема Ти болен ли си бе svetli...нови [re: svetli]  
АвторEstilian (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 12:21



Хахахаха... ето това мога да ти кажа :)))
Ти да си чувал и да правиш разлика между деструктивна и конструктивна критика?!?! Ще ти кажа, че има голяма разлика и това, което ти си дал, е меко казано деструктивна...

А сега в отговор на това, което си писал:
1. Ами... бил съм наистина достатъчно дълго в Испания, за да знам кой какво знае там! И определено, ако въобще са чували за България и знаят нещо за висшето образование тук (което рядко се среща), то те знаят само и единствено: La universidad Publica de Sofia y la Universidad Privada "Nueva Universidad Bulgara"... Като не ти се вярва, купи си билет и отиди да провериш... Аз не съм тук, за да те убеждавам в неща, в които не ти се вярва....

2. САЩ, американец и култура са три абсолютно несъвместими неща!!! Щом смяташ, че те са културни, умни и кадърни- бегай там... богатей! Но не говори глупост...
Страна, която няма историческо минало не може да има култура, тъй като тя е изкуствено наложена там! Като не знаеш- почети малко и се информирай преди да говориш глупости!
А относно това, защо са толкова богати- прочети книгата на проф. James Fridston "Силата на Сигма Шест" и може би ще ти стане ясно ЗАЩО!
Това не е място за обсъждане на тези теми, още по-малко момичето е питало друго и не я интересуват финансовите състояния на американците!

3. И как стоят нещата като си ходил на толкова места? Наистина ми е много любопитно да го чуя...

Лека и безаварийна...



Тема за Six Sigma и ощенови [re: Estilian]  
Автор gandalf_ (Финансист)
Публикувано25.06.04 10:50



Няма връзка много с темата, но какво точно искаше да кажеш с това за Six Sigma.
Нали си наясно, че това е метод, който никога не е прилган самостоятелно, а само заедно с доста други методи за управление на ефективноста (Corporate Performance Management). Освен това предполагам знаеш и кои са компаниите, които го прилагат (обърни внимание на размера, който в случая има значение) и от кога го прилагат.
Това, което искам да кажа е, че няма вълшебно хапче или универсална рецепта. Един метод печалба не прави.

А що се отнася до учебните заведения в БГ, малко некоректно използваш малкото знания на обществеността относно правилата на ЕС. Няма такова нещо като акредитация на ниво ЕС на висшите училища, или поне аз не съм чувал и виждал подобно нещо. Политиката на ЕС по отношение на акредитацията на въпросните заведения е признаване на резултата от местната комисия, ако се води от посочените от тях директиви и решения. В този смисъл всяко едно висше училище, което има акредитация в BG за дадена специалност е еднакво разгледждано в ЕС заедно с останалите такива. За справки http://www.enic-naric.net/

Не бих искал да изказвам някакви крайни мнения, но в отговор на нападките ти по отнощение на Стопанската Академия мога само да кажа, че си в голяма грешка. Повечето хора знаят, че това заведение е с име в Европа и особенно Франция и Германия, когато става дума за счетоводство и финанси. И това не е от 1990, а от много години преди това, още преди да е имало някакви европейски директиви или комисии, които да се занимават с образование на Европейско ниво. Мисля, че бъркате взаимно признаване на дипломи и кредити (покрити предмети/изпити) между два университета и акредитация, което е много жалко.

Niakoi dostaviat radost samo s prisystvieto si, drugi edva kogato si trygnat<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от gandalf_ на 25.06.04 10:52.</EM></FONT></P>

Редактирано от gandalf_ на 25.06.04 10:52.



Тема Re: Ти болен ли си бе svetli...нови [re: Estilian]  
Авторsvetli (Нерегистриран)
Публикувано25.06.04 13:37



Оооо, пич! Намерил си пред кого да се перчиш, че си чул за Six Sigma. Работил съм по прилагане на контрол по качеството в САЩ и предполагам, че знам малко повече от тебе по тези въпроси. Ништо чудно да се окаже, че съм живял в Америка доста по-дълго от колкото ти си стоял в Испания да си говориш с тамошните интелектуалци за това как Американците били тъпи и дебели.
Що се отнася до псевдо-интелектуалческите ти разсъжденя за качеството на Американската култура, мога само да ти кажа, че от Европеиските интелектуалци, какъвто си ти, няма по-завистливи и по-бездарни. Като видите, че някой, някаде постига повече от вас, и веднага го оплювате. Нали знаеш приказката за лисицата и киселото грозде? Така е г-н Евро Интелектуалец.
По темата: незнам какво е качеството на образованието в България, понеже не съм учил тук, но поне знам че тия глупости дето ти ги говориш за прекалено тясната специализираност в западните университети не са истина.
Ако видя някой Испанец това лято, няма да забравя да го питам дали е чувал за La universidad Publica de Sofia y la Universidad Privada или за Nueva Universidad Bulgara.... :))



Тема Re: Ти болен ли си бе svetli...нови [re: Estilian]  
Авторsvetli (Нерегистриран)
Публикувано25.06.04 13:57



....забравих да те заяам и за още нещто:
Клишета от сорта на "Страна, която няма историческо минало не може да има култура" бяха много на мода в интелектуалческите кръгове по времето на социализма, но от както всички почнаха да гледат почти само американски филми и да четат американски книги, на хората взе да им става безразлично, че американците нямат 1300 години история. Да ти кажа честно, и на американците не им пука, че нямат 1300 години история. Сигурно са прекалено глупави за да се притесняват за такива "важни" неща.
Все пак успя да ме впечатлиш с познанията си по контрол на качеството в производството. Сигурен съм, че мога да науча доста от тебе не само за Сигма-шмигма, но и за Just In Time, TQM и Constrains Mgmt.



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?!нови [re: SG]  
Автор Dalglish (Kopite)
Публикувано27.06.04 20:22



Верно много глупосте са се изписали в темата ...

За УНСС мнението ми е Утре Носете Съответната Сума , имам много приятели и съученици, които завършиха бакалаври там, ама тиквите им си останаха празни ... едва ли с всички е така, но шлаката там е огромна. Не може да бълваш по 4 000 студенти годишно и то в 30 специалности в малка страна като БГ. Тва го няма никъде по света, хората учат Economics и Business Administration. Това е.

Измишльотините като икономика на кооперациите, на социално-културната сфера, etc. са измислени за финансово осигурените тикви с кухи кратуни и дълбоки джобчета, които да хрантутят "гладните" доцентчета и професорчета. За НБУ важи същото, в още по-голяма степен, там шлаката там е 99.99%

Истината в БГ е една, Стопанския факултет на СУ. 2 специалности, 250 - 300 души прием годишно. Само че, с литература, география и история просто нЕма приема да стане.
Икономика ще учите все пак, не да списвате пищови.

Така че, залягайте над математика и езиците и дупе да ви е яко, щото за 5 годинки досега (4 години бакалавър и 1 магистър) не съм чул за нито един човек да си е купил изпита.



Тема Извинение към Svetli...нови [re: Dalglish]  
АвторEstilian (Нерегистриран)
Публикувано28.06.04 13:49



Виж сега колега, напълно съм съгласен с това, че американците, без въобще да им пука дали имат или нямат история, налагат своята, бих я нарекал- "псевдо-култура" по целия свят или по-точно казано- целият свят сам си я налага :))
Това, което се опитвах да ти кажа, че погледнато отстрани, това не би трябвало да е така, или поне не е правилно! Не съм съгласен да се потъпкват ценности, които са били градени години наред, само защото някой е вложил много усилия в това да създаде страната чудо!
Защото, няма какво да си затваряме очите за реалността- САЩ са създадени от Европа и то в годините, когато Европа е имала и средствата, и желанието да направи нещо голямо, само че това нещо се оказало толкова успешно, че започнало да съществува самостоятелно :))))
И България да я бяха създали в началото на 20 век четерите империи в Европа (защото по това време те са си били точно това) то и тук щяхме да си подмятаме парите и да се питаме какво да ги правим :)

За Испания не ми се коментира... Разочарован съм така или иначе от нещата, които съм видял там:) А и повечето от тях са толкова кухи, че и да ги попиташ, може въобще и да не знаят къде е България.

И последно, що се отнася до Svetli: хммм... съмнявам се, че можеш да научиш кой знае какво от мен, свързано с финансите или контрол на качеството :) И това се дължи на простичката причина, че аз нямам никакво отношение към тези неща- аз се занимавам с реклама, не с пари или стоки:)))) За Sigma съм чел от чисто любопитство...

Относно думите на gandalf_:
Ами, съжалявам, че не съм толкова в час с материала, но по-горе казах- чел съм ги тези неща от чисто любопитство и никога не ми се налагало да ги използвам в практиката, тъй като са далече от моята област... Така че- извинение, ако съм объркал нещо! Признавам си, че не съм компетентен в това и ако съм направил наистина грандиозна грешка- взимам си думите обратно!

А сега малко по темата все пак- абсолютно и с две ръце съм съгласен с това, което gandalf_ каза за акредитацията! Може би явно не съм обяснил нещата добре и затова не е станало ясно, но неговата забележка е съвсем уместна...
А за Свищов и Академията не знам! Вече толкова различни неща се чуха, че... може пък и да сте прави- в сферата на финансите и икономиката тя наистина да има реноме, но аз лично да не съм чувал :)

Ето, поднасям извинение за всичките неточности ;)


P.S> Ааааа и между другото :) Не съм европейски интелектуалец :) Или поне не се възприемам като такъв... Нито пък съм гражданин на света... Но се радвам, че изглеждам така. Мерси, мерси...



Тема Темата УНСС стана хит на пазара...нови [re: Estilian]  
АвторVertical (Нерегистриран)
Публикувано29.06.04 13:10



Прави ми впечатление,че темата УНСС взе да се превръща в някакъв хит в клуба.Вече е на второ място по брой мнения и по прочитания е някъде на пето.Това си е направо разбиване на всички класации.

А що се отнася до УНСС по темата-лично за мен това си е университет като всички останали-има си своите плюсове и минуси,а образованието,което можеш да получиш и там,и където и да било другаде,зависи на 90% от желанието на съответния човек да учи.
Може би има корупция,може би преподавателите са стари,но пък сигурно и СУ и Свищовската Академия също си имат недостатъци.
Соред мен щом ще учиш икономика,учи си я в Икономическия:) Тоест в УНСС.



Тема Re: Темата УНСС стана хит на пазара...нови [re: Vertical]  
Авторsvetli (Нерегистриран)
Публикувано29.06.04 13:43



Верно е! Кадето и да си, ако нямаш желание да учиш, няма да сполучиш (тия клишета от едно време почват пак да са на мода ). Всичко си е до желанието на човека. Другото си го пише в книгите, а те май са еднакви на всякаде.



Тема Re: Извинение към Svetli...нови [re: Estilian]  
Автор gandalf_ (Финансист)
Публикувано30.06.04 08:14



Радвам се, че все пак има хора като тебе, които да спазват етикета в подобни клубове и, че все пак имаш интереси, които могат да са обсъждат в клуба. Това не може да се каже за много други хора в клуба.
Относно Академията в миналото наистина нещата бяха така. Реално дипломата ти от там важеше без проблеми в Германия. До колко сега е така не мога да кажа, но акредитацията си я има. Както вече съм казвал, а и някой друг също го каза, това си е напълно безсмислена дискусия - всички си имат предимства и недостатъци, всички страдат от едни и същи болести на висшето образование в БГ. Така, че нещата опират до човека ....
Надявам се сега някой няма да вземе да пусне отговор на моя постинг - как в еди кой си университет, който не сме споменали нещата били различни, смешно е :)

Niakoi dostaviat radost samo s prisystvieto si, drugi edva kogato si trygnat



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.