Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:02 27.09.24 
Хуманитарни науки
   >> Философия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема За Вакума, Айнщайн и Петков  
Автор Oтвъднoтo3oвe ()
Публикувано11.11.11 10:57



Да започна с прословутата скорост на светлината. По принцип за да разберем дали е възможно да се мине трябва да се запитаме какво е пространството. Учените и мошенниците изтъкват, че е дело на материята без да дават НИКАКЪВ отговор какво е материята.

Айнщайн ни извежда формулата за енергията и материята. Можем да констатираме други последователности логични. А именно, че вакума всъщност е истинската материя, която не се променя. Че енергията и материята и всичко друго около нас, дори черната материя са всъщност вид Енергия, но не и материя.

Ние сме енергия. Ние не сме материя. Материята е постоянна има, еднаква същност. Енергията се променя и видоизменя и взаимодейства именно на така нареченото Физично ниво.

На какво ниво взаимодейства Материята на Вакума? Взаимодейства чрез Информационни вълни и матрици. Получава се един вид илюзия. А в тази илюзия какво се сформира? Сформира се Енергия с различни физични свойства продиктувани от Информационните вълни идващи от материята.

Какво прави Материята на вакума? Създава Информационни вълни. Сънува. Създава различни Енергии и неща които ние наричаме Материя и Реалности.

Да. Свойството на Енергията е да преминава навсякъде. Затова преминава през Вакумната Материя без да си взаимодейства с нея. Единствено на Информационно ниво и някакви такива звена прави контакта.

Защо всеки квант е безкраен? Защото при определена Информационна честота на възприемане от Вакумната материя може да бъде детекнат Информационно и използвам от Вакумната Материя, ако ще да се намира на 1 000 000 000 000 000 000 светлинни години от нея. Това е така, защото кванта е безкраен и се допира до всяка Вакумна Материя в определена част от времето, така че може да е възприеман като Информация стига Вакумната Материя да го желае.

Айнщайн греши. А Петков е прав е, не за всичко чак.



Редактирано от Oтвъднoтo3oвe на 11.11.11 11:07.



Тема НЕ ИСКАМ ДА МЕ СРАВНЯВАТ С ПРОВАЛИЛИ СЕ В НАУКАТАнови [re: Oтвъднoтo3oвe]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано11.11.11 13:51





цитат:

Айнщайн греши. А Петков е прав е, не за всичко чак.
край на цитата.


Преди време внукът ми видял мои статии за ХСВ в интернет и ме попита очуден :

- Дядо .. ти да не се мислиш за по умен от Айнщайн ?

А аз повдигнах рамене и скромничко отговорих :

- Не аз съм се провалил в науката създавайки погрешни теории..





Тема Re: НЕ ИСКАМ ДА МЕ СРАВНЯВАТ С ПРОВАЛИЛИ СЕ В НАУКАТАнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Oтвъднoтo3oвe ()
Публикувано11.11.11 13:57



Може пък да си по-талантлив в някаква степен от Айнщайн Все пак реалността се определя от талантите и способностите, а не от това колко си умен. Не е случайно че гениите нямат способността да направят хората по-добри и мъдри, а други имат като Лилавата крава от рекламата.



Редактирано от Oтвъднoтo3oвe на 11.11.11 13:58.



Тема Re: НЕ ИСКАМ ДА МЕ СРАВНЯВАТ С ПРОВАЛИЛИ СЕ В НАУКАТАнови [re: Oтвъднoтo3oвe]  
Автор Aтилea (ентусиаст)
Публикувано11.11.11 14:03



Така де, Петко, съгласна съм с предходния постинг... Нищо, че не си чак толкова умен, важното е, че си талантлив...

Подписвам се с две ръце под последното





Тема Re: НЕ ИСКАМ ДА МЕ СРАВНЯВАТ С ПРОВАЛИЛИ СЕ В НАУКАТАнови [re: Aтилea]  
Автор enarei (Педалолог)
Публикувано11.11.11 15:32



Той просто е рекордьор!
Добре, че ДС не са го натиснали на хапчета и инжекции навремето, като Стефан Маринов.

А Айнщайн е намазал ячко покрай откриването на ядрената енергия. Братлетата са го внедрили хубаво. Все пак е бил чиновник в патентно бюро - направил е бая връзки. И то в Швейцария!



Тема Re: НЕ ИСКАМ ДА МЕ СРАВНЯВАТ С ПРОВАЛИЛИ СЕ В НАУКАТАнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано11.11.11 15:52



Ти не знаеш какво е наука, пък камо ли можеш да прецениш кой се е провали. Да те цитирам, гърнето не може да оценява грънчаря. А ти даже и не си нормално гърне, а спукано, на англииски му викат crackpot.



Тема Re: НЕ ИСКАМ ДА МЕ СРАВНЯВАТ С ПРОВАЛИЛИ СЕ В НАУКАТАнови [re: harish_chandra]  
Автор Oтвъднoтo3oвe ()
Публикувано11.11.11 16:52



А аз си мислех че и Айнщайн и Петков са просто човеци и хора.





Тема ТРЯБВАТ МАЛКО УМ ,МНОГО ТАЛАНТ И МНОГО ШАНС ..нови [re: Oтвъднoтo3oвe]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано11.11.11 16:56





цитат:
Може пък да си по-талантлив в някаква степен от Айнщайн Все пак реалността се определя от талантите и способностите, а не от това колко си умен. Не е случайно че гениите нямат способността да направят хората по-добри и мъдри, а други имат като Лилавата крава от рекламата.

край на цитата.


Така е .. там където е нужен талант умът не може да го замени .. Аз съм художник и много добре разбирам какво мога да постигна с талант и какво мога да постигна с ум.. За успехът са нужни: ум.. талант и малко шанс.. Но на Айнщайн му е липсвал преди всичко шанс .. имал е лошия късмет да се роди в неподходящо време .. работил е на зазоряване в тъмното .. затова всичко е объркал .. Може би ако бяхме се родили аз преди 1880 г. а той през 1950 г тогава аз щях да създам глупотевината СТО а той щеше да създаде ХСВ и да разкаже играта на мойта СТО - глупотевина..



Тема ИСКАШ ДА КАЖЕШ ЧЕ СЪМ ТАЛАНТЛИВ НО ГЛУПАВ..нови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано11.11.11 17:04





цитат:
Така де, Петко, съгласна съм с предходния постинг... Нищо, че не си чак толкова умен, важното е, че си талантлив...

Подписвам се с две ръце под последното

край на цитата.


Можеше да го кажеш и по насправо :
"Бай Петко , много си талантлив ама си глупав по цялата глава ! " ..


Ще го преглътна някакси!.. :

"Физик-писатель Анна Михайловна Ливанова в своей книге про Ландау, пытаясь донести до читателей гениальность Льва Давидовича, приводит в пример «гениальность» Нильса Бора (см. «Ландау», изд. 2-е, доп., Москва, Знание, 1983, стр. 162-163):

«А Бор? Может, следует сказать, что это было озарение, что Бора просто осенило, когда он, строя модель атома, высказал один из своих знаменитых постулатов. Или что ему надо было каким угодно образом найти выход из безвыходного положения – и тогда возникла его «безумная идея» об электроне, который вращается по орбите вокруг атомного ядра и при этом не излучает электромагнитной энергии. Двигается и не излучает! Постулат Бора, во-первых, противоречил незыблемому закону физики, гласящему, что всякий движущийся заряд (или заряженное тело) обязательно излучает электромагнитную энергию. А во-вторых, как и всякий постулат, он был недоказуем, не подлежал обоснованию. Не излучает – и все! Ведь энергия излучающего тела уменьшается, и непрерывно излучающий электрон в конце концов просто упал бы на ядро, чего в действительности не происходит. Так Бор открыл один из удивительнейших законов микромира. Вот что значит – интуиция гения. И смелость его мышления...»"


Редактирано от Петко Марков Петков на 11.11.11 17:48.



Тема Re: НЕ ИСКАМ ДА МЕ СРАВНЯВАТ С ПРОВАЛИЛИ СЕ В НАУКАТАнови [re: Oтвъднoтo3oвe]  
Автор enarei (Педалолог)
Публикувано11.11.11 17:04



Единият е от школата на селските демагози.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.