Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:12 29.09.24 
Хуманитарни науки
   >> Философия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема За прословутия смисълнови  
Автор Фиyyyyyy (бързия)
Публикувано24.12.02 00:00



Какво ще правим ако някой каже какъв е смисъла и всички сме сьгласни с него? Натам какво? Аз лично не мога да си отговоря на този въпрос, а от там не виждам СМИСЪЛ и да тьрся СМИСЪЛА. Него просто го има, защото ние сме тук и това е достатъчно.

P.S.
Нека предположим, че смисълат на живота е в щастието(личното) или в парите. Тгава бихме ли започнали да се смеем без почивка, или пък ще започнем да печелим на всяка цена?

Смисъл, дано никога не разберем къде си ...



Който мен обича-бързо се съблича,
който пък ме мрази-задника добре да пази:))


Тема Re: За прословутия смисълнови [re: Фиyyyyyy]  
АвторПeтkoв (Нерегистриран)
Публикувано24.12.02 06:00



Здравей ,
Аз имам една идея защо е необходимо да търсим смисълът.. ето ти цитат :

"..Маслоу, Ейбрахам
[1908-1970]
Aмерикански психолог, представител на т. нар. хуманистична психология. В своята психология той разглежда отделния човек като неповторима личност и индивид. Най-известната му разработка е прословутата Пирамида на Маслоу, която обяснява основните човешки потребности като определящи човешкото развитие и щастие. Най-известната му книга е "Мотивация и личност". Маслоу придава най-голямо значение на висшите потребности. Като най-висша човешка потребност той издига самоактуализацията, която включва различни стремежи - потребност от знания, естетическа потребност, потребност от самотрансцедетация, като дава за пример живота на различни учени - Швайцер, Айнщайн..."
Весели празници !



Тема Re: За прословутия смисълнови [re: Пeтkoв]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано24.12.02 10:34




Маслоу придава най-голямо значение на висшите потребности. Като най-висша човешка потребност той издига самоактуализацията, която включва различни стремежи - потребност от знания, естетическа потребност, потребност от самотрансцедетация


мисля че тоя маслоу не е ходил в казарма. там щеше да се срещне със средностатистическия човек, какъвто той явно не е виждал. щеше да разбере кои потребности са с най-голямо значение за хората:)))))



Тема Re: За прословутия смисълнови [re: Пeтkoв]  
Автор Фиyyyyyy (бързия)
Публикувано24.12.02 16:44



На мен до колкото ми е извесно Маслоу пише (точно в "Мотивация и личност")че нещото, което най-вече мотивира хората това са първичните инстинкти, иначе казано - чувството за самосъхранение. След това той нарежеда други първични нужди - нужда от храна и вода. Следва, желанието за сигурност, последвано от желанието за изяви и т.н. и 4ак след това някъде идва самоактуализацията и нуждата от знания.
Та не знам от къде е този цитат, но ми изглежда не особено достоверен. Ще ти дам пример.
Ако някоя бабанка тръгне да те перне ти първото, което правиш е да се опиташ да избегнеш удара.В случая се мотовираш единствено от чувството за самосъхранение. Ако се отървеш (без много синки) и вече няма пряка опасност за теб, се сещаш, че е време за хапване. Е ако си някой просяк може да няма кой знае какво, но тръгваш да тьрсиш, и това е положението. Няма да мислиш, че нямаш кьща, или че страшно ти се чете художествена литература, а ще търсиш хапване. Да ама както си изгладнял и обикаляш на сам на там из кофите бабанката пак се появява и пак решева да те перне. Тогава забравяш, че си гладен, и започваш да се браниш. ТА така ... разбира се ако си имаш всичко и няма бабанки около тебе ти ще имаш нужда от актуализация - кино, телевизия, изяви пред приятели и т.н., но появи ли се глада или борчото, всичко започва от начало и всичко друго губи СМИСЪЛ.

Междо другото аз не намирам отговор на това какво ще правим ако намерим смисъла. Вместо думата смисъл бих използвал за по ясно въпроса "Защо сьм се родил?" Ако някой ми каже "Е те за това" и аз съм сьгласен с него, какво да правя натам, след като знам отговора на този така стар вьпрос.

Весели празници и на теб:)))



Който мен обича-бързо се съблича,
който пък ме мрази-задника добре да пази:))


Тема Re: За прословутия смисълнови [re: zaphod]  
АвторПeтkoв (Нерегистриран)
Публикувано24.12.02 20:51



И пак забравих да ти кажа че това "Това нова философия ли е или добре забравена стара?" си го писал на 04.12. 02 , точно когато Митрев се "задъха"
и изчезна . В продължение на повече от 20 дни ние с него бяхме единственните които пишехме по темата, всичките други фенове се бяха ипокрили и спяха.И когато той се задъха и изчезна се появи ти с тоя въпрос "Това нова философия ли е или добре забравена стара?":) Е... на това му се вика съвпадение.
Аман бе !



Тема Re: За прословутия смисълнови [re: zaphod]  
АвторПeтkoв (Нерегистриран)
Публикувано24.12.02 21:02



Весели празници !
Извинявай , предишния постинг не бе към теб !
Той бе предназначен за друга тема.
Ето сега към теб лично :)
Тоя Маслоу наистина не е ходил в казармата ,затова му сече пипето :)
Аз също смятам че е объркал пирамидата си, та нали за някой хора тя свършва като разпокрита кочина до втория-третия пласт , до плюскането де :)
Желая ти успехи !



Тема Re: За прословутия смисълнови [re: Фиyyyyyy]  
АвторПeтkoв (Нерегистриран)
Публикувано24.12.02 21:20



Весели празници !
Текста е вземат от


Като контратеза на "борчето" и на повика на "шкембето"
ще цитирам един "глупак" дето е казал " На този свят си заслужава да се живее само заради онова заради което си заяслужава да се умре"
И още нещо .. Освен коперник са "препърлени" бая войводи щтото не са се отрекли от науката си .Да не говорим за хилядите българи набити на кол защото не са искали да се отрекът от вярата си..На американците лани есен едни такива им събориха ония високите близнаци, жалко че умряха толкова невинни хора. Абе има си я пирамидата , само че при някой е разпокрита, липсва и покрива :)
Бъди здрав!



Тема Re: За прословутия смисълнови [re: Фиyyyyyy]  
Автор terminator 3O3O (my life is well)
Публикувано24.12.02 21:52



struwa mi se, 4e piramidata ne e to4na, ne ti li se e slu4walo da pestish ot zakuski, za da idesh na kino? (liubimiq primer na daskala po psihologiq )



Тема Re: За прословутия смисълнови [re: Фиyyyyyy]  
АвторПeтkoв (Нерегистриран)
Публикувано25.12.02 16:06



Здравей,
Бих искал да отговоря на втората част на питането ти :
"аз не намирам отговор на това какво ще правим ако намерим смисъла. Вместо думата смисъл бих използвал за по ясно въпроса "Защо сьм се родил?" Ако някой ми каже "Е те за това" и аз съм сьгласен с него, какво да правя натам, след като знам отговора на този така стар вьпрос. "
Бих искал да те разочаровам , в самото ти раждане както и в моето не е закодирана "божията промисъл " която ти искаш да откриеш и се питаш какво ше правиш когато я откриеш.Раждането на човека е едно просто следствие от един биологически процес. След като се е родил човек не му остава нищо друго освен да открие някакъв смисъл на живота си подчиняваики го на визшите си потребности (от пирамидата на Маслоу) , или пък ако няма тези пластове в себе си да се подчини на по-низшите пластове от пирамидата , сигурност , храна , секс..
Така че предварителен някакъв си смисъл няма , после може и да се намери , да се съгради но после.. след раждането и обезателно преди смъртта, след смъртта е вече късно за смисъл :)
Между смисълът и истината има балкан разлика.Ние чрез философията се опитваме да открием истината , смисъл в битието само по себе си е безсмисленно да се търси. Виж основание за истината може да се търси , това е друго нещо но смисъл на истината не се търси.
Успехи!



Тема Re: За прословутия смисълнови [re: terminator 3O3O]  
Автор Фиyyyyyy (бързия)
Публикувано25.12.02 16:32



Питай дасклалката си дали и се е случвало да не отиде на кино, защото трябва да си купи закуска.
Това е и моят отговор.

ЧЕСТИТА КОЛЕДА


Който мен обича-бързо се съблича,
който пък ме мрази-задника добре да пази:))



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.