Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:15 11.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Покер, хазартни игри
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Nai dobriq sportнови  
Автор blatna_ve6tiza (6egadjiika)
Публикувано31.10.03 23:49



Imam edin vupros, kum horata koito se zanimavat s boini izkustva. Iskam da se zapi6a za ne6to, no sum ..priznavam si...absoliutno bosa po tazi zema, ta kajete molq koe e nai podhodq6to za edna jena..ako vuob6te moje da se pravi takava ozenka, ili koe e nai dobre da zapi6a vupreki 4e sum jena.......ne znam..kajete pls.

Jivotut tova e dvijenie-kazal rakut i trugnal nazad.


Тема Re: Nai dobriq sport [re: blatna_ve6tiza]  
Автор blatna_ve6tiza (6egadjiika)
Публикувано31.10.03 23:54



Sega vidqh 4e tazi tema e ni6tena, pro4etoh mneniqta ama hi4 ne se orientirah...samo za aikido i box se govori...aaaa, zabravih da dobavq, 4e u4a vuv viena a ne v BG...

Jivotut tova e dvijenie-kazal rakut i trugnal nazad.


Тема Re: Nai dobriq sportнови [re: blatna_ve6tiza]  
Автор MuлeH (bars)
Публикувано02.11.03 13:24



Аз не знам къде точно си видяла, че е нищена темата, но в клуб "Бойни изкуства" има дискусия, започната точно по нея, която има 700 отговора... Предполагам, че все ще намериш полезна информация:)
Личното ми мнение е, че няма смисъл да се занимаваш с айкидо - може би ако тренираш десетина години по няколко пъти в седмицата при добър учител ще имаш известна полза, но... Предполагам, че не ти е това целта. По принцип боксът също не смятам, че е добър за жена. Защо?
1. Не взема под внимание краката
2. Не взема под внимание борба и хватки
3. Техниките са за удар с ръкавица, която има доста голяма площ и следователно е нужна голяма сила. Не е добро за жена.

Пробвай някое източно бойно изкуство. Препоръки - в таекуон-до се заучават убийствени техники с крака, които стават за жени, но за да се ефективни е нужна страхотна подготовка, има и слабости (прекалено наблягане на краката, недостатъчно внимание върху хватки и борба). Все пак ако си сериозна и постоянна може да станеш доста неприятна за бой с този стил. Аз лично смятам, че карате киокушинкай все пак ще ти свърши по-добра работа. Има повече работа с ръце, а и се набляга на гадни ударчета в нервни центрове и уязвими места, които не искат толкова много сила и следователно са добри за тебе. Но нмай-добрата система (според мен) е вин-чун (wing0-tsung). Страшно ефективна е, не е претрупана излишно - нябляга се на прости, естествени движения, а в същото време е много брутална и взема под внимание абсол'тно всичко - борба и хватки (тренират се методи специално срещу борци), техники за паднал бой и за сборичквания, оръжия и т.н. Много е добра и може да се напредне сравнително бързо. Всъщност единственият недостатък, който мога да се сетя е, че ако си по-нежна няма да ти харесат тренировките и някои методи въобще:))



Тема Re: Nai dobriq sportнови [re: MuлeH]  
Автор Ki (ПРОСТО ЧОВЕК)
Публикувано02.11.03 14:45



zna4i ako ne ti se zanimava mnogo Ti tredlagam Wing Tsun, tova e moje bi izkuvstvoto koeto za udivitelno malko vreme se postigat golemi rezultati.No ako izka6 ne6to koeto da trenira6 s kef v prodaljenie na mnogo vreme i da ti e interesno i dori i na 20 ta godina ot kato si zapo4nala 6te iam ne6ta koito nerazbira6, e tova e Aikido.zavisi ot teb.



Тема Re: Nai dobriq sportнови [re: MuлeH]  
Автор blatna_ve6tiza (6egadjiika)
Публикувано02.11.03 18:49



Mnogo ti blagodarq za otgovora:))) Naistina:)) Dobre obqsnqva6.....mislq da se psra ba vin-4un:))9 dano vuv viena da ima ppodoben kluv.....v nikakuv slu4ai ne sum nqkoq mujkarana, no treniram dosta 4esto vuv fitnesa, za da si poddurjam formatai ..kak da kaja .ne sum nikak kekava:))))..osven tova ot mnogo godini imam jelaniq da po4na da treniram ne6to seriozno, a dosega nqmah vreme:))))....a za trenirovkite i metodite...mi to nqma ni6to lesno na tozi svqt:)
Blagodarq ti otnovo:)

Jivotut tova e dvijenie-kazal rakut i trugnal nazad.


Тема Re: Nai dobriq sportнови [re: Ki]  
Автор blatna_ve6tiza (6egadjiika)
Публикувано02.11.03 18:50



Daa i MIlen me posuvetva za Wing_Tsun:))
Blagodarq ti za otgovora:)))

Jivotut tova e dvijenie-kazal rakut i trugnal nazad.


Тема Re: Nai dobriq sportнови [re: blatna_ve6tiza]  
Автор MuлeH (bars)
Публикувано03.11.03 21:47



N pr. Imah predvid da ne se trevoji6 ot tehniki za 4upene na krainici i ot osakatqav6ti pohvati. Ne 4e e zadyljitelno da ubie6 protivnika s wing tsung, no sys sigurnost ti kazvat kak:)



Тема Re: Nai dobriq sportнови [re: blatna_ve6tiza]  
Автор Demon-ClubHonda (Wrestling Team)
Публикувано04.11.03 11:49



Ти изкаш да получиш някаква обща култура или да можеш да се справяш в реална ситуация на улицата например?
Значи и аз си мисля, че е може би най-добре да се захванеш с някакъв стил карате. Имама общо взето за възрастта си доста опит с бойните спортове, преди съм тренирал бокс, после самбо, а сега открих себе си в свободната борба. Значи мойто мнение, че за единоборство този спорт, както и други като самбо, джиу-джитсу, джудо и вале тудо са много ефективни. Но не са много за жени, не че и жени не ги тренират, но за улицата в съчетание с един силен удар, ключове и борба, няма противник който да ти излезне, освен ако не е от твоя клас спортист. Имам предвид и той да се занимава със същото. Но това, което изброих съвсем не е за жена спорт както казах. Айкидо не е лошо от гледна точка, че трудно можеш да се контузиш там, освен това нямаш спаринги и борби, което значи също, че намаляваш възможността от травми. А в същото време ще добиеш една обща култура, която ще те учи да избягаш от линията на атаката и ще имаш някакъв поглед над нещата, но той ще е повече философски. Става за жена, но не е особенно ефективно в реалната среда и особенно, срещо някой трениран и владеещ някой боен спорт, без значение с удари или борчески. Затова и според мен можеш да се насочиш към карате, за да можеш и в действителност да се справиш в една ситуация на улицата например. Но няма значение какво ще избереш, само трябва да се захванеш сериозно, за да има смисъл
Успех!



Тема Re: Nai dobriq sportнови [re: Demon-ClubHonda]  
Автор blatna_ve6tiza (6egadjiika)
Публикувано04.11.03 12:34



Blagodarq za otgovora:)9..Smqtam da sum seriozna..ina4e prosto nqma smisal..da se zapisvam, samo za da kazvam, 4e treniram edi kvo si:))))..taka 4e prav si..seriozna 6te buda:)

Jivotut tova e dvijenie-kazal rakut i trugnal nazad.


Тема Re: Nai dobriq sportнови [re: MuлeH]  
Автор blatna_ve6tiza (6egadjiika)
Публикувано04.11.03 12:41



Vuh..tva verno e grubo..haha..ma i polezno...az na momenti..da ti kaja...taq ogromna agresiq..ne znam za6to...po prinzip sum mnogo blaga du6a..i na mravkata put pravq ( bukvalno)..no predi vreme v edna diskoteka...edna drogirana prostitutka ( ne go kazvam za obida..takava si be6e) tolko me izdrazni, 4e q pri4akah v toqletnata i...:)))) Hubavo boi stana...mnogo se smqh posle ( ma malko se bqh napila da si priznaq, na trezvo edva li 6tqh da i posegna...ili 6tqh..ne znam)....4e daje i kro6e polu4ih, ot koeto mi stana o6te po sme6no:)))) Gadjeto mi se skusa da me bazika...be sram...i rezil:)))) Ma kvo sega..tazi mnoooogo me drazne6e:).....puk tva jivotno tolkova drogirano, 4e ni6to ne use6ta...na kosum bqh da i s4upq rukata...ma si izqde boq de:))))....
No sus sigurnost ne iskam da u4a takuv sport, za da se biq po zavedeniqta.....tova prosto nosi ne samo fizi4eska , no i duhovna kultura.....ako ne drugo , to pone tva znam:))
6te ti kaja kakvo sum si namerila tuk iz viena, da kaje6 dobro li e...vupreki 4e nai mnogo se sprqh na tvoito predlojenie:)

Jivotut tova e dvijenie-kazal rakut i trugnal nazad.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.