Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:56 09.06.24 
Поколения
   >> 50-60
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Е, що тъйнови [re: KMETA HA HETA]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано26.02.20 10:27



моля!

....тогаз бегом на барикадите :))))



Тема Re: Е, що тъйнови [re: KMETA HA HETA]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано26.02.20 15:42



Добър слушател съм





Тема Re: Е, що тъйнови [re: T a n y a]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано26.02.20 15:44







Тема Re: Е, що тъйнови [re: T a n y a]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано26.02.20 15:53



Ко туй барикади днес? вий , гуспужа, наверно сте на 150 години)))) барикади се римува с бастилия по мите исторически познания))))))))))

Бъдете Високи !!


Тема Re: Е, що тъйнови [re: spunk]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано26.02.20 21:23



наверно сте на 150 години))))

.... ми живея всеки ден като за три :)
По моята аритметика, може и на повече да съм. :)))



Тема Re: Е, що тъйнови [re: spunk]  
Автор KMETA HA HETA (Честни сини очи)
Публикувано26.02.20 22:46



Добре, де. Ето ти история.
Говорим си с един приятел фотограф:
- Според теб кое животно е най-древно?
- Зебрата, разбира се...
- Как така? - пита той.
- Ами всички животни са цветни, само тя е черно-бяла.

Докато шалът ми става - никаква диета!



Тема Re: Е, що тъйнови [re: T a n y a]  
Автор KMETA HA HETA (Честни сини очи)
Публикувано26.02.20 22:47



Ни моям на барикадите, душа. Изнасял съм концерти по два часа, ама на барикадите - твърдо нье!

Докато шалът ми става - никаква диета!



Тема Re: Е, що тъйнови [re: KMETA HA HETA]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано27.02.20 14:21



аа, Късметче, няма да ми минаваш с един черно-бял виц - искам си историята -
измислена, смешна и страшна)))))))

Бъдете Високи !!


Тема Re: Е, що тъйнови [re: spunk]  
Автор KMETA HA HETA (Честни сини очи)
Публикувано27.02.20 18:11



Ами, да ти разкажа тогава приказка



Bir varmis, bir yokmus. Ulkenin birinde muhtesem bir saray.

Ако познаеш началото на коя приказка е, ще ти я разкажа цялата.

Докато шалът ми става - никаква диета!

Тема Re: Е, що тъйнови [re: KMETA HA HETA]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано27.02.20 18:34



При лекаря (къс разказ)
– Докторе, решила съм го! Ще ги махам! – каза жената, влизайки в кабинета.
– Чакайте, чакайте… Спокойно сега. Седнете първо да ви прегледам.
– Не, не. Няма какво и да ме преглеждате, аз ви казвам, че са много зле и са за вадене…

Доктора се усмихна и понечи да каже нещо, но жената продължи:

– Даже съм готова, ако кажете сега да влизаме в операционната – събличам се, слагам зелената престилка и шапка, и лягам. Само и само да се отърва от тази напаст.Жената седна на стол като не спираше да говори. Едва успявайки да вземе думата между разпокъсаните й обяснения, лекарят каза:
– Така, отворете хубаво устата и кажете “А-а-а”.
Следвайки инструкциите жената отвори уста:
– А-а-а!
Пациентката продължи с отворена уста:
– Аааа и о’те не’то… Там и’а е’ни сек’уети…
Доктора махна шпатулата, тя се закашля.
– Да, секрети има, вие сигурно сте ги видял?! – направи кратка пауза, изчаквайки доктора да отговори и точно, когато той понечи да каже нещо, тя вече загубила търпение го прекъсна – Добре, прегледахте ме значи! Да отивам ли в операционната?
– Вижте, госпожо… – опита се пак да вземе думата лекаря.
Жената отново не го остави да се доизкаже.
– Не, докторе, няма смисъл да ми спестявате, каквото и да е. Наясно съм, че ситуацията е много зле. Цяла нощ не съм спала от тия сливици, като две буци ги
усещам, боли ме гърлото. Просто ще ме довършат психически.
– По принцип… – започна пак доктора.
– Да, да, ще ги махнем за по принцип. Напълно съм съгласна с вас. Аз помня, така една приятелка беше точно моят случай – гърлото й много зле, червени сливици, та се влачи сума ти време, с едни ангини. Ама, лекарят й не е бил като вас да й даде правилната диагноза и веднага да назначи операция. Иначе с пълна упойка ли мислите да я направите?
– Ами…
– Ами да, няма какво да се чудим, направо с пълна упойка, да не усетя нищо и вие да може на спокойствие да ги извадите всичките до една.
– Госпожо! Виждам, че вече сама си поставихте диагноза и лечение, но искате ли все пак да чуете и моето мнение?! – Каза вече изнервено доктора, изгубил търпение.
Жената леко се стресна от тона му. Погледна го плахо и едва каза, почти разплаквайки се:
– Олелелеее, значи е по-зле, отколкото си мислех…
– Госпожо! – лекарят продължи без да обръща внимание на емоционалната й реакция – Сливиците ви са напълно здрави, сочни и чисти. Няма налепи, няма
секрети. В напълно добро здраве са.
При тези думи жената притихна, след което промълви:
– Ами това, че ги усещам като буци и ме болят?
– Внушавате си, госпожо! Най-много това да е, защото са ви малко по-широки криптите* и там се задържа храна и се получават топчета…
При последната реплика жената онемя. Стисна здраво дръжките на стола, преглътна напрегнато, впери ококорени очи в доктора и пророни:
– По-широки крипти! – после продължи пак настоятелно – Е, за това поне не трябва ли операция? Не могат ли да се стеснят?!
– Не, госпожо, нищо не може да се направи! Пък и те с годините ще се стеснят и няма да ви правят проблеми! – отвърна развеселен лекаря. – Това е нормално! Господ ги е направил така сливиците на хората, за да могат да се хранят и дишат! И вие не сте изключение от човешкия вид.
Жената мълчеше и се чудеше какво да каже. Заоглежда се без цел ту наляво, ту надясно. После погледна пак лекаря и каза:
– Добре де, а някакви лекарства да ми предпишете все пак?
– За кое госпожо, след като сте здрава?
– Ами, ей така, заради тия крипти ли как ги нарекохте, и въобще, за да не се разболея, защото според мен…
– Госпожо… – стрелна я доктора с поглед.
Тя усети раздразнението му, но се осмели да каже плахо и тихо:
– Поне един антибиотик…? Да съм си сигурна…?! Моля ви се направете нещо, поне да не ми създава проблеми това гърло…
Докторът въздъхна уморено и каза:
– Добре, хайде, за да не кажете, че сте била напразно при лекаря… ще направя нещо за ваше добро…
Той oтиде до медицинския шкаф и взе ролка бинт и лейкопласт.
Минути по-късно, чакащите пред лекарския кабинет, видяха как вратата бавно се отваря. От там излезе, леко объркана жена. Устата й, чак до носа беше покрита в здрава бинтова превръзка. През бинта се чуваха нечленоразделни звуци на пациентката:

– Кккк…. ддд?!! Ккк…?!!
Малко след нея на вратата се появи леко развеселения доктор, който й махаше за довиждане, с думите:
– Да, да, точно така. И нали се разбрахме, да говориме по-малко, криптите да не се разширят още повече!

След което през неумело прикрит смях каза:
-Моля, следващия!

* Крипти на сливиците са отвори между клетките на сливицата. Някои хора имат по-широки крипти, което не е опасно или ненормално. С възраста те се стесняват.

Бъдете Високи !!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.