Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:54 18.06.24 
Поколения
   >> 50-60
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Камък в уретеранови  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано18.04.13 21:12



Момичета, пак се обръщам към вас и ако някой е имал подобен проблем,моля да сподели. Накратко : преди 3 месеца бях приета в клиниката по нефрология в Пловдив / причина- песъчинки в бъбреците/. Нещата се оправиха. След 3 месеца се наложи отново да посетя лекар т.е. днес. Чета в амбулаторният лист пише като основна диагноза-Камък в ляв уретер. Шашнах се, защото в клиниката не ми казаха нищо за камък / а и гледаха ме на рентген/ . Сега изведнъж се оказва, че имам камък в уретера. От 6 дена пия Роватинекс и Неоренал, както и чай за бъбреци на д-р Ламбрев.
Сега да попитам дали някоя от вас е имала подобен проблем и как да се отърва от този камък?



Тема Re: Камък в уретеранови [re: dama spatia]  
Автор kurkudup (сресана рошла)
Публикувано18.04.13 22:11



Две изпитани рецепти от Петър Димков

Камъни в бъбреците

• 25гр. чист пчелен восък
• 25гр. чист бял тамян
• 50гр. чиста бяла дъвка
• 100гр.чист маслинен зехтин
Приготовление: зехтинът се сгорещява на тих огън за да не завира. След което се прибавят настъргания восък и счуканите дъвка и тамян. Бърка се непрекъснато докато сместа се сгъсти като мехлем, но да не завира.

Сутрин обед и вечер, 20 мин. преди ядене се взема по 1 изравненачаена лъжичка от тази смес, като се поставя далеч от зъбите, защото може да ги повреди..
Да се пие чай от мечо грозде. Да се приема 40 дни. Ако се наложи след почивка да се повтори.


Глумеронефрит, киста в бъбреците
Правят се таблетки от 100гр боров катран, 10гр нишадър и препечено царевично брашно. Замесва се твърдо тесто, от което се правят хапчета с ръзмер на царевично зърно. Пият се преди ядене като първите два дни се приемат по 1 хапче три пъти на ден, а останалите дни по 2 хапчета. Да се приемат минимум 20 дни, а по-добре е 40 дни.


Добре е с първата рецепта да пиеш отвара от мечо грозде.



Тема Re: Камък в уретеранови [re: kurkudup]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано18.04.13 22:37



Благодаря kurki. Пчелен восък може да намеря на пазара, ще питам. Тамян имам, винаги се запасявам, защото ми трябва, за да прикадявам неща за раздаване. Не знам дали е същият, който трябва да се приложи в рецептата. Купувам го от траурната агенция. Бяла дъвка-не знам дали я има още в аптеките. Преди години съм я купувала от аптеката. Чист маслинен зехтин- в кауфланд има зехтин различни видове, ама знам ли кой е чист. Днес Пальонов ме накара да дам и урина за иследване. Другата седмица ще отида за резултат.



Тема Re: Камък в уретеранови [re: dama spatia]  
Автор kurkudup (сресана рошла)
Публикувано18.04.13 22:42



Восък имам . Дъвка има по аптеките. Тя е най-скъпото нещо от рецептата. Потърси в различни аптеки - има разлика в цената...



Тема Re: Камък в уретеранови [re: kurkudup]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано18.04.13 22:54



По-скъпа ли е от зехтина? В кауфланд има различни видове зехтин. Въпроса е на кой да се спра?



Тема Re: Камък в уретеранови [re: dama spatia]  
Автор kurkudup (сресана рошла)
Публикувано18.04.13 22:59



Студено пресован зехтин. Дъвката е по-скъпа. Последно когато питах за цена беше над 4лв 10 гр. пакетче



Тема Re: Камък в уретеранови [re: kurkudup]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано18.04.13 23:02



Как мога да позная кой зехтин е студено пресован? Дали пише на етикета?



Тема Re: Камък в уретеранови [re: dama spatia]  
Автор kurkudup (сресана рошла)
Публикувано18.04.13 23:43



Пише на етикета



Тема Re: Камък в уретеранови [re: kurkudup]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано19.04.13 08:36



Това е добре за улеснение на потребителите. Мислих си, обаче тази сутрин, когато още веднъж преглеждах съставките на рецептата. Трябва да се приема 40 дни, което означава, че тези съставки в никакъв случай няма да стигнат за 40 дни, ще трябват още дози, което излиза наистина доста солено. Другото, което се казва в рецептата е-при нужда да се повтори. Което ме навежда на мисълта, че не е много сигурно дали камъкът ще излезе от уретера.
Ей такива мисли ми се въртят в главата .



Тема Re: Камък в уретеранови [re: dama spatia]  
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано19.04.13 14:02



здравей, имахме в семейството такова изживяване, преди 2 г., обаче с лазер го разбиха в болница камъка, не стана с чайове, процедура е, с местна упойка, но не е операция, леко се понася, и после вече като рабит камъка, се изпикава малко по малко, което е по-неприятната част, но мина и замина де, вече почти не го споменаваме




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.