Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:19 14.06.24 
Поколения
   >> 50-60
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Момичета, помагайте  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано07.04.13 20:13



Не знам вече какво да опитам. Много ми е отслабнала имунната система и често настивам- гърло, хрема.... Това е всеки божи месец, без да пропущам. Всеки път звъня на личната и всеки път ми изписва различни антибиотици. Като че ли вече организмът ми е получил зависимост от тях. Отказвам да й се обадя, защото пак ще има нов антибиотик, а не ми се иска да се тровя с тях. От миналият месец , когато пак ме хвана настинката, приложих самолечение. Тогава не вдигнах температура и успях да се възстановя. Но този път, най-напред ме хвана гърлото. Наливах се с чайове. Гърлото що годе се оправи, ноооооо, тази сутрин носът ми потече, хремясах. Една приятелка ме посъветва да си слагам в носа тампони, напоени с ракия. Така и правя. На всичкото отгоре, вдигнах и температура и пих капки Вивитон. Изпратих сина си до аптеката да ми купи Колдрекс-макс грип. Довечера ще изпия едно прахче. Ще ми се утре да съм кукуряк, защото съм на работа, а работата ми е свързана с деца. В болнични не ми се излиза. От миналият месец започнах да приемам смес от лимони, мед и орехи за засилване на имунната система. Малко повече от месец я приемах,/ вече я свърших / като си мислих, че няма повече да настивам-да, ама не. Вече в чудо съм се видяла.
Та, момичета, давайте съвети как да си засиля имунната система?
Отивам да гледам новият бг. филм по бтв .



Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: dama spatia]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано07.04.13 20:51



Купи си от аптеката SAMENTO 600 милиграма. Струва 37 лв., но ще ти стигне за месеци или година. Като почувстваш, че не си добре, пий по една капсула на ден до 5 дни (аз го пия само два дни). Укрепва имунната система. Ние с майка ми не сме се разболявали доста години. Имаме редовно саменто в къщи. Саментото е билка котешки нокът.



Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: dama spatia]  
Автор kurkudup (сресана рошла)
Публикувано07.04.13 20:54



И аз съм така. От декември все съм на някакви лекарства. последното е този грип, който те е пипнал и теб. Три дни не станах от леглото и съм на антибиотик. Днес си направих една Тибетска рецепта, но ще е готова след 14 дни. Надявам се да има ефект.



Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: Гинec]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано07.04.13 22:19



Ще попитам в аптеката. Благодаря ти, Гинес. Колко капсулки са в опаковката? Щом казваш, че месеци може да изкара, сигурно са някъде към стотина. Преди 2-3 месеца нашата мед. сестра от работата ми препоръча да пия витамини, но не центрум, а едни немски- A-Z / от А до Я/- немските. Пих и тях, но и те не ми помогнаха.

P.S.Тези витамини съдържат 27 билки.

Редактирано от dama spatia на 07.04.13 22:20.



Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: kurkudup]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано07.04.13 22:23



Аз не съм на легло и дай Боже да не ме тръшне . За тази тибетска рецепта съставките, които се използват за нея, лесно намерими ли са?



Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: dama spatia]  
Автор megan1803-177887 ()
Публикувано07.04.13 22:32



Тайлол хот-три пъти на ден три дни и това е. Много е приятно-шумящо с вкус на лимон и другото а сега де как се казваше-капкули, които се изсипват и са едни малки топченца-миниатюрни. Слагат се под езика и се стопяват. Ама ха де, как се казваше?!

Утре ще ти пиша, като попитам дъщеря ми.



Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: megan1803-177887]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано07.04.13 22:41



То е като терафлу. Имам едно прахче в хладилника, но една друга приятелка ме посъветва да купя колдрекс макс грип, защото било по-ефикасно. Така и направих. След малко ще го изпия, за да са минат поне 4-ри часа от приема на капките вивотон. Утре продължавам с него / колдрекс-а/



Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: dama spatia]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано07.04.13 22:45



Сега погледнах - 30 капсули са. Купувам го горе долу два пъти в годината.



Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: dama spatia]  
Автор kurkudup (сресана рошла)
Публикувано07.04.13 23:11



Чесън и чист спирт ... Днес докато изчистя 400гр чесън у нас замириса на шкембеджийница....





Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: dama spatia]  
Автор megan1803-177887 ()
Публикувано08.04.13 09:15



Така, сетих се. Осцилококцинум и тайлол хот. От тази сутрин съм на тях, защото неочаквано в събота се разкашлях, а днес вдигнах и температура.



Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: megan1803-177887]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано08.04.13 19:21



Явно вируса върлува навсякъде. Осцилококцинум го рекламират и по телевизията, но винаги е минавало покрай мен, без да се заслушвам.Това таблетки или капсули са? Забравих да кажа, че от вчера вземам и витамин С. Снощи пих кодрекс макс грип, сутринта и след обяд също . Остава ми още едно, което ще изпия малко по-късно.
Чудя се дали да започна да ям само мед - сутрин и вечер по 1-на лъжица, без да го смесвам с друго. Трябва ми нещо народно, което засилва имунната система и същевременно предпазва от настинка.



Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: kurkudup]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано08.04.13 19:27



Как се приготвя? Имам ниско кръвно и не знам как ще ми се отрази. За него съм чувала добри отзиви. Как се приготвя рецептата с чесън и спирт ? 400гр чесън- много чесън? Защо не впрегна домашните да помагат или те се покриха при вида на толкова много чесън





Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: dama spatia]  
Автор kurkudup (сресана рошла)
Публикувано08.04.13 19:58



Е кой да впрегна! Пък аз си имам техника. Един удар върху чесъна с юмрук и вече е обелен. После трябваше да го счукам в дървено хаванче, но като го видях колко е много го пуснах в блендера. така де! Тибетците са нямали блендери...
Рецептата:

18) ТИБЕТСКА РЕЦЕПТА ЗА БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ:

Чесън – 350 гр.
Спирт (чист – 96%) – 250 г
Изчиствате добре скилидките чесън и ги счуквате в дървено хаванче, докато се получи кашица.
Поставяте я в стъклен съд и заливате с цялото количество спирт. Затваряте добре съда с плътен похлупак и държите сместа десет денонощия на тъмно. След това прецеждате течността през копринен плат. Прецедената течност оставяте да престои три денонощия.
Приемане :
Всяка сутрин, обяд и вечер сипвате прясно несварено мляко – по 50 мл в порцеланова чаша.
В него сипвате с капкомер от течността по следната схема :

Д Е Н - Преди закуска – Преди обяд – Преди вечеря
Първи - 2 капки - 2 капки - 3 капки
Втори - 4 - “ - - 5 “ - “ - 6 “ - “
Трети - 7 “ - “ - 8 “ - “ - 9 “ - “
Четвърти - 10 “ - “ - 11 “ - “ - 12 “ - “
Пети - 13 “ - “ - 14 “ - “ - 15 “ “ – “
Шести - 15 “ - “ - 14 “ - “ - 13 “ - “
Седми - 12 “ - “ - 11 “ - “ - 10 “ - “
Осми - 9 “ - “ - 8 “ - “ - 7 “ - “
Девети - 6 “ - “ - 5 “ - “ - 4 “ - “
Десети - 3 “ - “ - 2 “ - “ - 1 “ - “
Единадесети - 15 “ - “ - 25 “ - “ - 25 “ - “
Дванадесети - 25 “ - “ - 25 “ - “ - 25 “ - “
Следващи дни до свършване на сместа
по 25 капки - 25 капки - 25 капки
Очаквани резултати :
Организмът да се пречисти от излишните мазнини, да се подобри обмяната на веществата, кръвното налягане да се нормализира до 5 – 6 дни, туморите да се стопят с възможност да изчезнат, кръвоснабдяването на сърдечния мускул да се нормализира.
Трябва да се запише стриктно датата на започване на лечението. След пет години да се повтори.


Предполагам няма да ти навреди на кръвното.



Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: kurkudup]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано08.04.13 22:44



Записах рецептата. Не може ли вместо през копринен плат, да се прецеди през тензух? Млякото само сурово ли е трябва да е? Ако е сварено, няма да се получи същият ефект ли?
Интересна рецепта





Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: dama spatia]  
Автор kurkudup (сресана рошла)
Публикувано09.04.13 11:39



мислех и аз за това. Ще го прецедя през марля. А сурово мляко е доста сложно. Ще ползвам пастьоризирано..



Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: dama spatia]  
Автор megan1803-177887 ()
Публикувано09.04.13 20:08



Май оживях пак с Божия помощ и тайлол хот и осцилококцинум. Ама още съм като халосана-ушите ми запушени, калшям, киам .......

ке Издам дружината. Не ставам за македонски айдук все още.)))))))))))



Тема Правила за здраве!нови [re: kurkudup]  
Автор megan1803-177887 ()
Публикувано09.04.13 20:13



И патриархът наш пиел по една чаша червено вино по препоръка на лекарите!








Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: megan1803-177887]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано09.04.13 20:14



А така, дръж се, няма да се предаваш

Ке дойде времето и македонски айдук да станеш Аз днес съм по-добре, но след обяд ме заболя дясната част на главата. Това е признак, че има магнитни бури .



Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: kurkudup]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано09.04.13 20:15



Кога ще започнеш да прилагаш рецептата или вече си я започнала?



Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: dama spatia]  
Автор megan1803-177887 ()
Публикувано09.04.13 20:33



Пиша си аз пишааааааааа, ама няма кой да чете.


Чаша червено вино му е майката. То е илачът за всичко. Ни глава, ни крак, ни други части на тялото ще те болят, па като се възстанови здравето, сама ще си решиш на червено ли да останеш, на бяло ли за минеш, или на някое по-твърдо питие!



Тема Re: Правила за здраве!нови [re: megan1803-177887]  
Автор kurkudup (сресана рошла)
Публикувано09.04.13 20:49



Ха де! що не каза по-рано когато още имаше вино?!?! Ти си виновна...





Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: dama spatia]  
Автор kurkudup (сресана рошла)
Публикувано09.04.13 20:49



След 20. април. Тогава ще е готова.



Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: kurkudup]  
Автор megan1803-177887 ()
Публикувано09.04.13 21:14



Ами то може да се намери. Мераааааааааак, мерак само требе!)))))))



Тема Днес юбилей има:нови [re: megan1803-177887]  
Автор megan1803-177887 ()
Публикувано09.04.13 21:21



Супер, хипер, мега любим! Жан Пол Белмондо днес навършва 80 и от цялото си сърце му пожелаваме да е здрав и му благодарим за огромната наслада и огромните усмивки, които ни е дарявал с филмите си, вечните си, незабравими филми! Уникален!





Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: megan1803-177887]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано09.04.13 21:24



Ей това вече е трудна работа- не пия нито червено, нито бяло вино, нито някое по-твърдо питие. Само водица





Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: megan1803-177887]  
Автор kurkudup (сресана рошла)
Публикувано09.04.13 21:24



Трудна е за мен тази рецепта.... ще карам на лимони...



Тема Re: Днес юбилей има:нови [re: megan1803-177887]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано09.04.13 21:26



Така е, уникален е. Да му е честит рожденият ден ! Да доживее и стотният си рожден ден.



Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: dama spatia]  
Автор megan1803-177887 ()
Публикувано09.04.13 21:26



Ами нЕма се оплакваш тогава, че боледуваш!

Всички болести идват от занемарено пиене!



Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: kurkudup]  
Автор megan1803-177887 ()
Публикувано09.04.13 21:28



Въх, че то по-лошо от прокисната вино бе! Туй лимонът много кисел, ше знайш!!!





Тема Re: Днес юбилей има:нови [re: dama spatia]  
Автор megan1803-177887 ()
Публикувано09.04.13 21:30



Дано, дано! Няма да ги забравя с Ален Делон в Борсалино!



Редактирано от megan1803-177887 на 09.04.13 21:31.



Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: megan1803-177887]  
Автор kurkudup (сресана рошла)
Публикувано09.04.13 21:37



Знам.

Разреждам го с вода.... Абе така се чувствам когато бях млада.... Хмда



Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: kurkudup]  
Автор megan1803-177887 ()
Публикувано09.04.13 21:42



Прекрасно! Щом те подмладява по отношение на чувства и мисли, наистина е прекрасно!





Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: megan1803-177887]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано10.04.13 11:00



Ок, де, ама тия, които пък си пийват и пак се разболяват, те какво да направят-да сменят режима на сух ли





Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: megan1803-177887]  
Автор kurkudup (сресана рошла)
Публикувано10.04.13 11:56



Спомени когато ни се ядеше кисело...



Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: kurkudup]  
Автор megan1803-177887 ()
Публикувано10.04.13 12:03



Ахаааааааааааа! Искаш да кажеш че вече сладкото не помага, а киселото не вреди!





Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: dama spatia]  
Автор megan1803-177887 ()
Публикувано10.04.13 12:08



Сакън! В никакъв случай!

Явно, че пиенето им не е достатъчно или не е качествено. Иначе нямаше да остане жив микроб в организма им и около него!!!



Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: dama spatia]  
Автор megan1803-177887 ()
Публикувано10.04.13 12:51



Една салатка да постите:







Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: dama spatia]  
Автор megan1803-177887 ()
Публикувано10.04.13 12:55



Ех, тези 50!!!







Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: megan1803-177887]  
Автор kurkudup (сресана рошла)
Публикувано10.04.13 14:15



Познавааааш





Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: kurkudup]  
Автор Клер ()
Публикувано10.04.13 17:36



))))))))





Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: megan1803-177887]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано10.04.13 18:57



хич не е лесна тя



Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: megan1803-177887]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано10.04.13 18:59



Убава салатка

Едно време си спомням, че правих салата " Часовник", от картофено пюре, маслинка и стрелки от морков. Получаваше се доста ефектна салата.



Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: megan1803-177887]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано10.04.13 19:00



А препоръчват 100 грама за храброст





Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: dama spatia]  
Автор megan1803-177887 ()
Публикувано10.04.13 19:43



Туй много постно. За вегетарианци-бива!


Иначе за красота -красиво е!



Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: dama spatia]  
Автор megan1803-177887 ()
Публикувано10.04.13 19:45



И за блясък в едното око и за отскок едновременно!!!





Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: megan1803-177887]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано11.04.13 15:36



може да си остане само с блясъка в очите



Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: dama spatia]  
Автор ДPaka (кофти тръпка)
Публикувано16.04.13 16:36



Не ми се чете всичкото и може да повторя някой,ама пробва ли с пчелен прашец? Пчеларите го продават, натюр,не като разни минали през химическите заводи алибали...





Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: ДPaka]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано16.04.13 21:48



Не съм го пробвала. Как се използва? Смесва ли с нещо? Ще проверя на пазара.



Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: dama spatia]  
Автор ДPaka (кофти тръпка)
Публикувано17.04.13 14:12



Ами пчелния прашец представлява едни такива сухи топченца...абе същото това,дето го мъкнат на крачетата,ама изсушено- във всякакви разцветки,според зависи от какъв цвят е събирано. Като лапнеш е така на сухо няколко и установяваш,че са сладки и имат аромат на съответно някое познато растение - лайка, липа и т.н.т.
Аз си разтварям сутрин една ч.л. в чаша кисело мляко. Но можеш да добавиш към това и мед,примерно. Трябвало обаче ми казаха да се внимава пролетно време,че провокирало алергии.
Още по -полезно било -същите тези топченца,обработени със слюнката на пчелата, извадени от съответните килийки - това е пчелния хляб -перга. Обаче предполагам,че е много скъпо.
Ето -





Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: ДPaka]  
Автор megan1803-177887 ()
Публикувано17.04.13 16:05



Моя приятелка лекува с пчелен клей цялото си семейство от години. Мерак, далак, абе всичко с една дума. Разтваря го в спирт и става с цят охра. Много е гадно и на вид и на вкус, но е със силно лечебно действие наистина. Аз правих опити, но не можах да го пия. Това с пчелния прашец както го описваш, ми се вижда доста по-приемливо и мисля, че и аз бих могла да го пия по описания от теб начин.



Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: ДPaka]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано17.04.13 19:34



Благодаря ти, Драчке

Прочетох материала. Замислям се сериозно за пчелен прашец. Може ли да се взема през цялата година или само определено време?



Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: megan1803-177887]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано17.04.13 19:38



Пчелен клей си купих от аптеката. Сложих в смеската от лимони, мед , орехи и зехтин. В рецептата нямаше пчелен клей, но тъй като имах, сложих и от него. Малко повече от месец го хапвах това и накрая пак се разболях. А рецептата беше за засилване на имунната система.



Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: megan1803-177887]  
Автор ДPaka (кофти тръпка)
Публикувано18.04.13 15:33



Съвсем приемливо,дори приятно, макар че аз не съм критерий,защото аз и пчелния клей ползвам. Признавам,че той не е така "освежаващо вкусен"

,но върши страшна работа, особено за ранички,херпеси и други такива външни неща,а също и за гаргара при болно гърло,афти и въобще възпаление в устата и гърлото. Разбира се, разреден с вода,когато се ползва за отвътре



Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: dama spatia]  
Автор ДPaka (кофти тръпка)
Публикувано18.04.13 15:39



Значи на пчелния клей не му е това функцията.Той е силен антисептик.Неразреден, не бива да се приема, защото е много силен и може да получиш вътрешни изгаряния. Освен това , рецептите за народни средства ,засилващи имунитета не са панацея, ако по някаква причина организмът ти хронично отслабва.Те просто му помагат да се пребори,но ако неговите сили са твърде крехки и недостатъчни,ти пак ще се разболееш, но с помощта на природните стимуланти, болестта ти ще протече по-слабо и ще порази по-леко обхванатите системи.Ъндастент?!



Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: dama spatia]  
Автор ДPaka (кофти тръпка)
Публикувано18.04.13 15:42



Ами не съм чак толкова голяма специалистка,но според моите скромни познания, никой стимулант не бива да се приема постоянно,защото организмът свиква да му се помага и собствените му защитни сили се разхлабват и омекват. Стимулантите помагат, но и организмът трябва да е събрал цялата си войска и да се бори, иначе нищо няма да се получи





Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: ДPaka]  
Автор megan1803-177887 ()
Публикувано18.04.13 16:16



Тя го разрежда със спирт-мисля че ракия де и го пие при всички болежки-без изключение. Че го дава и на сина и мъжо си. Па аз и викам-чула съм от стари хора, че всичките болежки идвали от занемарено пиене. Що не си пиеш ракията чиста, без да и влошоваш качествените показатели?!

. Абе тя и здравец рупаше като заек по едно време-срещу високо кръвно сутрин на гладно. Казва така-лекарство за пиене -НИКС, виж за мазане може разни илачи. То и аз малко като нея-лекарствата не ги тача много-чакам да се пребори организма сам, ама за кръвнишко и за сърце, мисля, че там шега не бива и не трябва да се пренебрегват, защото си е страшничко.



Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: megan1803-177887]  
Автор ДPaka (кофти тръпка)
Публикувано19.04.13 13:59



Верно,така си е.
Иначе като съм се замислила напоследък и аз взех все по-рядко да ги уважавам продуктите на фармацевтичния отрасъл. Дето вика брат ми -абе природно,природно имало вътре, ама все през химически комбинат минало...


Ще им се не види и кожодерите...




Тема Re: Момичета, помагайтенови [re: ДPaka]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано19.04.13 15:23



Да, точно това е идеята, като ме хване настинката, да не ме държи дни наред, а да мине леко, без усложнения, за ден, два.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.