Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:39 21.06.24 
Поколения
   >> 50-60
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Домашна лимонада?нови  
Автор Десислава (познат)
Публикувано06.08.12 12:33



Здравейте, сладури! Понеже вчера бях в гората и си набрах мента, много мента. Изкушава ме да си направя домашна лимонада.Някой знае ли рецептата?
Изобщо предлагам темата да е за рецепти за разхладителни изненади за любимите животни и хора.





Тема Re: Домашна лимонада?нови [re: Десислава]  
Автор Ю50 (същата)
Публикувано06.08.12 14:51



Преди години, когато ........... съм правила домашна лимонада.

ще карам по памет



8 лимона
8 л. вода
1.5 кг. захар

в голям съд, нарязвах лимоните, можеш да ги изцедиш, и корите да нарежеш, можеш, и да ги пасираш.
слагаш захарта, и водата,периодично бъркаш, престоява 1 ден.
Прецеждаш, и сипваш в бутилки.
После в хладилника се съхраняват бутилките.






Тема Re: Домашна лимонада?нови [re: Десислава]  
Автор kurkudup (сресана рошла)
Публикувано06.08.12 16:19







Тема Re: ...нови [re: Десислава]  
Автор Ю50 (същата)
Публикувано06.08.12 18:42








Тема Re: Домашна лимонада? [re: Десислава]  
Автор Десислава (познат)
Публикувано07.08.12 00:32



Ю-50 и на другарчетата благодаря много!

По интуиция си купих 8 лимона и кг. захар.Утре ще добавя още захар.
Като благодарност ще ви разкажа една хубава поучителна история за романтици.Способна съм да доукрасявам и фантазирам, но когато реалността ми е надмината- немея.
Децата - соколета на 20 и 23г. съответно, заминаха с всички за великото младежко събитие на морето.Целият квартал се изнесе.Всички мами останахме без аргументи и с големи притеснения в нескромния софийски квартал.Опитвах се и аз да поддържам връзка, но в някакъв момент връзката ми с големия изчезна напълно.С девойките се бяха понесли, все пак...
Днес си прибра издирваният герой.Никога не съм го виждала толкова различен.
Заразказва ми превъзбудено как тръгнали по новата магистрала.А тя свършила, точно до селото и къщата, която баба му и дядо му продадоха-родителите на баща му.Детето е прекарало чудесни, незабравими мигове там, като малък и не се стърпяло та отбило.Хората се стопили и го нахранили и напълнили багажника на колата с праскови, домати, краставици и цял букет от градината.Радвали им се и новите собственици - чужденци.
Продължили младежите и стигнали до невероятната крайна цел.Именно девствен плаж на нашето море.Мястото, където Стара планина се е бухнала също с гори и недокосната от цивилизацията дебри.
Единственото, което му е липсвало явно на младежа, е била моята съпричастност, защото...споделили само девствения плаж с бохеми.Изводът дойде от думите му:
"Мамо, там беше за теб - звучеше само природата и..... Битълс!"
Таааа, така!Да не забравяме, че предававаме интуитивно и без да искаме същността си по ген!



Тема Re: Гола лимонада?нови [re: Десислава]  
Автор Гyнди (онази същата)
Публикувано07.08.12 12:35



не преглъщам, присяда ми.
С ко се ... "замезва"?

Видях ... и забравих,
Прочетох... и запомних,
Преживях ... и разбрах!


Тема Re: Гола лимонада?нови [re: Гyнди]  
Автор sachog ()
Публикувано07.08.12 14:27



Майка ми я ...прегнита /преглъща на горнобански/...с мастика. Без мезе.





Тема Re: Моооженови [re: sachog]  
Автор Гyнди (онази същата)
Публикувано07.08.12 17:59



може, тъй пО може, еле ако прибави и малко ... картофена салатка.



Видях ... и забравих,
Прочетох... и запомних,
Преживях ... и разбрах!


Тема Re: Домашна лимонада?нови [re: Десислава]  
Автор Ю50 (същата)
Публикувано07.08.12 19:07








Тема Re: Гола лимонада?нови [re: Гyнди]  
Автор Ю50 (същата)
Публикувано07.08.12 19:16



Не знам с какво се замезва, ама ти препоръчвам лимонада с джин и дъх на краставица - туй разхладително за жегите

(рецептата е за около четири коктейла):


3 големи краставици
1 голяма щипка нарязан пресен розмарин (като гледайте да ви останат и 4 броя връхчета за украса)
1 чаша вода
180 мл. Джин
чаша лимонов сок
2-3 супени лъжици сироп от Агаве, все пак опитвайте, защото сиропът е доста сладък и за това е необходимо да се внимава
сода



Как да приготвим коктейла:

Отрежете дванадесетина тънки колелца от краставицата, които да ви останат за украса.

Обелете и нарежете краставиците; поставете ги в блендер, като добавите и розмарина, след което пускате на високи обороти и правите всичко на пюре. Пресипете готовото пюре в купа, като го прекарате през фина цедка.

Притискайте към стените на цедката за да извлечете всичкия сок от пюрцето


Към изцедения сок добавете водата, джина, лимоновия сок и сиропа от Агаве и бъркайте докато Агавето се разтвори напълно.

Разпределете всичко в четири чаши пълни с лед.

Може да долеете и с газирана вода ако искате да добавите малко разнообразие.

Украсете с отделените от преди това резенчета краставица и стръкчета розмарин.



Редактирано от Ю50 на 07.08.12 19:17.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.