Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:55 29.09.24 
Поколения
   >> 50-60
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Вкусът на животанови  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано18.04.12 11:05



Един човек непременно искал да се обучава при Истински Учител и решил да провери правилността на избора си, задавайки няколко въпроса:
-Можеш ли да ми кажеш каква е целта на живота?
-Не мога-отговорил Учителят.
-Тогава какъв е смисълът му?
-Не мога.
-А за природата на смъртта?
-Не.
Посетителят си тръгнал разочарован. Учениците били потресени: защо учителят им се представил в такава светлина?
Той ги успокоил:
-Каква е ползата да знаеш целта и смисъла на живота, ако никога не си усещал неговия вкус? По-добре да изядеш баницата, отколкото да разсъждаваш за нея.



Тема Re: Вкусът на животанови [re: tia9]  
Автор Ю50 (същата)
Публикувано18.04.12 15:34



Целта на живота е различна за всеки един от нас.



Вкусът на живота, е такъв какъвто ние си го направим, понякога е сладък, друг път горчив, страстен и вдъхновяващ.За да усетим вкусът трябва да надмогнем егоцентричното си съществуване, и да повярваме, че можем да направим нещо, ако не веднага, то поне в бъдеще време.

Да живееш означава, наистина да живееш, да се изправиш пред собствените си страхове и грехове, да търсим любовта и прошката. Да имаме смелост да поемем предизвикателствата на живота.
А когато ни липсва вътрешната хармония, вкусът винаги ще е горчив, и ще бъдем нещастни.





Тема Re: Вкусът на животанови [re: Ю50]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано18.04.12 15:38



Веднъж един от учителите ми зададе въпрос:
- Кажи ми, чувстваш ли вкуса на живота.
Когато подуших наоколо, назовах миризмите, които усещах в момента.
- Да, с мирисането имаш проблем, а какво ще кажеш за вкуса?
Няколко пъти изкарах езика си като куче навън, но така и нищо не усетих.
- Добре, – каза учителят ми като се усмихна.
Изведнъж скочи зад мен и затисна носа и устата ми. Разбрах, че е безсмислено да се съпротивлявам. След известно време поради недостиг на въздух, започнах да ритам с крайниците си. В този момент, учителят ме пусна и аз вдишах.
- Ето, това е вкуса на живота, -казах след като се възвърна дишането ми.





Тема Re: Вкусът на животанови [re: tia9]  
Автор Ю50 (същата)
Публикувано18.04.12 16:16



Да, дишането ни свързва с живота. Дишането е основната схема на всеки живот. Ако се раз­руши ритъмът - дишането, разрушава се Животът.





Тема Re: Вкусът на животанови [re: Ю50]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано18.04.12 16:23



Неее, приемаме вкуса и аромата за ежедневие............а не е.



Тема Re: Вкусът на животанови [re: tia9]  
Автор Ю50 (същата)
Публикувано18.04.12 16:31



Някой може и да го приемат за ежедневие, пък други .... не.
Затова и всички ние сме толкова различни.



Тема Re: Вкусът на животанови [re: tia9]  
Автор Ю50 (същата)
Публикувано18.04.12 16:33



Вкусът на живота!



Тема Re: Вкусът на животанови [re: Ю50]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано18.04.12 16:33



Но пък е хубаво..........сега е есен навън, не знам защо)) Много странна година е))



Тема Re: Вкусът на животанови [re: tia9]  
Автор Ю50 (същата)
Публикувано18.04.12 16:35



Не е есен бЕ, пролет е, всичко е цъфнало, и въпреки, че вали, мирише на пролет, свежо, зелено, и радва очите





Тема Re: Вкусът на животанови [re: Ю50]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано18.04.12 16:39



При мен се влачат едни облаци мъгли)) Разходих се в дъжда)))обичам есен))......и пролет, и лято, и зима). Просто всеки ден се чудиш в кой сезон ще се събудиш)))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.